Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe serwery PRIMEQUEST i PRIMERGY od Fujitsu

FujitsuFirma Fujitsu przedstawiła serię serwerów klasy high-end PRIMEQUEST 2000 drugiej generacji, które pod względem wydajności i możliwości rozbudowy pamięci zdecydowanie górują nad innymi serwerami x86. Nowa seria została opracowana z myślą o potrzebach przedsiębiorstw z branży finansów i telekomunikacji oraz o przetwarzaniu wielkich zbiorów danych (Big Data).


Dzięki funkcjom o znaczeniu krytycznym serwery te zapewniają nieprzerwaną ciągłość biznesową. Czas pracy bez przestojów jest porównywalny z systemami UNIX/mainframe przy znacznie niższych kosztach, typowych dla architektury x86. Firma wprowadza także na rynek serwer FUJITSU PRIMERGY RX4770 M2 - platformę do realizacji kluczowych usług zaplecza, która zapewnia znakomitą wydajność oraz dużą pojemność pamięci i niezawodność.

Wiele firm, które szukają prostego i dobrego sposobu przekształcenia swojej infrastruktury teleinformatycznej w efektywne rozwiązania do inteligentnej analizy danych, decyduje się na wdrożenie aplikacji wykorzystujących technologię przetwarzania w pamięci, takich jak platforma SAP HANA. Bezpośrednio po wprowadzeniu na rynek nowej rodziny procesorów Intel Xeon E7 v3 wszystkie trzy modele z nowej serii serwerów PRIMEQUEST 2000 i serwer PRIMERGY RX4770 M2 uzyskały certyfikaty SAP dotyczące pracy w środowisku SAP HANA w środowiskach jednowęzłowych. Tak szybkie uzyskanie certyfikatów było możliwe dzięki przeszło 40-letniemu doświadczeniu Fujitsu w dziedzinie rozwiązań SAP. Odzwierciedla ono starania Fujitsu, aby maksymalnie ułatwiać klientom osiąganie celów biznesowych.

Biorąc pod uwagę globalne, specjalistyczne rozwiązania i usługi firmy Fujitsu oraz jej jedną z najszerszych w branży ofert rozwiązań dla centrów przetwarzania danych i zintegrowanych systemów, jest ona idealnym partnerem dla przedsiębiorstw przy transformacji cyfrowej i wprowadzaniu innowacji ukierunkowanych na człowieka.

Seria Fujitsu PRIMEQUEST 2000, która jest już znana z rekordowej wydajności i dużej odporności, to wyjątkowo solidna platforma infrastruktury centrów przetwarzania danych. Nowością w drugiej generacji są rozszerzone, samoleczące się, zaawansowane elementy zwiększające niezawodność, dostępność i łatwość serwisowania (Reliability, Availability and Serviceability - RAS), w tym dynamiczna rekonfiguracja i rozszerzone partycjonowanie, niezawodna pamięć DDR4 oraz nowe procesory z rodziny Intel Xeon E7 v3. Dzięki wyjątkowo dużej pamięci (do 12 TB) nowa seria PRIMEQUEST radykalnie usprawnia przetwarzanie najważniejszych obciążeń.

Czterogniazdowy serwer PRIMEQUEST 2400E2 i ośmiogniazdowy PRIMEQUEST 2800E2 doskonale nadają się do obsługi newralgicznych zadań, w przypadku których przestoje są niedopuszczalne. Są atrakcyjnym rozwiązaniem alternatywnym dla firm, które chcą przejść na platformę x86, nie tracąc niezawodności dotychczas wykorzystywanych systemów UNIX/mainframe.

Z kolei ośmiogniazdowy model PRIMEQUEST 2800B2 jest idealny do wykonywania aplikacji o dużym zapotrzebowaniu na pamięć, takich jak przetwarzanie w pamięci i SAP HANA, a jednocześnie charakteryzuje się niskimi kosztami i zapewnia poczucie spokoju dzięki wysokiemu poziomowi bezpieczeństwa.

"Na rynku centrów przetwarzania danych zachodzą rewolucyjne zmiany. Serwery nowej generacji z serii PRIMEQUEST umożliwiają firmom przetwarzanie dużych ilości newralgicznych danych, co pozwala im osiągać korzyści z lawinowego rozrostu danych i jednocześnie utrzymywać nieprzerwaną ciągłość biznesową. Te wszechstronne systemy dla przedsiębiorstw, przystosowane do instalacji w stelażu, umożliwiają korzystanie z zalet rozwiązań UNIX/mainframe na platformie x86. Stanowią inteligentną podstawę, która pozwala klientom Fujitsu obsługiwać swoich klientów przez całą dobę, we wszystkie dni tygodnia" - powiedział Hans-Dieter Wysuwa, wiceprezes i dyrektor globalnego działu produktów w firmie Fujitsu.

Fujitsu oferuje także przedsiębiorstwom usługi profesjonalne „pod klucz”, dzięki którym migracja ze starszych systemów jest prosta i bezproblemowa. Sieć Fujitsu Global Delivery Center może zdalnie monitorować systemy i zarządzać nimi przez całą dobę.

Źródło: Fujitsu