Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Aktualności

Ruckus Wireless jako pierwszy wirtualizuje warstwę tranmisji danych

Ruckus WirelessRuckus Wireless, przedstawił pierwszą na rynku zwirtualizowaną warstwę „data-plane” dla sieci Wi-Fi, umożliwiającą oddzielenie warstwy transmisji danych od warstwy kontrolnej w dużych sieciach bezprzewodowych. Operatorzy i przedsiębiorstwa zyskają maksymalną elastyczność w zakresie budowy sieci WI-FI poprzez możliwość rozproszenia warstwy wymiany danych w sieci, tak aby optymalizować koszty i pojemność systemu, wraz ze wzrostem zapotrzebowania użytkowników. Projekt oparty o Network Functions Virtualization (NFV) eliminuje ograniczenia fizycznego sprzętu i położenia geograficznego.


Nowe oprogramowanie - Virtual SmartZone Data Plane (vSZ-D) - współpracuje z kontrolerami wirtualnymi SmartZone firmy Ruckus Wireless, które zapewniają zarządzanie sieciami bezprzewodowymi. Kontroler wirtualny SmartZone osiągnął silną pozycję na rynku w ciągu zaledwie jednego roku. Na dzień dzisiejszy ponad 700 klientów używa platformy kontrolera wirtualnego SmartZone, do zarządzania ponad 200000 punktami dostępowymi. Virtual SmartZone jest znaczącym krokiem naprzód w zakresie budowy sieci zgodnej z architekturą Network Functions Virtualization (NFV), która przenosi kluczowe elementy sieciowe do warstwy programowej, umożliwiając ich uruchomienie na serwerach klasy enterprise.

Virtual SmartZone Data Plane zapewnia elastyczne i ekonomiczne podejście do agregacji i tunelowania danych  dla potrzeb określonych aplikacji lub polityk bezpieczeństwa. Tradycyjny model tunelowania oparty o dedykowane rozwiązania wbudowane w funkcjonalność kontrolera sieci WI-FI wymaga zastosowania drogich kontrolerów fizycznych, które trzeba replikować w każdej lokalizacji. Prowadzi to do wzrostu kosztu rozwiązania i kompleksowych zmian w zakresie konfiguracji elementów sieciowych przedsiębiorstwa. W przeciwieństwie do tradycyjnego drogiego i skomplikowanego w rozwoju systemu tunelowania w oparciu o tradycyjne kontrolery, vSZ-D wirtualizuje funkcjonalność warstwy tunelowania i kontroli danych umożliwiając elastyczne uruchomienie tunelowania w zależności od potrzeb przedsiębiorstwa.

Funkcjonalnie, wirtualna warstwa transmisji danych vSZ-D jest zarządzana przez kontroler Virtual SmartZone, umożliwiając niezależne skalowanie warstwy kontrolnej i transmisji danych. vSZ-D mogą być wdrażane w rozproszonych lokalizacjach lub centralnie, pozwalając na maksymalną elastyczność w budowaniu i transmisji danych w sieci WI-FI.

Kluczowe cechy vSZ-D to:
• Tunelowanie danych z możliwością szyfrowania warstwy transmisyjnej: Możliwość szyfrowania ruchu dla każdego rodzaju tunelowania transmisji danych, w tym enkrypcję ruchu typu gościnnego; szyfrowane ruchu z urządzeń typu Point-of-Sale dla osiągnięcia zgodności z PCI; ruchu VoIP oraz ruchu wymiany danych podczas przełączania użytkownika pomiędzy punktami dostępowymi (ang. roaming).
• Dynamiczne skalowanie warstwy transmisji danych: Zapewnia skalowalność i elastyczność dla dużych sieci wymagających transmisji danych na poziomie 1Gbps, 10Gbps lub większej. System zapewnia automatyczne dostosowanie się do potrzeb transmisji danych z dynamiczną alokacją zasobów wraz ze wzrostem przepustowości.
• Architektura klastrowa: Zapewnia skalowalność i elastyczność dla wdrożeń obsługujących do 30000 punktów dostępu i 300000 urządzeń. Pojedynczy kontroler Virtual SmartZone może zarządzać maksymalnie dwoma instancjami vSZ-D, a klaster czterech kontrolerów może obsługiwać do 8 instancji vSZ-D.
• Wsparcie wielu hypervisor’ów: Oprogramowanie vSZ-D może być uruchomione na hypervisorze VMware vSphere i KVM (OpenStack).

vSZ-D jest dostępny jako rozszerzenie istniejących kontrolerów Virtual SmartZone z portfolio Ruckusa - oferowanych w wersji "high-scale" (vSZ-H) dla operatorów i dużych przedsiębiorstw, oraz w wersji "essential" (vSZ-E) dla dużych i średniej wielkości przedsiębiorstw. Oprogramowanie vSZ-D wymaga wersji 3.2 kontrolera vSZ-H lub vSZ-E. Ceny vSZ-D zaczynają się od 995 USD za instancję obsługującą do 1 Gbps transmisji danych.

Źródło: Ruckus Wireless

Logowanie i rejestracja