Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe systemy Fujitsu PRIMEFLEX na potrzeby SAP

FujitsuFirma Fujitsu poinformowała o nowej ofercie zintegrowanych systemów PRIMEFLEX dla klientów korzystających z oprogramowania SAP lub planujących jego wdrożenie. PRIMEFLEX to jeden z najbardziej wszechstronnych w branży zestawów skonfigurowanych fabrycznie i przetestowanych, gotowych do użytku systemów do centrów przetwarzania danych ukierunkowanych na potrzeby biznesowe.


Fujitsu kontynuuje rozszerzanie oferty zintegrowanych systemów do obsługi konkretnych obciążeń, wprowadzając dwa specjalnie opracowane rozwiązania infrastrukturalne dla środowisk programowych SAP: zintegrowany system FUJITSU PRIMEFLEX for SAP Landscapes i wersje architektury referencyjnej zintegrowanego systemu FUJITSU PRIMEFLEX for SAP HANA.

Oba nowe systemy są efektem ścisłej współpracy Fujitsu z firmą SAP oraz doświadczenia w projektowaniu rozwiązań opartych na sprawdzonych, zastrzeżonych technologiach Fujitsu, które wspierają wdrażanie oprogramowania SAP, zapewniając ciągłość biznesową, łatwość obsługi i przewidywalną wydajność.

Zintegrowany system FUJITSU PRIMEFLEX for SAP Landscapes łączy technologię FlexFrame Orchestrator firmy Fujitsu z gotowym do użytku rozwiązaniem PRIMEFLEX. Umożliwia szybkie, odpowiednio przygotowane wdrożenie infrastruktury na potrzeby obciążeń, aplikacji i baz danych SAP, w tym SAP HANA.

Wydajne oprogramowanie FlexFrame Orchestrator firmy Fujitsu obecnie wspomaga też system PRIMEFLEX for SAP Landscapes. Pozwala kierownikom centrów przetwarzania danych uprościć wdrażanie i obsługę oprogramowania SAP instalowanego w wielu ośrodkach, a także skrócić planowany przestój systemu. Oprogramowanie FlexFrame Orchestrator zyskało wielkie uznanie klientów na całym świecie ze względu na możliwości radykalnego przyspieszenia udostępniania aktualizacji oprogramowania SAP. Jest też istotnym czynnikiem skracającym czas wdrażania nowych usług SAP.

Zintegrowany system FUJITSU PRIMEFLEX for SAP HANA, znany wcześniej jako Fujitsu Power Appliance for SAP HANA, już od swojego debiutu na rynku na początku 2012 roku wywołuje bardzo pozytywne reakcje klientów. Firma Fujitsu wprowadza obecnie wersje architektury referencyjnej PRIMEFLEX for SAP HANA. Stanowią one odpowiedź na zgłaszane przez klientów i partnerów w dziedzinie integracji systemów zapotrzebowanie na bardziej elastyczne konfiguracje. Umożliwiają przygotowanie wyspecjalizowanych systemów na potrzeby oprogramowania SAP HANA, które dokładnie spełniają wymagania klientów w zakresie bezpiecznej, niezawodnej architektury do obsługi najważniejszych, również pod względem biznesowym, środowisk oprogramowania SAP.

Wyróżniającą zaletą obejmującej już ponad 20 systemów zintegrowanych, a wciąż rozszerzanej oferty PRIMEFLEX firmy Fujitsu jest zapewnianie klientom wydajnych rozwiązań dla centrum przetwarzania danych, które pozwalają szybciej uzyskać zwrot z inwestycji. Wszystkie systemy PRIMEFLEX zawierają wstępnie zdefiniowane, skonfigurowane fabrycznie i przetestowane serwery, pamięć masową, opcje połączeń sieciowych i oprogramowanie. Dlatego ich wdrożenie produkcyjne jest szybkie i bezproblemowe.

Źródło: Fujitsu