Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Zoptymalizowany system serwerowy do VMware EVO: RAIL od Fujitsu

FujitsuNa konferencji VMworld w San Francisco firma Fujitsu poinformowała o swojej pierwszej hiperkonwergentnej infrastrukturze zoptymalizowanej pod kątem VMware EVO: RAIL. FUJITSU Integrated System Appliance for VMware EVO: RAIL to nowe, skalowalne rozwiązanie, które eliminuje problem wąskich gardeł w systemach teleinformatycznych, co umożliwia szybsze wprowadzanie produktów na rynek i zwiększa elastyczność biznesową.


Firma Fujitsu oferuje rozwiązanie oparte na usługach infrastruktury definiowanej programowo, które pozwala usunąć trudności często napotykane przez działy teleinformatyczne. FUJITSU Integrated System Appliance for VMware EVO: RAIL pojawia się we właściwym czasie. Kolejne badania wykazują, że użytkownicy są niezadowoleni z powodu wolnego tempa wdrażania dodatkowych zasobów obliczeniowych i pamięci masowej, problemów z funkcjonalnością oraz przekraczania planowanych kosztów.

FUJITSU Integrated System Appliance for VMware EVO: RAIL to pierwszy system Fujitsu opracowany specjalnie pod kątem integracji z oprogramowaniem VMware - łatwa do wdrożenia, wielofunkcyjna infrastruktura centrum przetwarzania danych. Firmy, przechodzące na zintegrowane, skalowalne rozwiązania definiowane programowo mogą wykorzystywać nowe możliwości, które zapewniają szybki rozwój, większą elastyczność i zmniejszenie problemu wąskich gardeł dzięki wyspecjalizowanym, autonomicznym systemom.

"Fujitsu to duży, solidny producent, który zapewnia klientom nowe rozwiązania oparte na efektywnym połączeniu sprawdzonej technologii serwerów Fujitsu PRIMERGY i nowego oprogramowania VMware EVO: RAIL z VMware vSphere i Virtual SAN. Fujitsu i VMware łączą siły, aby dostarczać klientom uproszczone rozwiązania z możliwością przewidywalnego wymiarowania i skalowania urządzeń w centrach przetwarzania danych, umożliwiające wspieranie działalności biznesowej przez infrastrukturę" - powiedział Mornay Van Der Walt, wiceprezes ds. nowych rozwiązań w firmie VMware.

Praca w wyższej temperaturze, większa gęstość mocy obliczeniowej
Najnowsze rozwiązanie z szybko rozszerzanej oferty zintegrowanych systemów Fujitsu dla przedsiębiorstw jest oparte na serwerach stelażowych Fujitsu PRIMERGY CX400 zoptymalizowanych pod kątem VMware EVO: RAIL. Oprócz znakomitej wydajności serwera firma Fujitsu zapewnia także znaczne obniżenie kosztów energii (nawet o 27%), a to dzięki swojej technologii Cool-safe Advanced Thermal Design. Umożliwi ona pracę infrastruktury FUJITSU Integrated System Appliance for VMware EVO: RAIL drugiej generacji - która będzie wprowadzona na rynek jeszcze w tym roku - w wyższej temperaturze, co zmniejszy koszty energii zużywanej na chłodzenie.

Każde urządzenie FUJITSU Integrated System Appliance for VMware EVO: RAIL - które można zainstalować w standardowym stelażu centrum przetwarzania danych - jest zoptymalizowane pod kątem gęstości mocy obliczeniowej i może obsługiwać około 100 średniej wielkości maszyn wirtualnych ogólnego przeznaczenia lub około 250 średniej wielkości maszyn wirtualnych infrastruktury pulpitów wirtualnych (VDI).

"Firma Fujitsu jest w czołówce producentów dostarczających nowe, skalowalne rozwiązania, które stanowią podstawę hiperkonwergentnej infrastruktury teleinformatycznej. Ma bogate doświadczenie w budowaniu systemów zintegrowanych i jest bardzo zainteresowana współpracą z VMware przy wprowadzaniu zupełnie nowej technologii, która umożliwi przekształcenie centrum przetwarzania danych w istotny czynnik wspomagający działalność biznesową" - powiedział Uwe Neumeier, wiceprezes działu serwerów w firmie Fujitsu.

Wydajne serwery Fujitsu x86 są sprawdzone jako najlepsze rozwiązanie do całkowicie zwirtualizowanych środowisk VMware, co potwierdza zajmowana obecnie przez Fujitsu pozycja lidera w 9 z 13 testów VMmark. Wydajność platformy FUJITSU Integrated System Appliance for VMware EVO: RAIL jeszcze bardziej wzrośnie pod koniec tego roku, gdy zostanie ona wyposażona w procesory nowej generacji Intel Xeon E5-2600 v3 i moduły pamięci DDR4.

Zgodnie z podejściem polegającym na upraszczaniu centrów przetwarzania danych nowe urządzenia FUJITSU Integrated System Appliance for VMware EVO: RAIL są zamawiane w konfiguracji standardowej. Firmy, które chcą uzyskać większe możliwości, mogą po prostu wdrożyć więcej tych urządzeń.

Rozwiązanie FUJITSU Integrated System Appliance for VMware EVO: RAIL można już zamawiać. Pierwsze systemy zostały wdrożone przez uczestników programu dla najbardziej zainteresowanych klientów (Early Adopter).

Źródło: Fujitsu