Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup v8 już dostępny!
Altaro VM Backup v8 już dostępny!

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. Nowy Altaro VM Backup 8.0 (Build 8.0.3) wprowadza funkcjonalność - WAN-Optimized Replication....

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Czy VMware przejmie Dell'a?
Czy VMware przejmie Dell'a?

Tytuł niniejszego wpisu nie jest spóźnionym żartem primaaprilisowym lecz wynika z niedawno zaprezentowanej przez Michaela Della wizji dotyczącej odwróconej fuzji (downstream merger). Według niepotwierdzonych informacji upublicznionych przez CNBC, Dell Technologies - największa na świecie firma technologic...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Gartner: Chmura wśród 10 największych zagrożeń dla biznesu
Gartner: Chmura wśród 10 największych zagrożeń dla biznesu

Nieustający rozwój technologii przynosi nowe ryzyka dla prowadzenia działalności gospodarczej. Firma analityczna Gartner zdiagnozowała dziesięć obszarów, na które musi zwrócić uwagę każdy szybko rozwijający się biznes. Zaskakiwać może wysokie pierwsze miejsce dla chmury obliczeniowej. Eksper...

Czytaj więcej...

Aktualności

EMC World - nowy poziom wydajności i sprawności systemów IT

EMCPodczas odbywającej się w ub. tygodniu konferencji EMC World firma EMC ogłosiła wprowadzenie szeregu nowych produktów i usług oraz znaczących aktualizacjach w obszarze przechowywania i zabezpieczania danych komputerowych i przetwarzania w chmurze obliczeniowej.


Świat w coraz większym stopniu staje się społecznością „cyfrowych” obywateli, którzy uczestniczą w globalnej sieci, są zawsze podłączeni do informacji z całego świata dostępnych na urządzeniach mobilnych oraz żyją w sposób coraz bardziej oparty na natychmiastowym dostępie do informacji. Do roku 2020 ponad 7 mld ludzi będzie łączyć się z Internetem przy użyciu 30 mld urządzeń. Sytuacja ta radykalnie zmienia oczekiwania wobec przedsiębiorstw, z którymi mają do czynienia. Oczekują one bardziej spersonalizowanej obsługi cyfrowej oraz dostępu w trybie 24/7 z dowolnego urządzenia. Przygotowanie się do tej transformacji i włączenie się w nią wymaga od przedsiębiorstw określenia się na nowo oraz przyjęcia nowego, cyfrowego sposobu myślenia.

Stawia to przed dyrektorami ds. informatycznych dwa wyzwania. Muszą oni po pierwsze obniżać koszty dotychczasowych systemów informatycznych bez pogorszenia poziomów usług, a po drugie przeznaczyć tak uzyskane oszczędności na udostępnienie nowych, przełomowych aplikacji dostosowanych do cyfrowego świata.

EMC radykalnie upraszcza systemy informatyczne
EMC wprowadza istotne aktualizacje swoich czołowych produktów: macierzy XtremIO, opartej całkowicie na technologii flash oraz platformy usług przetwarzania danych klasy korporacyjnej VMAX3. Oba produkty nie tylko są przełomowe pod względem wydajności, stopnia automatyzacji i możliwości wykonywania usług przetwarzania danych, ale także zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o radykalnym zmniejszeniu kosztów zarządzania dzięki skróceniu czasu wykonywania typowych zadań.

VCE wprowadza nową rodzinę produktów Hyper-Converged RackScale System, które umożliwiają wielkim przedsiębiorstwom i dostawcom usług znacznie prostsze wdrażanie aplikacji nowej generacji ze skalowaniem poziomym, takich jak aplikacje mobilne, aplikacje do przetwarzania w chmurze i rozproszone aplikacje warstwy 2. System VxRack pozwala na wdrożenie infrastruktury składającej się początkowo z kilkudziesięciu serwerów, po czym skalowanie jej do tysięcy serwerów oraz dziesiątek petabajtów pamięci masowej przy zachowaniu najwyższej wydajności i najkorzystniejszego wskaźnika ceny do szybkości operacji wejścia-wyjścia. Co najważniejsze, dzięki sprawdzonemu podejści wykorzystującemu wstępnie zaprojektowaną i fabrycznie skonstruowaną infrastrukturę, VCE udostępnia pomoc techniczną obejmującą cały cykl eksploatacji, oznacza dzięki czemu, niezrównana jakość obsługi klienta VCE będzie zapewniana również w odniesieniu do hiperkonwergentnych systemów VxRack, skalowanych poziomo do ogromnych konfiguracji.

