Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Oracle Linux i Oracle VM ze wsparciem platformy OpenStack

OpenStackFirma Oracle przedstawiła przedpremierową wersję dystrybucji platformy OpenStack, która umożliwia użytkownikom systemów Oracle Linux i środowiska wirtualizacji Oracle VM, korzystanie z oprogramowania chmury o otwartym dostępie do kodu źródłowego. Zapewnia to klientom dodatkowe możliwości wyboru i zgodność operacyjną, oferując jednocześnie korzyści w postaci efektywności, wydajności, skalowalności i bezpieczeństwa systemów Oracle Linux i Oracle VM.


Użytkownicy mogą zainstalować w swoich środowiskach testowych przedpremierową wersję technologii OpenStack wraz z najnowszą wersją systemu Oracle Linux oraz wersją beta systemu Oracle VM 3.3.

Klienci mogą zastosować Oracle Linux jako podstawowy system operacyjny do wdrażania platformy chmurowej OpenStack. W środowisku tym mogą następnie korzystać z zaawansowanych możliwości instalowania programów korygujących oferowanych przez technologię Oracle Ksplice.

Usługi platformy OpenStack, takie jak zarządzanie przetwarzaniem, siecią i pamięcią masową, można pobrać z serwera Oracle Public Yum Server i z sieci Unbreakable Linux Network (ULN).

Klienci korzystający z Oracle Linux i Oracle VM, którzy zechcą budować środowisko cloud computing i wdrożą tę wersję dystrybucji platformy OpenStack, mogą liczyć na oferowaną przez Oracle asystę techniczną Oracle Premier Support.

"Firma Oracle współpracuje ściśle ze społecznością użytkowników platformy OpenStack, i to w wielu obszarach. Oracle zamierza nadal pomagać w udostępnianiu nowych możliwości platformy OpenStack, aby umożliwić naszym klientom efektywniejsze wdrażanie i obsługę dużych centrów przetwarzania danych oraz zarządzanie nimi" - powiedział Wim Coekaerts, wiceprezes Oracle, szef działu rozwiązań linuksowych i wirtualizacji (Linux and Virtualization Engineering).

Dystrybucja ta jest udostępniana w ramach usług Oracle Premier Support do systemów Oracle Linux i Oracle VM, bez żadnych dodatkowych kosztów. Aby zaspokoić potrzeby klientów, Oracle planuje współpracować ze społecznością użytkowników platformy OpenStack z zamiarem rozwijania i rozszerzania tej technologii.

Źródło: Oracle