Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

XenMobile 9 dostępny!

CitrixZgodnie z wcześniejszymi informacjami i zapowiedziami z konferencji Citrix Synergy 2014, firma Citrix wprowadziła na rynek nową wersję rozwiązania XenMobile, oznaczoną numerem 9, umacniając tym samym po raz kolejny swoją pozycję w obszarze rozwiązań do zarządzania firmową mobilnością (EMM).


XenMobile 9 oferuje między innymi rozszerzone wsparcie dla urządzeń mobilnych z systemem Windows Phone 8.1, większą wydajność i skalowalność, jak również integrację tzw. ‘backendu’, pozwalającą na lepszą automatyzację zadań po stronie IT i użytkowników końcowych. Nowe technologie dostępne w wersji poglądowej (Technical Preview) w aplikacjach mobilnych - WorxNotes, WorxEdit i WorxDesktop - pozwalają na zwiększenie produktywności użytkowników na urządzeniach mobilnych (tabletach czy smartfonach), przy jednoczesnym utrzymaniu kontroli nad nimi przez działy IT.

Device Manager, poza wsparciem dla Windows Phone 8.1 wprowadza również integrację z programem odpowiedzialnym za rejestrowanie urządzeń Apple by automatycznie zapisać urządzenia z iOS 7, gdy użytkownicy zakończą proces konfiguracji początkowej. Instalator pozwala na instalację pakietu zgodnie z wytycznymi FIPS.

MDX Toolkit pozwala na zautomatyzowaną kontrolę, by upewnić się, że zostały spełnione wszystkie wstępne warunki przed rozpoczęciem procesu pakowania aplikacji. Ponadto teraz App Controller może zostać wdrożony w chmurze podczas instalacji MDX Toolkit.

W Worx Home wprowadzono m.in. usprawnienia pozwalające na 15 procentowy wzrost czasu pracy na baterii. Dzięki zaawansowanemu sterowaniu powiadomieniami, można określić, czy powiadomienia poczty i kalendarza będą wyświetlane na zablokowanym ekranie urządzenia. Worx Home oferuje również wsparcie dla uwierzytelniania Active Directory na urządzeniach z Windows Phone 8.1.

WorksMail zyskał nowy, przeprojektowany interfejs, z ulepszoną możliwością przełączania pomiędzy pocztą, kalendarzem i kontaktami. Liczne usprawnienia w tym obszarze dotyczą pracy na urządzeniach z systemami Android, iOS i Windows Phone 8.1 (z wsparciem dla połączeń GoToMeeting).

WorxWeb z kolei pozwala na przeglądanie stron w trybie offline. W wersji dla Windows Phone 8.1 wprowadzono bezpieczne przeglądanie ze wsparciem dla CVPN, obsługę wielu kart, ulubione, przeglądanie historii i stronę domową.

Rozwiązanie XenMobile pozwala na zwiększenie mobilności użytkowników, pozwala na łatwe łączenie geograficznie oddzielonych od siebie instancji. Dzięki XenMobile, firmy mogą szybko zwiększyć mobilność zdalnych oddziałów, łatwo uruchomić nowe jednostki organizacyjne lub przejęte spółki zależne, przy jednoczesnym zapewnieniu obsługi wielu domen.

Logowanie i rejestracja