Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Certyfikaty Citrix w 15 najlepiej płatnych

Citrix CertifiedProgramy partnerskie Citrix zdobyły sławę i uznanie na całym świecie, zawdzięczając to swojemu bogactwu i innowacyjności. Technologie Citrix cały czas ewoluują a wraz z nimi ścieżki certyfikacyjne, które dostosowują się do zapotrzebowania rynku. Certyfikaty Citrix są wartościowe co potwierdza ich miejsce na liście top 15 najlepiej płatnych certyfikatów według Global Knowladge.

Aż 4 z certyfikatów Citrix umieszczone zostało na tej liście, w oparciu o umiejętności i światowe wynagrodzenia w IT w roku 2014, badania które przeprowadziło Global Knowledge i Penton.


Cztery spośród certyfikatów Citrix dla najlepiej opłacanych specjalistów IT to:
1. Citrix Certified Enterprise Engineer (CCEE)
- zajmuje siódme miejsce na liście. Certyfikat ten potwierdza doświadczenie z zakresu XenApp 6, XenDesktop 5 oraz XenServer 6. Średnie, roczne, wynagrodzenie posiadacza tego certyfikatu wynosi 104240 USD.
2. Citrix Certified Administrator (CCA) dla Citrix NetScaler
- to numer osiem na liście ze średnią pensją 103904 USD. Osoby te posiadają umiejętności wdrażania, zarządzania i optymalizacji NetScaler i optymalizacji wydajności sieci oraz obsługują aplikację i rozwiązania desktopowe.
3. Citrix Certified Administrator (CCA) dla Citrix XenServer.
- jedenasty na liście jest Citrix Certified Administrator (CCA) dla Citrix XenServer ze średnią pensją 97578 dolarów. Posiadacze tego certyfikatu posiadają wiedzę i umiejętności z zakresu instalacji, konfiguracji, administrowania, utrzymania i rozwiązywania problemów z XenServer, w tym Provisioning Services. My czekamy na aktualizację informacji na temat tej certyfikacji.
4. Citrix Certified Administrator (CCA) dla Citrix XenDesktop
- na liście znalazł się też certyfiakt Citrix Certified Administrator (CCA) dla Citrix XenDesktop ze średnią pensją 95094 dolarów. Posiadacze tego certyfikatu posiadają umiejętności z zakresu instalacji, administracji oraz rozwiązywania problemów we wdrażaniu infrastruktury VDI (wirtualizacji desktopów) bazującej na XenDesktop, wraz z Provisioning Services, XenServer i XenApp.

Pełne zestawienie przygotowane przez John'a Hales'a znajdziesz na stronie Global Knowledge.

Jak wygląda zapotrzebowanie na specjalistów z ww. certyfikacjami, jak również certyfikacjami innych dostawców na naszym rynku? Zachęcamy do dzielenia się spostrzeżeniami i dyskusją na ten temat na forum.

Czytaj również:
Nowe certyfikacje Citrix dla specjalistów IT
Citrix zmienia nazwy certyfikacji z wirtualizacji dla specjalistów IT
Citrix Certified Professional - Mobility (CCP-M)