Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Zoptymalizowany system serwerowy do VMware EVO: RAIL od Fujitsu

FujitsuNa konferencji VMworld w San Francisco firma Fujitsu poinformowała o swojej pierwszej hiperkonwergentnej infrastrukturze zoptymalizowanej pod kątem VMware EVO: RAIL. FUJITSU Integrated System Appliance for VMware EVO: RAIL to nowe, skalowalne rozwiązanie, które eliminuje problem wąskich gardeł w systemach teleinformatycznych, co umożliwia szybsze wprowadzanie produktów na rynek i zwiększa elastyczność biznesową.


Firma Fujitsu oferuje rozwiązanie oparte na usługach infrastruktury definiowanej programowo, które pozwala usunąć trudności często napotykane przez działy teleinformatyczne. FUJITSU Integrated System Appliance for VMware EVO: RAIL pojawia się we właściwym czasie. Kolejne badania wykazują, że użytkownicy są niezadowoleni z powodu wolnego tempa wdrażania dodatkowych zasobów obliczeniowych i pamięci masowej, problemów z funkcjonalnością oraz przekraczania planowanych kosztów.

FUJITSU Integrated System Appliance for VMware EVO: RAIL to pierwszy system Fujitsu opracowany specjalnie pod kątem integracji z oprogramowaniem VMware - łatwa do wdrożenia, wielofunkcyjna infrastruktura centrum przetwarzania danych. Firmy, przechodzące na zintegrowane, skalowalne rozwiązania definiowane programowo mogą wykorzystywać nowe możliwości, które zapewniają szybki rozwój, większą elastyczność i zmniejszenie problemu wąskich gardeł dzięki wyspecjalizowanym, autonomicznym systemom.

"Fujitsu to duży, solidny producent, który zapewnia klientom nowe rozwiązania oparte na efektywnym połączeniu sprawdzonej technologii serwerów Fujitsu PRIMERGY i nowego oprogramowania VMware EVO: RAIL z VMware vSphere i Virtual SAN. Fujitsu i VMware łączą siły, aby dostarczać klientom uproszczone rozwiązania z możliwością przewidywalnego wymiarowania i skalowania urządzeń w centrach przetwarzania danych, umożliwiające wspieranie działalności biznesowej przez infrastrukturę" - powiedział Mornay Van Der Walt, wiceprezes ds. nowych rozwiązań w firmie VMware.

Praca w wyższej temperaturze, większa gęstość mocy obliczeniowej
Najnowsze rozwiązanie z szybko rozszerzanej oferty zintegrowanych systemów Fujitsu dla przedsiębiorstw jest oparte na serwerach stelażowych Fujitsu PRIMERGY CX400 zoptymalizowanych pod kątem VMware EVO: RAIL. Oprócz znakomitej wydajności serwera firma Fujitsu zapewnia także znaczne obniżenie kosztów energii (nawet o 27%), a to dzięki swojej technologii Cool-safe Advanced Thermal Design. Umożliwi ona pracę infrastruktury FUJITSU Integrated System Appliance for VMware EVO: RAIL drugiej generacji - która będzie wprowadzona na rynek jeszcze w tym roku - w wyższej temperaturze, co zmniejszy koszty energii zużywanej na chłodzenie.

Każde urządzenie FUJITSU Integrated System Appliance for VMware EVO: RAIL - które można zainstalować w standardowym stelażu centrum przetwarzania danych - jest zoptymalizowane pod kątem gęstości mocy obliczeniowej i może obsługiwać około 100 średniej wielkości maszyn wirtualnych ogólnego przeznaczenia lub około 250 średniej wielkości maszyn wirtualnych infrastruktury pulpitów wirtualnych (VDI).

"Firma Fujitsu jest w czołówce producentów dostarczających nowe, skalowalne rozwiązania, które stanowią podstawę hiperkonwergentnej infrastruktury teleinformatycznej. Ma bogate doświadczenie w budowaniu systemów zintegrowanych i jest bardzo zainteresowana współpracą z VMware przy wprowadzaniu zupełnie nowej technologii, która umożliwi przekształcenie centrum przetwarzania danych w istotny czynnik wspomagający działalność biznesową" - powiedział Uwe Neumeier, wiceprezes działu serwerów w firmie Fujitsu.

Wydajne serwery Fujitsu x86 są sprawdzone jako najlepsze rozwiązanie do całkowicie zwirtualizowanych środowisk VMware, co potwierdza zajmowana obecnie przez Fujitsu pozycja lidera w 9 z 13 testów VMmark. Wydajność platformy FUJITSU Integrated System Appliance for VMware EVO: RAIL jeszcze bardziej wzrośnie pod koniec tego roku, gdy zostanie ona wyposażona w procesory nowej generacji Intel Xeon E5-2600 v3 i moduły pamięci DDR4.

Zgodnie z podejściem polegającym na upraszczaniu centrów przetwarzania danych nowe urządzenia FUJITSU Integrated System Appliance for VMware EVO: RAIL są zamawiane w konfiguracji standardowej. Firmy, które chcą uzyskać większe możliwości, mogą po prostu wdrożyć więcej tych urządzeń.

Rozwiązanie FUJITSU Integrated System Appliance for VMware EVO: RAIL można już zamawiać. Pierwsze systemy zostały wdrożone przez uczestników programu dla najbardziej zainteresowanych klientów (Early Adopter).

Źródło: Fujitsu

Logowanie i rejestracja