Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Strategiczne partnerstwo pomiędzy NetJapan i Kroll Ontrack

BackupZaproponowanie ulepszonych rozwiązań użytkownikom Microsoft Exchange Server w Europie, Azji i Ameryce - to główne założenie partnerstwa strategicznego, zawiązanego pomiędzy dostawcą usług odzyskiwania danych Kroll Ontrack, a firmą NetJapan, dostawcą rozwiązań backupowych.


Nowe partnerstwo integruje oprogramowanie Ontrack PowerControls, stworzone przez Kroll Ontrack dla użytkowników Microsoft Exchange Server, z rozwiązaniem NetJapan Activelmage Protector, pozwalając na tworzenie i odzyskiwanie kopii zapasowych po awariach, zarówno z wirtualnych, jak i klasycznych systemów Windows Exchange Server. Dzięki współpracy, użytkownicy będą mogli korzystać z precyzyjnego przywracania wybranych wiadomości e-mail i skrzynek pocztowych ze środowiska Exchange, a także ze sprawnej i opartej na kopiach sektorowych usługi backupu, deduplikacji danych „w locie” i ich kompresji, oferowanej przez NetJapan.

Wspólna wizja partnerstwa, opracowana przez Kroll Ontrack i NetJapan, zakłada przekazanie dystrybutorom, usługodawcom i końcowym użytkownikom na całym świecie kompletnych narzędzi, służących do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych dla Microsoft Exchange Server. NetJapan będzie oferował Ontrack PowerControls poprzez swoje dotychczasowe kanały dystrybucji - autoryzowanych dystrybutorów, usługodawców, integratorów systemów, partnerów handlowych w całej Europie, Azji i w Ameryce Północnej.

ActiveImage Protector i vmGuardian to funkcjonalności takie jak:
• Tworzenie kopii zapasowych pomiędzy platformami i odzyskiwanie danych po awariach fizycznych i wirtualnych systemów Windows i Linux oraz Hyper-V i VMware ESXi, jak również maszyn wirtualnych.
• 70-procentowa oszczędność przestrzeni związanej z wymogami sprzętowymi, dotyczącymi przechowywania danych - dzięki funkcji deduplikacji danych „w locie” i ich kompresji.
• Technologia inteligentnego backupu sektorów, skupiająca się jedynie na zmienionych sektorach.
• Migracja danych z fizycznej kopii zapasowej do wirtualnej za pośrednictwem jednego kliknięcia.
• Odzyskiwanie danych i ich zapis na wskazanym urządzeniu.
• Szybkie, precyzyjne przywracanie wybranych plików i folderów.
• Zintegrowana replikacja do trzech różnych lokalizacji (zdalnych i lokalnych).

Ontrack PowerControls pozwala na:
• Wyeliminowanie potrzeby tworzenia kopii bezpieczeństwa metodą brick-level i serwerów odzyskiwania Exchange.
• Naprawę, odbudowę, wyszukiwanie i możliwości eksportu bezpośrednio ze środowiska Exchange Server zarchiwizowanych i odzyskanych elementów z taką samą sprawnością, jak aktywnych wiadomości.
• Wyszukiwanie, przywracanie, eksportowanie i analizę elementów skrzynki pocztowej bezpośrednio z kopii zapasowych Microsoft Exchange Server, plików EDB i jednoczesny zapis w wielu miejscach docelowych.
• Przywracanie plików bezpośrednio na serwer produkcyjny Exchange lub do dowolnego pliku PST bezpośrednio
z kopii zapasowych serwerów lub z nieskonfigurowanych plików EDB.
• Uproszczenie zadań związanych z zarządzaniem e-mailami, takich jak migracja serwerów MS Exchange
i tworzenie skrzynek pocztowych.
• Możliwość precyzyjnego przeszukiwania, gromadzenia i eksportu danych na potrzeby informatyki śledczej
w obrębie aktywnego środowiska Exchange Server, pozwalająca na bardziej kompleksowe i dokładne zbieranie danych.

Źródło: Kroll Ontrack