Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Aktualności

EMC World - nowy poziom wydajności i sprawności systemów IT

EMCPodczas odbywającej się w ub. tygodniu konferencji EMC World firma EMC ogłosiła wprowadzenie szeregu nowych produktów i usług oraz znaczących aktualizacjach w obszarze przechowywania i zabezpieczania danych komputerowych i przetwarzania w chmurze obliczeniowej.


Świat w coraz większym stopniu staje się społecznością „cyfrowych” obywateli, którzy uczestniczą w globalnej sieci, są zawsze podłączeni do informacji z całego świata dostępnych na urządzeniach mobilnych oraz żyją w sposób coraz bardziej oparty na natychmiastowym dostępie do informacji. Do roku 2020 ponad 7 mld ludzi będzie łączyć się z Internetem przy użyciu 30 mld urządzeń. Sytuacja ta radykalnie zmienia oczekiwania wobec przedsiębiorstw, z którymi mają do czynienia. Oczekują one bardziej spersonalizowanej obsługi cyfrowej oraz dostępu w trybie 24/7 z dowolnego urządzenia. Przygotowanie się do tej transformacji i włączenie się w nią wymaga od przedsiębiorstw określenia się na nowo oraz przyjęcia nowego, cyfrowego sposobu myślenia.

Stawia to przed dyrektorami ds. informatycznych dwa wyzwania. Muszą oni po pierwsze obniżać koszty dotychczasowych systemów informatycznych bez pogorszenia poziomów usług, a po drugie przeznaczyć tak uzyskane oszczędności na udostępnienie nowych, przełomowych aplikacji dostosowanych do cyfrowego świata.

EMC radykalnie upraszcza systemy informatyczne
EMC wprowadza istotne aktualizacje swoich czołowych produktów: macierzy XtremIO, opartej całkowicie na technologii flash oraz platformy usług przetwarzania danych klasy korporacyjnej VMAX3. Oba produkty nie tylko są przełomowe pod względem wydajności, stopnia automatyzacji i możliwości wykonywania usług przetwarzania danych, ale także zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o radykalnym zmniejszeniu kosztów zarządzania dzięki skróceniu czasu wykonywania typowych zadań.

VCE wprowadza nową rodzinę produktów Hyper-Converged RackScale System, które umożliwiają wielkim przedsiębiorstwom i dostawcom usług znacznie prostsze wdrażanie aplikacji nowej generacji ze skalowaniem poziomym, takich jak aplikacje mobilne, aplikacje do przetwarzania w chmurze i rozproszone aplikacje warstwy 2. System VxRack pozwala na wdrożenie infrastruktury składającej się początkowo z kilkudziesięciu serwerów, po czym skalowanie jej do tysięcy serwerów oraz dziesiątek petabajtów pamięci masowej przy zachowaniu najwyższej wydajności i najkorzystniejszego wskaźnika ceny do szybkości operacji wejścia-wyjścia. Co najważniejsze, dzięki sprawdzonemu podejści wykorzystującemu wstępnie zaprojektowaną i fabrycznie skonstruowaną infrastrukturę, VCE udostępnia pomoc techniczną obejmującą cały cykl eksploatacji, oznacza dzięki czemu, niezrównana jakość obsługi klienta VCE będzie zapewniana również w odniesieniu do hiperkonwergentnych systemów VxRack, skalowanych poziomo do ogromnych konfiguracji.

