Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat przedstawia pamięć masową definiowaną programowo

Red HatRed Hat, największy na świecie dostawca rozwiązań open source, poinformował o dostępności Red Hat Storage Server 3 - otwartego, skalowanego poziomo systemu pamięci masowej typu „software-defined storage”. Nowe rozwiązanie sprawdza się w obsłudze korporacyjnych obciążeń roboczych wymagających intensywnego przetwarzania danych, takich jak Big Data, analityka operacyjna, czy udostępnianie plików.


"Przedsiębiorstwa chcą, aby ich stos technologii informatycznych wyglądał - i działał - jak chmura, więc infrastruktura pamięciowa musi uwzględniać tę zmianę. Skłania to wiele korporacyjnych działów IT do fundamentalnego przemyślenia strategii pamięciowej. Definiowana przez oprogramowanie pamięć masowa firmy Red Hat oferuje otwartą alternatywę dla zastrzeżonych technologii, aby rozwiązać problemy związane z rosnącą ilością danych korporacyjnych" - Simon Robinson, wiceprezes ds. badań, Storage, 451 Research.

Red Hat Storage Server 3 umożliwia przedsiębiorstwom selekcjonowanie danych korporacyjnych w celu szybszego reagowania na zdarzenia, kontrolowania kosztów i zwiększenia wydajności operacyjnej.

Red Hat kładzie nacisk na budowanie elastycznych rozwiązań pamięci masowej poprzez wykorzystanie innowacji społeczności open source. Umożliwia w ten sposób przedsiębiorstwom lepsze reagowanie na zagrożenia konkurencyjne i na zmiany w krajobrazie IT. Red Hat Storage Server 3 jest oparty na otwartym systemie plików GlusterFS 3.6 i systemie operacyjnym Red Hat Enterprise Linux 6. Zaprojektowano go pod kątem skalowania do obsługi wielu petabajtów danych i zapewnienia precyzyjnej kontroli nad środowiskiem pamięciowym przy jednoczesnym obniżeniu ogólnego kosztu pamięci masowej.

Najważniejsze możliwości Red Hat Storage Server 3:
• Skalowalność i pojemność większe o 200%, dzięki obsłudze do 60 dysków na serwer (poprzednio 36) i 128 serwerów na klaster (poprzednio 64). Daje to pojemność użytkową do 38 petabajtów na klaster.
• Większa elastyczność dzięki usprawnieniom kontroli klastrów pamięci masowej:
- migawki woluminów do wykonywania błyskawicznych kopii (Point-in-Time) krytycznych danych w ramach całego klastra pamięci masowej,
- kompleksowe monitorowanie klastra pamięci masowej przy użyciu wiodących w branży platform i standardów, takich jak Adagios i SNMP.
• Łatwa integracja z nowo powstającymi środowiskami analizy dużych zbiorów danych (Big Data) dzięki obsłudze rozszerzenia systemu plików Hadoop. Rozszerzenie to umożliwia uruchamianie obciążeń roboczych ApacheTM Hadoop na serwerze pamięci masowej, a także ścisłą integrację z Apache Ambari do zarządzania oraz monitorowania systemu Hadoop.
• Wsparcie dla większej ilości sprzętu, w tym obsługa dysków SSD dla obciążeń roboczych wymagających niskich opóźnień
• Szybkie wdrażanie z opcją dystrybucji opartej na pakietach RPM oferuje maksymalną elastyczność wdrożeniową użytkownikom systemu Red Hat Enterprise Linux. Klienci mogą teraz łatwo dodać Red Hat Storage Server do istniejących, wstępnie zainstalowanych wdrożeń systemu Red Hat Enterprise Linux.

"Red Hat chce dostarczać klientom korporacyjnym otwartą, definiowaną przez oprogramowanie pamięć masową, która obejmuje środowisko fizyczne, wirtualne i chmurowe. Wprowadzając to najnowsze wydanie, Red Hat staje w szeregu pionierów otwartej, definiowanej przez oprogramowanie pamięci masowej, aby pomóc w budowaniu elastycznych przedsiębiorstw, które mogą szybko uzyskać przewagę konkurencyjną poprzez wykorzystanie wartości ukrytej w nieustrukturyzowanych danych" - powiedział Ranga Rangachari, wiceprezes i dyrektor generalny, Storage and Big Data, Red Hat.

Red Hat Storage Server 3 uzupełnia wprowadzoną w lipcu 2014 wersję 1.2 Red Hat Inktank Ceph Enterprise. W maju 2014 Red Hat zakupiła Inktank, dostawcę rozwiązań open source pamięci masowej Ceph i Inktank Ceph Enterprise. Red Hat Inktank Ceph Enterprise dostarcza oprogramowanie do obiektowej i blokowej pamięci masowej dla przedsiębiorstw, które wdrażają publiczne i prywatne chmury obliczeniowe, w tym dla wielu firm, które jako pierwsze na rynku instalują OpenStack. Dodanie Red Hat Ceph Enterprise do oferty produktów pamięci masowej Red Hat daje klientom możliwość wyboru spośród szerokiej oferty rozwiązań programowo zdefiniowanej pamięci masowej typu blokowego, plikowego lub obiektowego o otwartym kodzie źródłowym.

Źródło: Red Hat