Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowa linia urządzeń NetIQ do ochrony serwerów wirtualnych i fizycznych

NetIQFirma NetIQ wprowadziła do sprzedaży PlateSpin Forge 700 - najnowsze i najskuteczniejsze urządzenia do przywracania sprawności po awariach, zapewniające ochronę obciążeń (ang. workloads) serwerów fizycznych oraz wirtualnych w przypadku awarii serwerów produkcyjnych. Urządzenia serii PlateSpin Forge 700 mogą chronić o 60% więcej obciążeń w stosunku do poprzedniej serii 500, zapewniając przy tym większy potencjał i wydajność.


PlateSpin Forge 700 to zintegrowane rozwiązanie o zaawansowanych możliwościach, takich jak skalowanie wymagań przywracania sprawności czy wirtualne testowanie w izolowanym środowisku, zapewniające bardzo wydajną obsługę korporacyjnych obciążeń do czasu odtworzenia sprawności środowiska produkcyjnego.

Opublikowany niedawno raport Forrester Research (raport Forrester Research „Key I&O Technology Trends To Watch In 2014, Part 2”, maj 2014 r.) zaleca zastąpienie pamięci taśmowych używanych do tworzenia kopii bezpieczeństwa, urządzeniami do tworzenia kopii bezpieczeństwa wyposażonymi w dyski, ograniczającymi pracochłonność działań manualnych i skracającymi czas przywracania sprawności systemów. Pionierem tego podejścia była firma NetIQ, która zaprezentowała pierwsze tego rodzaju urządzenie już w 2008 roku. Kontynuacją tego dziedzictwa są urządzenia serii PlateSpin Forge 700, pozwalające radykalnie przyspieszyć i uprościć działania związane z ochroną obciążeń serwerów fizycznych i wirtualnych przy bardzo niskich całkowitych kosztach posiadania.

NetIQ Platespin Forge 700

Urządzenia serii PlateSpin Forge 700, wyposażone w nowe oprogramowanie PlateSpin Forge 11, obsługują najnowsze wersje systemów operacyjnych i hipernadzorców firm Microsoft, VMware i innych, zapewniają także obsługę nowych serwerów fizycznych UEFI z dyskami twardymi GPT i dyskami startowymi o wielkości ponad 2TB.

Wszystkie produkty serii PlateSpin Forge 700 zawierają licencje PlateSpin Recon 4, umożliwiając monitorowanie wykorzystania procesorów, pamięci, przepustowości sieci i dysków przez nawet 100 obciążeń produkcyjnych w ciągu 30 dni. Dostęp do tych danych umożliwia informatykom optymalne dopasowanie wydajności mechanizmów odpowiedzialnych za przywracanie sprawności do potrzeb, parametrów infrastruktury oraz budżetu i zagwarantowanie efektywnej ochrony obciążeń przy spełnieniu wymagań odnośnie poziomu jakości usług.

"Nieplanowane przestoje mogą mieć dla przedsiębiorstw katastrofalne skutki. Firmy potrzebują rozwiązań przywracających sprawność systemów, które minimalizują wpływ awarii na produktywność, dochody oraz reputację wśród klientów. Zintegrowane urządzenia PlateSpin Forge 700 radykalnie zwiększają możliwości firm w zakresie ochrony newralgicznych zasobów, zapewniając szybkie wznawianie realizacji usług przy całkowitych kosztach posiadania niższych, niż w przypadku innych rozwiązań" - mówi Mike Robinson, dyrektor firmy NetIQ ds. strategii rozwiązań.

Seria PlateSpin Forge 700 obejmuje następujące modele:
• PlateSpin Forge 710: ochrona do 10 obciążeń fizycznych lub wirtualnych,
• PlateSpin Forge 725: ochrona do 25 obciążeń fizycznych lub wirtualnych,
• PlateSpin Forge 740: ochrona do 40 obciążeń fizycznych lub wirtualnych.

Dla każdego modelu można dokupić licencje umożliwiające ochronę dodatkowych obciążeń. Wszystkie modele obejmują:
• Dwa ośmiordzeniowe procesory z obsługą hiperwątkowości (łącznie 32 logiczne CPU),
• 128 GB pamięci RAM z możliwością rozszerzenia do 768 GB,
• Ponad 20 TB pamięci masowej RAID dostępnej dla kopii bezpieczeństwa obciążeń,
• Sześć portów Gigabit Ethernet, zapewniających szybką transmisję bez opóźnień.

Urządzenia do przywracania sprawności systemów po awariach serii PlateSpin Forge 700 są już dostępne w cenie od 54 tys. USD, obejmującej licencję na ochronę 10 obciążeń i standardową pomoc techniczną. Więcej informacji można znaleźć pod adresem http://www.netiq.com/products/forge/.

Informacje o NetIQ PlateSpin
Rodzina produktów do zarządzania obciążeniami PlateSpin, zapoczątkowana przez pierwsze w branży zautomatyzowane narzędzie do konsolidacji serwerów P2V (Physical to Virtual), obejmuje dziś zaawansowane narzędzia analityczne, konieczne do planowania skutecznych migracji i strategii przywracania sprawności systemów po awariach (PlateSpin Recon), technologie migracji w dowolnym kierunku (PlateSpin Migrate) oraz przystępne cenowo, wysokowydajne rozwiązania do przywracania sprawności systemów po awariach, dostępne zarówno w postaci urządzeń sprzętowych (PlateSpin Forge), jak i oprogramowania (PlateSpin Protect).

Źródło: NetIQ