Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

XenMobile 9 dostępny!

CitrixZgodnie z wcześniejszymi informacjami i zapowiedziami z konferencji Citrix Synergy 2014, firma Citrix wprowadziła na rynek nową wersję rozwiązania XenMobile, oznaczoną numerem 9, umacniając tym samym po raz kolejny swoją pozycję w obszarze rozwiązań do zarządzania firmową mobilnością (EMM).


XenMobile 9 oferuje między innymi rozszerzone wsparcie dla urządzeń mobilnych z systemem Windows Phone 8.1, większą wydajność i skalowalność, jak również integrację tzw. ‘backendu’, pozwalającą na lepszą automatyzację zadań po stronie IT i użytkowników końcowych. Nowe technologie dostępne w wersji poglądowej (Technical Preview) w aplikacjach mobilnych - WorxNotes, WorxEdit i WorxDesktop - pozwalają na zwiększenie produktywności użytkowników na urządzeniach mobilnych (tabletach czy smartfonach), przy jednoczesnym utrzymaniu kontroli nad nimi przez działy IT.

Device Manager, poza wsparciem dla Windows Phone 8.1 wprowadza również integrację z programem odpowiedzialnym za rejestrowanie urządzeń Apple by automatycznie zapisać urządzenia z iOS 7, gdy użytkownicy zakończą proces konfiguracji początkowej. Instalator pozwala na instalację pakietu zgodnie z wytycznymi FIPS.

MDX Toolkit pozwala na zautomatyzowaną kontrolę, by upewnić się, że zostały spełnione wszystkie wstępne warunki przed rozpoczęciem procesu pakowania aplikacji. Ponadto teraz App Controller może zostać wdrożony w chmurze podczas instalacji MDX Toolkit.

W Worx Home wprowadzono m.in. usprawnienia pozwalające na 15 procentowy wzrost czasu pracy na baterii. Dzięki zaawansowanemu sterowaniu powiadomieniami, można określić, czy powiadomienia poczty i kalendarza będą wyświetlane na zablokowanym ekranie urządzenia. Worx Home oferuje również wsparcie dla uwierzytelniania Active Directory na urządzeniach z Windows Phone 8.1.

WorksMail zyskał nowy, przeprojektowany interfejs, z ulepszoną możliwością przełączania pomiędzy pocztą, kalendarzem i kontaktami. Liczne usprawnienia w tym obszarze dotyczą pracy na urządzeniach z systemami Android, iOS i Windows Phone 8.1 (z wsparciem dla połączeń GoToMeeting).

WorxWeb z kolei pozwala na przeglądanie stron w trybie offline. W wersji dla Windows Phone 8.1 wprowadzono bezpieczne przeglądanie ze wsparciem dla CVPN, obsługę wielu kart, ulubione, przeglądanie historii i stronę domową.

Rozwiązanie XenMobile pozwala na zwiększenie mobilności użytkowników, pozwala na łatwe łączenie geograficznie oddzielonych od siebie instancji. Dzięki XenMobile, firmy mogą szybko zwiększyć mobilność zdalnych oddziałów, łatwo uruchomić nowe jednostki organizacyjne lub przejęte spółki zależne, przy jednoczesnym zapewnieniu obsługi wielu domen.