Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu
Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu

Mijający rok dobitnie wskazuje, jak ważna jest stała dostępność - zarówno usług, jak i danych. Wystarczy wspomnieć głośne fiasko elektronicznego spisu powszechnego na kontynencie australijskim, czy równie dotkliwe w skutkach przestoje systemów IT w sektorze transportu pasażerskiego. Awarie te sprawiły, że ludzie na ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Veeam Endpoint Backup FREE dostępny w wersji finalnej

VeeamTworzenie kopii zapasowych komputerów stacjonarnych i laptopów to żmudne, ale potrzebne zadanie. To proces, który od dawna przysparzał poważnych problemów specjalistom od ochrony danych. Od dziś specjaliści IT mogą korzystać z prostego i bezpłatnego narzędzia do backupu punktów końcowych, które nie wymaga żadnego dodatkowego oprogramowania. Veeam Endpoint Backup FREE -  podarunek dla społeczności IT - dołącza do innych darmowych narzędzi Veeam, takich jak Veeam Backup Free Edition, Veeam ONE Free Edition oraz Veeam Task Manager for Hyper-V.


Tym samym Veeam kontynuuje długą tradycję oferowania bezpłatnych i wartościowych narzędzi, którą rozpoczął w październiku 2006 roku, wydając FastSCP -  swój pierwszy produkt.

Veeam Endpoint Backup FREE to proste rozwiązanie do backupu desktopów i laptopów z systemem Windows. Jest łatwe w instalacji i można uruchomić je w ciągu zaledwie kilku minut. Jest też proste w obsłudze. Za pomocą Veeam Endpoint Backup FREE użytkownicy mogą tworzyć kopie zapasowe punktów końcowych na zewnętrznym dysku twardym, w udostępnionym folderze sieciowym albo w repozytorium Veeam Backup & Replication. Jeśli system ulegnie awarii, zawiedzie dysk twardy albo pliki zostaną uszkodzone lub nawet przypadkowo usunięte, użytkownik będzie w stanie odzyskać je w ciągu kilku minut. Ponadto, Veeam Endpoint Backup FREE umożliwia tworzenie nośników rozruchowych - przydatnych w przypadku problemów z uruchomieniem systemu operacyjnego czy konieczności zresetowania hasła lokalnego administratora.

Jeśli więc ktoś chce utworzyć kopię zapasową swojego osobistego urządzenia, chronić kilka ostatnich fizycznych serwerów w centrum danych albo upewnić się, że będzie można odzyskać dane z kilkunastu zagubionych, firmowych laptopów, nowe narzędzie Veeam podoła każdemu z tych zadań. Pomimo ż oprogramowanie jest bezpłatne, dzięki pomocy blisko 20 tys. aktywnych użytkowników wersji beta cechuje się ono tą samą niezawodnością, co sztandarowe rozwiązania Veeam.

"Nawet w dzisiejszym, wysoce zwirtualizowanym środowisku większość punktów końcowych to nadal urządzenia fizyczne, które wymagają backupu. Jest to istotne wyzwanie. Tylko w zeszłym roku na rynek trafiło 330 milionów urządzeń z systemem Windows. Podczas gdy rozwiązania do zapewniania wysokiej dostępności ewoluowały pod kątem zwirtualizowanego centrum danych, ochrona punktów końcowych została odsunięta na dalszy plan. Dzięki Veeam Endpoint Backup FREE specjaliści IT zyskują proste rozwiązanie. Ponadto, jeśli organizacja ma jeszcze kilka fizycznych serwerów w swoim centrum danych, Veeam Endpoint Backup FREE może wypełnić tę lukę" - powiedział Doug Hazelman, wiceprezes ds. strategii produktowej w Veeam.

