Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Hitachi rozszerza ofertę pamięci flash

HitachiHitachi Data Systems (HDS) przedstawiła nowe rozwiązania w ramach rozszerzonej oferty pamięci flash, wyróżniające się wysoką wydajnością, automatyzacją i elastycznością oraz wytyczających wygodną ścieżkę ku przyszłości all-flash. Działy informatyczne przekształcają podstawową infrastrukturę w celu coraz powszechniejszego wykorzystania pamięci flash do realizacji coraz liczniejszych zadań. Hitachi jest jedynym dostawcą z holistycznym podejściem do upraszczania tego procesu dzięki udostępnianiu zróżnicowanych platform, oprogramowania i usług pozwalających wypełnić lukę między systemami IT stosowanymi obecnie a tymi, które dopiero nadejdą.


Oferta rozwiązań Hitachi wykorzystujących technologię flash obejmuje teraz nową i rozszerzoną gamę pamięci all-flash i pamięci hybrydowych, oprogramowania do optymalizacji wydajności oraz narzędzia do analizy danych, w tym nową platformę wirtualnych pamięci masowych all-flash - Hitachi Virtual Storage Platform (VSP) serii F, rozbudowane modele Hitachi VSP serii G, moduły flash Hitachi nowej generacji z kompresją danych w trybie inline (FMD DC2) oraz rozbudowane narzędzia Hitachi Automation Director i Hitachi Data Center Analytics skracające czas reakcji i zwiększające wydajność systemów.

Hitachi od lat inwestuje znaczne środki w rozwój pamięci flash nowej generacji, uzyskując jak dotąd ponad 350 patentów związanych z technologią flash na całym świecie - najwięcej w branży. Ponadto Hitachi rozumie potrzeby swoich klientów i od 2008 r. zaspokaja zapotrzebowanie na technologie flash jako jeden z wiodących dostawców pamięci flash dla firm. Łączna dostarczona do tej pory przez Hitachi pojemność tego typu pamięci wynosi ponad 250 PB.

Hitachi Virtual Storage Platform Serii F
Nowe rozwiązania w ramach oferty pamięci masowych Hitachi VSP, tj. VSP F400, F600 i F800, są wersjami all-flash rozwiązań wchodzących w skład wielokrotnie nagradzanej serii G. Seria F oferuje najlepsze w swej klasie rozwiązania osiągające 1,4 mln IOPS, które spełniają najbardziej rygorystyczne wymogi i wykorzystują nowe moduły pamięci flash FMD DC2 w celu udostępniania bezstratnej kompresji danych w trybie inline, która zwiększa efektywną pojemność i pozwala utrzymać czasy odpowiedzi poniżej 1 ms nawet w najbardziej rozbudowanych systemach.

Stworzone w oparciu o architekturę VSP i wykorzystujące wysoce skuteczne narzędzia do ochrony danych rozwiązania VSP serii F to dziś najbardziej niezawodne pamięci masowe all-flash, gwarantujące zawsze 100% dostępność danych. VSP serii F oferuje efektywną pojemność pamięci od 14 TB do 490 TB i udostępnia klientom rozwiązania all-flash współpracujące bezproblemowo z innymi komponentami infrastruktury dostarczanymi przez Hitachi, dzięki wspólnym narzędziom do zarządzania oraz różnorodnym narzędziom automatyzującym, niedostępnym w przypadku produktów niszowych.

Modułowy dysk pamięci flash drugiej generacji z kompresją danych (FMD DC2)
Dzięki zastosowaniu nowych dysków FMD DC2 stanowiących podstawę VSP serii F zmodernizowane rozwiązania VSP serii G oferują obecnie krótsze czasy odpowiedzi, większą efektywną pojemność i większe korzyści finansowe. Opatentowana konstrukcja modułów Hitachi FMD DC2 wykorzystuje szybką architekturę równoległą, która umożliwia realizację (mierzonych w IOPS) do pięciu razy więcej operacji zapisu i do trzech razy więcej operacji odczytu w porównaniu ze standardowymi dyskami SSD. Obejmuje również technologię wielokolejkowania (multi-queuing) umożliwiającą priorytetową realizację operacji wejścia-wyjścia przed operacjami wykonywanymi w tle, co pozwala uzyskać wyjątkowo niskie czasy odpowiedzi, nawet przy dużym obciążeniu.

Obecnie Hitachi oferuje rozwiązania FMD DC2 o pojemności do 6,4 TB ze zintegrowaną bezstratną kompresją danych inline.

Rozszerzona wersja programu Hitachi Automation Director
Dzięki gotowym szablonom i automatycznemu zarządzaniu wykonywaniem zadań Hitachi Automation Director umożliwia użytkownikom końcowym samodzielną instalację pamięci flash w celu dalszego przyspieszenia i uproszczenia wdrażania nowych aplikacji i zasobów.

Nowa wersja Hitachi Data Center Analytics
Hitachi Data Center Analytics jest najbardziej efektywnym i skalowanym rozwiązaniem analitycznym w branży umożliwiającym zmniejszenie kosztów i uproszczenie oraz zwiększenie szybkości wdrażania aplikacji. Udostępnia klientom narzędzia, które pomagają optymalizować posiadane zasoby pamięci flash w środowiskach budowanych z wykorzystaniem sprzętu pochodzącego od różnych dostawców dzięki szczegółowemu monitorowaniu i analizie parametrów działania w pełnym zakresie. Hitachi Data Center Analytics monitoruje pamięci masowe Hitachi i innych dostawców w celu identyfikacji i rozwiązywania problemów z wydajnością pojawiających się w ekosystemie oraz w celu umożliwienia efektywniejszego planowanie zasobów.

Źródło: Hitachi Data Systems