Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Aktualności

Citrix wśród liderów w raportach IDC oraz Forrester Research

CitrixCitrix uzyskał tytuł “lidera” w najnowszym raporcie firmy analitycznej Forrester Research Inc., zatytułowanym “The Forrester Wave: Enterprise Mobile Management, Q3 2014”. Z kolei raport IDC MarketScape: Worldwide Enterprise Mobility Management Software 2014 Vendor Assessment pozycjonuje Citrix jako lidera za kompletność swojej oferty w zakresie rozwiązań do zarządzania firmową mobilnością (EMM).


W raporcie Forrester Research, rozwiązanie Citrix XenMobile zostało poddane szczegółowej ocenie pod względem swojej funkcjonalności oraz pozycji na rynku. IDC poza wysoką oceną rozwiązania XenMobile zwróciło uwagę na silny przekaz strategiczny.
 
By odpowiednio scharakteryzować stan rynku rozwiązań EMM autorzy raportu z Forrester Research poddali ocenie w zakresie mocnych i słabych stron 15 najważniejszych dostawców rozwiązań do zarządzania firmową mobilnością. Według nich „rozwiązanie zasługujące na tytuł lidera to takie, które starannie równoważy funkcje związane z zarządzaniem systemem operacyjnym, aplikacjami i danymi poprzez opcje elastycznego kontenerowania (…) a także charakteryzuje się silną wizją i strategią, która jest w stanie pomóc klientom w połączeniu  strategii zarządzania urządzeniami tradycyjnymi z mobilnym w jedną całość.”
 
Według firmy Forrester „Citrix odniósł sukces tworząc spójne rozwiązanie, które łączy ze sobą system EMM z produktami do wirtualizacji oraz bezpieczną bramę sieciową. (…) Ponadto firma wykazuje się silnym zaangażowaniem w zrozumienie potrzeb użytkowników swoich rozwiązań oraz stale wprowadza innowacje poprzez narzędzia do wzajemnej współpracy jak ShareFile and GoToMeeting.” Ponadto XenMobile, kluczowy element rozwiązania Citrix Mobile Workspace, łączy ze sobą funkcje MDM, MAM, bezpiecznego zwiększania produktywności mobilnych aplikacji biznesowych oraz współdzielenia danych w jedno kompletne rozwiązanie.
 
Najnowszy raport IDC poddał ocenie 11 głównych dostawców rozwiązań EMM na podstawie określonych kryteriów, obecnych możliwości oraz strategii na przyszłość. Citrix został określony jako lider dzięki połączeniu możliwości firmy oraz jej produktów, dostosowaniu się do obecnych potrzeb klientów oraz szerokiemu zestawowi strategicznych inicjatyw, zbieżnych z tym, czego klienci będą wymagać w ciągu kolejnych 3 do 5 lat.
 
XenMobile to kompletne rozwiązanie EMM do zabezpieczania i zarządzania mobilnymi aplikacjami, danymi i urządzeniami wraz z zestawem wydajnych aplikacji biznesowych. XenMobile został szczególnie doceniony w raporcie IDC MarketSpace za oferowanie zaawansowanych funkcji zabezpieczenia sieci oraz szeroką możliwość synchronizacji i udostępniania firmowych plików poprzez Citrix ShareFile. Jak podają twórcy raportu konkurenci „mają jeszcze wiele do zrobienia w tym zakresie”.

XenMobile to kluczowy element Citrix Workspace Suite, rozwiązania pozwalającego na stworzenie mobilnego miejsca pracy. Jak twierdzi Stacy Crook, Research Director, Mobile Enterprise Research, IDC “Citrix potrafi efektywnie połączyć swoje produkty w taki sposób, by tworzyły spójny pakiet narzędzi charakteryzujący się większą wydajnością, niż ma to miejsce w przypadku każdego produktu z osobna, co z kolei jest atrakcyjną ofertą dla klientów firmy.”

Zarówno pełny raport “Forrester Wave: Enterprise Mobile Management, Q3 2014” a także fragment raportu IDC obejmujący część Citrix jest dostępny na stronie Citrix.

Źródło: Citrix