Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Oracle VM 3.3 już dostępny!

Oracle VMOracle wprowadza na rynek nową wersję swojej platformy do wirtualizacji serwerów, zbudowanej na bazie hypervisora Xen, kierowanej na rynek korporacyjny - VM Server. Nowa wersja oznaczona numerem 3.3 występuje w dwóch odsłonach, dla architektur x86 oraz SPARC i obsługuje maszyny wirtualne z systemami Windows, Linux (SLES, RHEL, CentOS), Oracle Solaris oraz wspiera platformę chmurową OpenStack.


Oracle VM składa się z 2 głównych komponentów, Oracle VM Manager, który jest webową konsolą do zarządzania serwerami Oracle VM, zbudowanymi na bazie Xen'a oraz agenta odpowiadzialnego za komunikację z hypervisorem. Co ważne, od wersji Oracle VM 3.2, z poziomu pojedynczej konsoli administracyjnej mogą zarządzać serwerami zarówno w architekturze x86 jak i SPARC.

Najważniejsze z nowych funkcji w Oracle VM 3.3:
• Web Services API (WS-API) oferujące interfejsy SOAP i REST
• Przepisano interfejs webowy Oracle VM Manager i Command Line Interface (CLI) celem wsparcia WS-API
• Ulepszono obsługę zdarzeń i statystyk
• Zmniejszono liczbę wymaganych otwartych portów sieciowych
• Możliwość podglądu pliku konfiguracyjnego maszyny wirtualnej z poziomu CLI i interfejsu webowego
• Nowa konsola maszyn wirtualnych zbudowana w oparciu o JavaScript i HTML5
• Baza MySQL Enterprise Edition dostępna w pakiecie
• Możliwość zablokowania migracji
• Usprawniona obsługa VLAN
• Obsługa dodatkowych typów pamięci masowej w wersji SPARC (poza NFS dodano Fibre Channel, iSCSI, ZFS i dysk lokalny)

Warto wspomnieć, że parawirtualizowane sterowniki (PV) dla systemów Windows zwiększają wydajność sieci i dyskowych operacji I/O maszyn wirtualnych z tymi systemami. Sterowniki te przeszły zgodność z wymaganiami Microsoft Windows Server Virtualization Validation Program (SVVP), dzięki czemu klienci mogą liczyć na pełne wsparcie Microsoftu dla systemów Windows instalowanych na platformie wirtualizacyjnej Oracle.

Oracle VM Server for x86 wykorzystuje Oracle Unbreakable Enterprise Kernel Release (UEK) 3, jest to jądro wykorzystywane w Oracle Linux.

"Oracle VM 3.3, z udoskonalonymi funkcjonalnościami, wprowadza większą elastyczność w projektowaniu sieci, dostarczając nową intuicyjną konsolę do zarządzania maszynami wirtualnymi. Nowe wydanie pozwoli klientom na łatwiejsze wdrażanie, zarządzanie i utrzymanie aplikacji dla przedsiębiorstw, zarówno dla środowisk x86 i SPARG, w jednolity sposób" - powiedział Wim Coekaerts, wiceprezes Oracle, szef działu rozwiązań linuksowych i wirtualizacji (Linux and Virtualization Engineering).

Platforma cechuje się wysoką wydajnością i skalowalnością. Obsługa 240 fizycznych procesorów i 4TB pamięci RAM oraz wsparcie dla maszyn wirtualnych z 128 vCPU i 2TB RAM pozwala na zaspokojenie najbardziej agresywnych wymagań w zakresie obciążeń korporacyjnych i chmurowych.

Platforma Oracle VM dostępny jest do pobrania za darmo z zerowymi kosztami licencji. Dodatkowe wsparcie techniczne można dokupić w Oracle VM Store.