Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Programowa obiektowa pamięć masowa do chmury hybrydowej od NetApp

NetAppFirma NetApp udostępniła oprogramowanie do obiektowej pamięci masowej NetApp StorageGRID Webscale, które pomaga w wykorzystywaniu chmury hybrydowej do zarządzania ogromnymi ilościami danych generowanych każdego dnia przez miliardy urządzeń mobilnych, użytkowników i aplikacji. W nowym wydaniu oprogramowania StorageGRID Webscale dodano płynną integrację aplikacji w chmurze z usługą Amazon S3.


Obiektowa pamięć masowa stanowi rozwiązanie problemów związanych z przechowywaniem danych bez struktury w pamięci masowej w chmurze, w dużych archiwach, repozytoriach multimediów i internetowych magazynach danych. StorageGRID Webscale to podstawowa platforma obiektowej pamięci masowej w rozwiązaniach NetApp. Oprogramowanie to sprawdza się w różnych zastosowaniach i zarządza rozmieszczeniem danych w zależności od kosztu, zgodności z przepisami i regułami, dostępności oraz wydajności. Począwszy od roku 2015 i w kolejnych latach NetApp będzie wprowadzać do oferty kolejne rozwiązania umożliwiające pełne wykorzystanie zalet obiektowej pamięci masowej.

Nowa wersja umożliwia przechowywanie do 100 miliardów obiektów w jednym, elastycznym kontenerze, który może być rozproszony po centrach danych na całym świecie.

"Klienci potrzebują skalowalnej i łatwej w zarządzaniu pamięci masowej definiowanej programowo, którą można wdrażać na potrzeby różnych typów danych i w różnych regionach geograficznych. NetApp oferuje alternatywne podejście - idealne oprogramowanie do obiektowej pamięci masowej dla chmury StorageGRID Webscale - wyznaczające przyszłość pamięci masowej klasy korporacyjnej dla chmury" - stwierdził Ashish Nadkarni, dyrektor ds. badań systemów pamięci masowej IDC.

StorageGRID Webscale i chmura hybrydowa
StorageGRID Webscale to oprogramowanie opracowane z myślą o aplikacjach chmurowych nowej generacji. Obsługuje ono branżowe protokoły usług w chmurze, takie jak Amazon S3 i CDMI, dzięki czemu aplikacje mogą działać na terenie firmy lub w środowiskach hostowanych. NetApp StorageGRID Webscale działa w zwirtualizowanej infrastrukturze serwerowej, której pamięć masową zapewniają macierze NetApp z serii E lub urządzenia innych producentów.

Spośród opatentowanych funkcji tego oprogramowania warto wymienić inteligentny mechanizm wyznaczający trwałość i fizyczne rozmieszczenie danych zgodnie z wymaganiami biznesowymi. Konfigurowane polityki zarządzania danymi umożliwiają łatwe dostosowywanie warstw ochrony i pamięci masowej do zmieniających się modeli kosztowych.

"Obserwujemy gwałtowny wzrost ilości przechowywanych danych bez struktury. NetApp pomaga firmom w jak najlepszym wykorzystaniu strategicznych inwestycji w IT dzięki produktom do zarządzania danymi i pamięci masowej, które zapewniają wymaganą szybkość, bezpieczeństwo i skalowalność. StorageGRID Webscale to efekt naszego 10-letniego doświadczenia w dziedzinie obiektowej pamięci masowej dla przedsiębiorstw. Oprogramowanie to stanowi podstawę definiowanych programowo i rozproszonych w skali globalnej magazynów obiektowych, dzięki czemu menedżerowie IT mogą zarządzać rozmieszczeniem i ochroną danych na całym świecie" - powiedział Dan Neault, starszy wiceprezes Data Center Solutions Group w NetApp.

Przyszłość StorageGRID Webscale
Jeszcze w tym roku NetApp rozpocznie program dla wczesnych nabywców nowego wydania oprogramowania StorageGRID Webscale do zarządzania obiektową pamięcią masową. Uczestniczący w nim klienci będą mieć dostęp do zaawansowanych funkcji, takich jak kodowanie usuwania danych rozproszonych geograficznie w celu globalnej ochrony danych, a także wielowarstwowa pamięć masowa w chmurze dla repozytoriów w siedzibie klienta i poza nią. Ogólna dostępność oprogramowania StorageGRID Webscale jest planowana na 2015 r.

Źródło: NetApp