Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu
Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu

Mijający rok dobitnie wskazuje, jak ważna jest stała dostępność - zarówno usług, jak i danych. Wystarczy wspomnieć głośne fiasko elektronicznego spisu powszechnego na kontynencie australijskim, czy równie dotkliwe w skutkach przestoje systemów IT w sektorze transportu pasażerskiego. Awarie te sprawiły, że ludzie na ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Ruckus Wireless jako pierwszy wirtualizuje warstwę tranmisji danych

Ruckus WirelessRuckus Wireless, przedstawił pierwszą na rynku zwirtualizowaną warstwę „data-plane” dla sieci Wi-Fi, umożliwiającą oddzielenie warstwy transmisji danych od warstwy kontrolnej w dużych sieciach bezprzewodowych. Operatorzy i przedsiębiorstwa zyskają maksymalną elastyczność w zakresie budowy sieci WI-FI poprzez możliwość rozproszenia warstwy wymiany danych w sieci, tak aby optymalizować koszty i pojemność systemu, wraz ze wzrostem zapotrzebowania użytkowników. Projekt oparty o Network Functions Virtualization (NFV) eliminuje ograniczenia fizycznego sprzętu i położenia geograficznego.


Nowe oprogramowanie - Virtual SmartZone Data Plane (vSZ-D) - współpracuje z kontrolerami wirtualnymi SmartZone firmy Ruckus Wireless, które zapewniają zarządzanie sieciami bezprzewodowymi. Kontroler wirtualny SmartZone osiągnął silną pozycję na rynku w ciągu zaledwie jednego roku. Na dzień dzisiejszy ponad 700 klientów używa platformy kontrolera wirtualnego SmartZone, do zarządzania ponad 200000 punktami dostępowymi. Virtual SmartZone jest znaczącym krokiem naprzód w zakresie budowy sieci zgodnej z architekturą Network Functions Virtualization (NFV), która przenosi kluczowe elementy sieciowe do warstwy programowej, umożliwiając ich uruchomienie na serwerach klasy enterprise.

Virtual SmartZone Data Plane zapewnia elastyczne i ekonomiczne podejście do agregacji i tunelowania danych  dla potrzeb określonych aplikacji lub polityk bezpieczeństwa. Tradycyjny model tunelowania oparty o dedykowane rozwiązania wbudowane w funkcjonalność kontrolera sieci WI-FI wymaga zastosowania drogich kontrolerów fizycznych, które trzeba replikować w każdej lokalizacji. Prowadzi to do wzrostu kosztu rozwiązania i kompleksowych zmian w zakresie konfiguracji elementów sieciowych przedsiębiorstwa. W przeciwieństwie do tradycyjnego drogiego i skomplikowanego w rozwoju systemu tunelowania w oparciu o tradycyjne kontrolery, vSZ-D wirtualizuje funkcjonalność warstwy tunelowania i kontroli danych umożliwiając elastyczne uruchomienie tunelowania w zależności od potrzeb przedsiębiorstwa.

Funkcjonalnie, wirtualna warstwa transmisji danych vSZ-D jest zarządzana przez kontroler Virtual SmartZone, umożliwiając niezależne skalowanie warstwy kontrolnej i transmisji danych. vSZ-D mogą być wdrażane w rozproszonych lokalizacjach lub centralnie, pozwalając na maksymalną elastyczność w budowaniu i transmisji danych w sieci WI-FI.

Kluczowe cechy vSZ-D to:
• Tunelowanie danych z możliwością szyfrowania warstwy transmisyjnej: Możliwość szyfrowania ruchu dla każdego rodzaju tunelowania transmisji danych, w tym enkrypcję ruchu typu gościnnego; szyfrowane ruchu z urządzeń typu Point-of-Sale dla osiągnięcia zgodności z PCI; ruchu VoIP oraz ruchu wymiany danych podczas przełączania użytkownika pomiędzy punktami dostępowymi (ang. roaming).
• Dynamiczne skalowanie warstwy transmisji danych: Zapewnia skalowalność i elastyczność dla dużych sieci wymagających transmisji danych na poziomie 1Gbps, 10Gbps lub większej. System zapewnia automatyczne dostosowanie się do potrzeb transmisji danych z dynamiczną alokacją zasobów wraz ze wzrostem przepustowości.
• Architektura klastrowa: Zapewnia skalowalność i elastyczność dla wdrożeń obsługujących do 30000 punktów dostępu i 300000 urządzeń. Pojedynczy kontroler Virtual SmartZone może zarządzać maksymalnie dwoma instancjami vSZ-D, a klaster czterech kontrolerów może obsługiwać do 8 instancji vSZ-D.
• Wsparcie wielu hypervisor’ów: Oprogramowanie vSZ-D może być uruchomione na hypervisorze VMware vSphere i KVM (OpenStack).

vSZ-D jest dostępny jako rozszerzenie istniejących kontrolerów Virtual SmartZone z portfolio Ruckusa - oferowanych w wersji "high-scale" (vSZ-H) dla operatorów i dużych przedsiębiorstw, oraz w wersji "essential" (vSZ-E) dla dużych i średniej wielkości przedsiębiorstw. Oprogramowanie vSZ-D wymaga wersji 3.2 kontrolera vSZ-H lub vSZ-E. Ceny vSZ-D zaczynają się od 995 USD za instancję obsługującą do 1 Gbps transmisji danych.

Źródło: Ruckus Wireless