Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe serwery PRIMEQUEST i PRIMERGY od Fujitsu

FujitsuFirma Fujitsu przedstawiła serię serwerów klasy high-end PRIMEQUEST 2000 drugiej generacji, które pod względem wydajności i możliwości rozbudowy pamięci zdecydowanie górują nad innymi serwerami x86. Nowa seria została opracowana z myślą o potrzebach przedsiębiorstw z branży finansów i telekomunikacji oraz o przetwarzaniu wielkich zbiorów danych (Big Data).


Dzięki funkcjom o znaczeniu krytycznym serwery te zapewniają nieprzerwaną ciągłość biznesową. Czas pracy bez przestojów jest porównywalny z systemami UNIX/mainframe przy znacznie niższych kosztach, typowych dla architektury x86. Firma wprowadza także na rynek serwer FUJITSU PRIMERGY RX4770 M2 - platformę do realizacji kluczowych usług zaplecza, która zapewnia znakomitą wydajność oraz dużą pojemność pamięci i niezawodność.

Wiele firm, które szukają prostego i dobrego sposobu przekształcenia swojej infrastruktury teleinformatycznej w efektywne rozwiązania do inteligentnej analizy danych, decyduje się na wdrożenie aplikacji wykorzystujących technologię przetwarzania w pamięci, takich jak platforma SAP HANA. Bezpośrednio po wprowadzeniu na rynek nowej rodziny procesorów Intel Xeon E7 v3 wszystkie trzy modele z nowej serii serwerów PRIMEQUEST 2000 i serwer PRIMERGY RX4770 M2 uzyskały certyfikaty SAP dotyczące pracy w środowisku SAP HANA w środowiskach jednowęzłowych. Tak szybkie uzyskanie certyfikatów było możliwe dzięki przeszło 40-letniemu doświadczeniu Fujitsu w dziedzinie rozwiązań SAP. Odzwierciedla ono starania Fujitsu, aby maksymalnie ułatwiać klientom osiąganie celów biznesowych.

Biorąc pod uwagę globalne, specjalistyczne rozwiązania i usługi firmy Fujitsu oraz jej jedną z najszerszych w branży ofert rozwiązań dla centrów przetwarzania danych i zintegrowanych systemów, jest ona idealnym partnerem dla przedsiębiorstw przy transformacji cyfrowej i wprowadzaniu innowacji ukierunkowanych na człowieka.

Seria Fujitsu PRIMEQUEST 2000, która jest już znana z rekordowej wydajności i dużej odporności, to wyjątkowo solidna platforma infrastruktury centrów przetwarzania danych. Nowością w drugiej generacji są rozszerzone, samoleczące się, zaawansowane elementy zwiększające niezawodność, dostępność i łatwość serwisowania (Reliability, Availability and Serviceability - RAS), w tym dynamiczna rekonfiguracja i rozszerzone partycjonowanie, niezawodna pamięć DDR4 oraz nowe procesory z rodziny Intel Xeon E7 v3. Dzięki wyjątkowo dużej pamięci (do 12 TB) nowa seria PRIMEQUEST radykalnie usprawnia przetwarzanie najważniejszych obciążeń.

Czterogniazdowy serwer PRIMEQUEST 2400E2 i ośmiogniazdowy PRIMEQUEST 2800E2 doskonale nadają się do obsługi newralgicznych zadań, w przypadku których przestoje są niedopuszczalne. Są atrakcyjnym rozwiązaniem alternatywnym dla firm, które chcą przejść na platformę x86, nie tracąc niezawodności dotychczas wykorzystywanych systemów UNIX/mainframe.

Z kolei ośmiogniazdowy model PRIMEQUEST 2800B2 jest idealny do wykonywania aplikacji o dużym zapotrzebowaniu na pamięć, takich jak przetwarzanie w pamięci i SAP HANA, a jednocześnie charakteryzuje się niskimi kosztami i zapewnia poczucie spokoju dzięki wysokiemu poziomowi bezpieczeństwa.

"Na rynku centrów przetwarzania danych zachodzą rewolucyjne zmiany. Serwery nowej generacji z serii PRIMEQUEST umożliwiają firmom przetwarzanie dużych ilości newralgicznych danych, co pozwala im osiągać korzyści z lawinowego rozrostu danych i jednocześnie utrzymywać nieprzerwaną ciągłość biznesową. Te wszechstronne systemy dla przedsiębiorstw, przystosowane do instalacji w stelażu, umożliwiają korzystanie z zalet rozwiązań UNIX/mainframe na platformie x86. Stanowią inteligentną podstawę, która pozwala klientom Fujitsu obsługiwać swoich klientów przez całą dobę, we wszystkie dni tygodnia" - powiedział Hans-Dieter Wysuwa, wiceprezes i dyrektor globalnego działu produktów w firmie Fujitsu.

Fujitsu oferuje także przedsiębiorstwom usługi profesjonalne „pod klucz”, dzięki którym migracja ze starszych systemów jest prosta i bezproblemowa. Sieć Fujitsu Global Delivery Center może zdalnie monitorować systemy i zarządzać nimi przez całą dobę.

Źródło: Fujitsu

Logowanie i rejestracja