Ponadto firma EMC wprowadziła na rynek pierwszy w pełni zwirtualizowany stos oprogramowania EMC VNXe (poprzednio znany pod nazwą Project Liberty). Rozwiązanie to jest przeznaczone dla przedsiębiorstw i działów informatycznych, które potrzebują pamięci masowej definiowanej programowo, zapewniającej prężność i elastyczność środowisk programistycznych i operacyjnych. Stos oprogramowania EMC vVNX Community Edition daje klientom możliwość tworzenia środowisk testowych i programistycznych opartych na pamięci masowej VNXe, ale bez wydzielania na ten cel osobnego systemu sprzętowego, a jedynie wirtualnych instancji VNXe, które mogą być konfigurowane w dowolnej liczbie, w ekonomiczny sposób, przy użyciu standardowego sprzętu serwerowego. Ponadto EMC wprowadza w ramach rodziny VNX nowy produkt VNXe3200 całkowicie oparta na technologii flash. Macierz VNXe3200 ma pojemność 3 TB, jest sprzedawana za pośrednictwem sieci EMC Business Partner Program i wyróżnia się w tej kategorii produktów bardzo przystępną ceną poniżej 25 000 USD za najtańszy model.

EMC toruje drogę do chmury hybrydowej
Firma EMC zoptymalizowała całą ofertę produktów pod kątem przetwarzania w chmurze, dzięki czemu klienci mogą korzystać z chmury publicznej, prywatnej lub hybrydowej jako warstwy zapewniającej ekonomiczne i elastyczne przechowywanie danych oraz ich ochronę. Obecnie EMC rozszerza te możliwości, wprowadzając oprogramowanie EMC CloudBoost i EMC CloudArray. Nowe oprogramowanie CloudArray umożliwia skonfigurowanie z użyciem platformy VMAX3 wielowarstwowej pamięci masowej wykorzystującej chmurę lub obiektowe pamięci masowe, co umożliwia obniżenie całkowitych kosztów posiadania dzięki przeniesieniu mniej aktywnych danych do tańszych zasobów pamięci masowych. Technologia CloudArray może być użyta do zapisywania kopii zapasowych lub archiwalnych oraz przechowywania plików lub danych o drugorzędnym znaczeniu. Zapewnia jednak szybki dostęp oraz pozwala na pełne wykorzystanie takich zalet chmury, jak skalowalność, niższe koszty i mniejsze nakłady na utrzymanie.

W połączeniu z ogłoszonymi dzisiaj aktualizacjami Data Protection Suite udoskonalenia oprogramowania CloudBoost umożliwiają użytkownikom produktów EMC Avamar i EMC Networker bezproblemową ochronę danych przechowywanych w chmurach zbudowanych w oparciu o technologie EMC lub chmurach wykorzystujących technologie innych firm, i to przy użyciu dotychczas używanych narzędzi.

EMC chroni dane w każdym miejscu
W miarę jak przedsiębiorstwa w coraz większym stopniu opracowują i wykorzystują aplikacje nowej generacji oparte na przetwarzaniu w chmurze, narastają problemy z ochroną danych w obrębie całego tak bardzo rozległego przedsiębiorstwa.

W ramach swojej strategii ochrony danych bez względu na miejsce EMC wprowadza szereg nowych produktów do ochrony danych i ich udoskonaleń, w tym:
• Nowe dedykowane urządzenia do tworzenia kopii zapasowych Data Domain, wraz z nowym, wydajnym oprogramowaniem, które stanowi przełom w dziedzinie ochrony danych, wyznaczając nowy standard dla tej kategorii rozwiązań.
• Wprowadzenie obsługi chmury przez Data Protection Suite dzięki oprogramowaniu CloudBoost do ochrony danych w usługach chmury EMC lub chmur innych firm, a także dzięki dodaniu ochrony Office365 do rozwiązania Spanning by EMC.
• Udoskonalenia Data Protection Suite, w tym funkcja uniwersalnego wyszukiwania oraz udoskonalenia produktu EMC RecoverPoint for VMs.
• Nowe rozwiązanie Spanning Backup Protection by EMC, umożliwiające rozciągnięcie ochrony danych wygenerowanych w chmurze również na produkt Microsoft Office 365. Ponadto firma Spanning wprowadza program Spanning Back-up for Good, który zapewnia ochronę danych organizacji non-profit przechowujących dane w chmurze.

Źródło: EMC