Ponadto firma EMC wprowadziła na rynek pierwszy w pełni zwirtualizowany stos oprogramowania EMC VNXe (poprzednio znany pod nazwą Project Liberty). Rozwiązanie to jest przeznaczone dla przedsiębiorstw i działów informatycznych, które potrzebują pamięci masowej definiowanej programowo, zapewniającej prężność i elastyczność środowisk programistycznych i operacyjnych. Stos oprogramowania EMC vVNX Community Edition daje klientom możliwość tworzenia środowisk testowych i programistycznych opartych na pamięci masowej VNXe, ale bez wydzielania na ten cel osobnego systemu sprzętowego, a jedynie wirtualnych instancji VNXe, które mogą być konfigurowane w dowolnej liczbie, w ekonomiczny sposób, przy użyciu standardowego sprzętu serwerowego. Ponadto EMC wprowadza w ramach rodziny VNX nowy produkt VNXe3200 całkowicie oparta na technologii flash. Macierz VNXe3200 ma pojemność 3 TB, jest sprzedawana za pośrednictwem sieci EMC Business Partner Program i wyróżnia się w tej kategorii produktów bardzo przystępną ceną poniżej 25 000 USD za najtańszy model.

EMC toruje drogę do chmury hybrydowej
Firma EMC zoptymalizowała całą ofertę produktów pod kątem przetwarzania w chmurze, dzięki czemu klienci mogą korzystać z chmury publicznej, prywatnej lub hybrydowej jako warstwy zapewniającej ekonomiczne i elastyczne przechowywanie danych oraz ich ochronę. Obecnie EMC rozszerza te możliwości, wprowadzając oprogramowanie EMC CloudBoost i EMC CloudArray. Nowe oprogramowanie CloudArray umożliwia skonfigurowanie z użyciem platformy VMAX3 wielowarstwowej pamięci masowej wykorzystującej chmurę lub obiektowe pamięci masowe, co umożliwia obniżenie całkowitych kosztów posiadania dzięki przeniesieniu mniej aktywnych danych do tańszych zasobów pamięci masowych. Technologia CloudArray może być użyta do zapisywania kopii zapasowych lub archiwalnych oraz przechowywania plików lub danych o drugorzędnym znaczeniu. Zapewnia jednak szybki dostęp oraz pozwala na pełne wykorzystanie takich zalet chmury, jak skalowalność, niższe koszty i mniejsze nakłady na utrzymanie.

W połączeniu z ogłoszonymi dzisiaj aktualizacjami Data Protection Suite udoskonalenia oprogramowania CloudBoost umożliwiają użytkownikom produktów EMC Avamar i EMC Networker bezproblemową ochronę danych przechowywanych w chmurach zbudowanych w oparciu o technologie EMC lub chmurach wykorzystujących technologie innych firm, i to przy użyciu dotychczas używanych narzędzi.

EMC chroni dane w każdym miejscu
W miarę jak przedsiębiorstwa w coraz większym stopniu opracowują i wykorzystują aplikacje nowej generacji oparte na przetwarzaniu w chmurze, narastają problemy z ochroną danych w obrębie całego tak bardzo rozległego przedsiębiorstwa.

W ramach swojej strategii ochrony danych bez względu na miejsce EMC wprowadza szereg nowych produktów do ochrony danych i ich udoskonaleń, w tym:
• Nowe dedykowane urządzenia do tworzenia kopii zapasowych Data Domain, wraz z nowym, wydajnym oprogramowaniem, które stanowi przełom w dziedzinie ochrony danych, wyznaczając nowy standard dla tej kategorii rozwiązań.
• Wprowadzenie obsługi chmury przez Data Protection Suite dzięki oprogramowaniu CloudBoost do ochrony danych w usługach chmury EMC lub chmur innych firm, a także dzięki dodaniu ochrony Office365 do rozwiązania Spanning by EMC.
• Udoskonalenia Data Protection Suite, w tym funkcja uniwersalnego wyszukiwania oraz udoskonalenia produktu EMC RecoverPoint for VMs.
• Nowe rozwiązanie Spanning Backup Protection by EMC, umożliwiające rozciągnięcie ochrony danych wygenerowanych w chmurze również na produkt Microsoft Office 365. Ponadto firma Spanning wprowadza program Spanning Back-up for Good, który zapewnia ochronę danych organizacji non-profit przechowujących dane w chmurze.

Źródło: EMC

Logowanie i rejestracja