Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity
Najlepsze kursy internetowe w kategorii IT i oprogramowanie

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe serwery PRIMEQUEST i PRIMERGY od Fujitsu

FujitsuFirma Fujitsu przedstawiła serię serwerów klasy high-end PRIMEQUEST 2000 drugiej generacji, które pod względem wydajności i możliwości rozbudowy pamięci zdecydowanie górują nad innymi serwerami x86. Nowa seria została opracowana z myślą o potrzebach przedsiębiorstw z branży finansów i telekomunikacji oraz o przetwarzaniu wielkich zbiorów danych (Big Data).


Dzięki funkcjom o znaczeniu krytycznym serwery te zapewniają nieprzerwaną ciągłość biznesową. Czas pracy bez przestojów jest porównywalny z systemami UNIX/mainframe przy znacznie niższych kosztach, typowych dla architektury x86. Firma wprowadza także na rynek serwer FUJITSU PRIMERGY RX4770 M2 - platformę do realizacji kluczowych usług zaplecza, która zapewnia znakomitą wydajność oraz dużą pojemność pamięci i niezawodność.

Wiele firm, które szukają prostego i dobrego sposobu przekształcenia swojej infrastruktury teleinformatycznej w efektywne rozwiązania do inteligentnej analizy danych, decyduje się na wdrożenie aplikacji wykorzystujących technologię przetwarzania w pamięci, takich jak platforma SAP HANA. Bezpośrednio po wprowadzeniu na rynek nowej rodziny procesorów Intel Xeon E7 v3 wszystkie trzy modele z nowej serii serwerów PRIMEQUEST 2000 i serwer PRIMERGY RX4770 M2 uzyskały certyfikaty SAP dotyczące pracy w środowisku SAP HANA w środowiskach jednowęzłowych. Tak szybkie uzyskanie certyfikatów było możliwe dzięki przeszło 40-letniemu doświadczeniu Fujitsu w dziedzinie rozwiązań SAP. Odzwierciedla ono starania Fujitsu, aby maksymalnie ułatwiać klientom osiąganie celów biznesowych.

Biorąc pod uwagę globalne, specjalistyczne rozwiązania i usługi firmy Fujitsu oraz jej jedną z najszerszych w branży ofert rozwiązań dla centrów przetwarzania danych i zintegrowanych systemów, jest ona idealnym partnerem dla przedsiębiorstw przy transformacji cyfrowej i wprowadzaniu innowacji ukierunkowanych na człowieka.

Seria Fujitsu PRIMEQUEST 2000, która jest już znana z rekordowej wydajności i dużej odporności, to wyjątkowo solidna platforma infrastruktury centrów przetwarzania danych. Nowością w drugiej generacji są rozszerzone, samoleczące się, zaawansowane elementy zwiększające niezawodność, dostępność i łatwość serwisowania (Reliability, Availability and Serviceability - RAS), w tym dynamiczna rekonfiguracja i rozszerzone partycjonowanie, niezawodna pamięć DDR4 oraz nowe procesory z rodziny Intel Xeon E7 v3. Dzięki wyjątkowo dużej pamięci (do 12 TB) nowa seria PRIMEQUEST radykalnie usprawnia przetwarzanie najważniejszych obciążeń.

Czterogniazdowy serwer PRIMEQUEST 2400E2 i ośmiogniazdowy PRIMEQUEST 2800E2 doskonale nadają się do obsługi newralgicznych zadań, w przypadku których przestoje są niedopuszczalne. Są atrakcyjnym rozwiązaniem alternatywnym dla firm, które chcą przejść na platformę x86, nie tracąc niezawodności dotychczas wykorzystywanych systemów UNIX/mainframe.

Z kolei ośmiogniazdowy model PRIMEQUEST 2800B2 jest idealny do wykonywania aplikacji o dużym zapotrzebowaniu na pamięć, takich jak przetwarzanie w pamięci i SAP HANA, a jednocześnie charakteryzuje się niskimi kosztami i zapewnia poczucie spokoju dzięki wysokiemu poziomowi bezpieczeństwa.

"Na rynku centrów przetwarzania danych zachodzą rewolucyjne zmiany. Serwery nowej generacji z serii PRIMEQUEST umożliwiają firmom przetwarzanie dużych ilości newralgicznych danych, co pozwala im osiągać korzyści z lawinowego rozrostu danych i jednocześnie utrzymywać nieprzerwaną ciągłość biznesową. Te wszechstronne systemy dla przedsiębiorstw, przystosowane do instalacji w stelażu, umożliwiają korzystanie z zalet rozwiązań UNIX/mainframe na platformie x86. Stanowią inteligentną podstawę, która pozwala klientom Fujitsu obsługiwać swoich klientów przez całą dobę, we wszystkie dni tygodnia" - powiedział Hans-Dieter Wysuwa, wiceprezes i dyrektor globalnego działu produktów w firmie Fujitsu.

Fujitsu oferuje także przedsiębiorstwom usługi profesjonalne „pod klucz”, dzięki którym migracja ze starszych systemów jest prosta i bezproblemowa. Sieć Fujitsu Global Delivery Center może zdalnie monitorować systemy i zarządzać nimi przez całą dobę.

Źródło: Fujitsu

Logowanie i rejestracja