Veeam Endpoint

Oprócz łatwości w obsłudze nowe oprogramowanie oferuje też dużo innych funkcji. Do kluczowych należy możliwość tworzenia kopii zapasowych na poziomie woluminów i plików z elastyczną konfiguracją, która obejmuje wiele opcji planowania zadań. Także przywracanie jest bardzo elastyczne i bezproblemowe dzięki kilku opcjom odzyskiwania danych z jednego obrazu backupu, łącznie z przywracaniem systemu na tym samym lub innym sprzęcie czy przywracaniem całych woluminów i poszczególnych plików. Ponadto jednakowy format backupu umożliwia użytkownikom Veeam Backup FREE Edition przywracanie elementów aplikacji za pomocą narzędzi Veeam Explorer dla Microsoft Exchange, Active Directory, SQL Server i SharePoint z zapasowych kopii serwerów utworzonych za pomocą Veeam Endpoint Backup FREE.

Użytkownicy płatnych edycji Veeam Backup & Replication w wirtualnych środowiskach VMware vSphere lub Microsoft Hyper-V również będą mogli wykorzystać repozytoria Veeam jako docelowe lokalizacje dla kopii zapasowych Veeam Endpoint Backup FREE, a także centralnie zarządzać ochroną punktów końcowych bezpośrednio z poziomu konsoli Veeam Backup & Replication. Integracja ta rozszerza niektóre znane funkcje (np. ulepszone przywracanie elementów aplikacji za pomocą narzędzi Veeam Explorer, eksportowanie skopiowanej zawartości dysku fizycznego do różnych formatów wirtualnych dysków, szyfrowanie plików kopii zapasowej itd.) na backup punktów końcowych, jednocześnie pozwalając administratorom kontrolować dostępność repozytoriów Veeam dla użytkowników końcowych za pomocą elastycznego systemu uprawnień.

"Tworzenie zapasowych kopii punktów końcowych było trudnym zadaniem dla użytkowników indywidualnych oraz małych i średnich firm. Nowe, bezpłatne narzędzie Veeam oferuje interesujące i eleganckie rozwiązanie użytkownikom, którzy chcą chronić swoje osobiste urządzenia, a także przedsiębiorstwom, które mogą wykorzystać je do zabezpieczenia niewielkiej liczby punktów końcowych, a nawet kilku fizycznych serwerów" - powiedziała Liz Conner, kierownik ds. badań w IDC.

"Jeśli potrzebujesz bezpretensjonalnego, bezproblemowego i nieprzereklamowanego produktu, który po prostu działa, Veeam Backup Endpoint FREE jest właśnie tym, czego szukasz. Wiem, że gdybym był na miejscu Veeam, kazałbym sobie płacić za ten produkt. Jest za dobry, żeby był darmowy" - powiedział Femi Adegoke, dyrektor ds. technologii w FATeknollogee.

"Wdrożyliśmy Veeam Endpoint Backup FREE jako samoobsługowe narzędzie dla naszych administratorów bazy danych. Mają oni pełną kontrolę nad natywnymi plikami backupu SQL Server na dysku, gdzie mogą je trzymać przez 5 do 6 dni, później muszą je jednak przenieść je do niższej warstwy pamięci masowej w celu długoterminowej retencji. Veeam Endpoint Backup FREE to łatwe w użyciu narzędzie, które pozwala przenieść pliki backupu SQL Server do niższej warstwy, a także samodzielnie je przywrócić na użytek natywnych narzędzi SQL Server do odzyskiwania danych. To naprawdę proste" - powiedział Didier Van Hoye, architekt techniczny w Flemish Geographical Information Agency (FGIA).

Veeam Endpoint Backup FREE dołącza do rodziny bezpłatnych narzędzi Veeam, która obejmuje również:
• Veeam Backup Free Edition i narzędzia Veeam Explorer dla:
  o Microsoft Exchange
  o Microsoft Active Directory
  o Microsoft SQL Server
  o Microsoft SharePoint
  o Migawek HP
  o Migawek NetApp

• Veeam ONE Free Edition
• Veeam Task Manager for Hyper-V


Aby dowiedzieć się więcej lub pobrać Veeam Endpoint Backup FREE, odwiedź stronę producenta.

Źródło: Veeam Software