Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe certyfikacje Citrix dla specjalistów IT

Citrix Certified ExpertCitrix poinformował o wprowadzeniu nowych ścieżek certyfikacji technicznych, które zapewnią partnerom umiejętności, potrzebne do projektowania, wdrażania i wspierania holistycznych rozwiązań Citrix. Nowe certyfikacje poszerzają specjalistyczną wiedzę partnerów w zakresie rozwiązań Citrix a jednocześnie zostały uproszczone by ułatwić partnerom szybkie i efektywne rozwijanie umiejętności.


Struktura nowych certyfikacji została znacznie skoncentrowana, więc uzyskanie certyfikatu wymaga mniejszej ilości egzaminów i czasu. Uproszczony proces certyfikacji oznacza, że partnerzy mogą łatwiej nabyć i zweryfikować umiejętności związane z najnowszymi rozwiązaniami Citrix, odróżnić się od konkurentów, wejść na nowe rynki, znaleźć dodatkowe źródła przychodów wśród istniejącego grona klientów oraz zwiększyć wartości kontraktów. Ponadto nowe certyfikacje pomagają partnerom spełnić zaktualizowane wymagania nowego programu Citrix Solution Advisor.

Na wszystkich poziomach certyfikacji specjaliści IT zyskują wiedzę i umiejętności potrzebne do wspierania rozwiązań Citrix w różnych fazach cyklu życia projektu. Partnerzy zatrudniający więcej certyfikowanych pracowników mogą działać bardziej strategicznie i skutecznie. Dostępne są trzy nowe certyfikacje związane z Citrix XenDesktop 7.

Citrix Certified Associate - Apps and Desktops (CCA-AD). Zaprojektowana z myślą o operatorach i administratorach IT. Potwierdza kluczowe umiejętności wymagane do zarządzania rozwiązaniami XenDesktop 7.
Citrix Certified Professional - Apps and Desktops (CCP-AD). Opracowana dla doświadczonych specjalistów IT, takich jak architekci, inżynierowie i konsultanci. Potwierdza  kluczowe umiejętności wymagane do wdrażania rozwiązań XenDesktop 7.
Citrix Certified Expert - Apps and Desktops (CCE-AD). Przeznaczona dla doświadczonych specjalistów IT, takich jak architekci, inżynierowie i konsultanci. potwierdza wiedzę o skomplikowanych implementacjach IT oraz kluczowe umiejętności niezbędne do projektowania rozwiązań XenDesktop 7, w celu spełnienia wymagań biznesowych i technicznych.

Podobne certyfikacje w zakresie łączności sieciowej i mobilności, które potwierdzają umiejętności niezbędne do wdrażania i zarządzania kompleksowymi rozwiązaniami Citrix zostaną wprowadzone w nadchodzących miesiącach. Partnerzy, którzy chcą dowiedzieć się więcej o nowych certyfikacjach mogą odwiedzić witrynę Citrix Education.

Źródło: Citrix