Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Oracle SOA Suite 12c już na rynku

OracleFirma Oracle wprowadziła na rynek pakiet Oracle SOA Suite 12c, najnowszą wersję rozwiązania do integracji aplikacji i wdrażania architektury SOA. Dzięki możliwościom uproszczenia integracji rozwiązań do przetwarzania w chmurze, mobilnych, on-premise i do obsługi Internetu rzeczy (IoT).


Pakiet Oracle SOA Suite 12c upraszcza integrację rozwiązań do przetwarzania w chmurze dzięki konsekwentnej rozbudowie oferty adapterów Oracle Cloud Adapter, które pomagają integrować aplikacje SaaS, takie jak Oracle Sales Cloud, Oracle Marketing Cloud, Oracle Service Cloud, Salesforce.com i wiele innych. Adaptery te są oparte na tej samej intuicyjnej metodyce, którą klienci dobrze znają i wykorzystują w celu integracji aplikacji wdrażanych lokalnie, w siedzibach swoich przedsiębiorstw.

Pakiet Oracle SOA Suite 12c oferuje nowe funkcje, które pomagają zwiększyć produktywność programistów, takie jak: instalator uruchamiany jednym kliknięciem, nowe możliwości debugowania i testowania oraz rozbudowany zestaw szablonów, które można wykorzystywać w celu udostępniania najlepszych procedur, a także szybszej realizacji projektów związanych z tworzeniem i aktualizacją oprogramowania.

Wchodzące w skład pakietu Oracle SOA Suite oprogramowanie Oracle Event Processing wdrożone na maszynie sprzętowo-programowej Oracle(1), może obsłużyć nawet milion komunikatów na sekundę z minimalnym opóźnieniem. Dzięki temu nadaje się znakomicie do zastosowań takich jak filtrowanie w czasie rzeczywistym, geolokalizacja i rozpoznawanie wzorców w ogromnych strumieniach danych generowanych przez „inteligentne” urządzenia IoT.

Wchodzące w skład pakietu Oracle SOA Suite 12c oprogramowanie Oracle Business Activity Monitoring 12c zostało rozbudowane, aby umożliwić szybką i elastyczną ocenę kluczowych wskaźników wydajności poprzez zapisywanie danych w stanowiącym branżowy standard formacie opartym na topologii gwiazdy.

Pakiet Oracle SOA Suite 12c zawiera także nowe rozszerzenia ułatwiające zarządzanie chmurami prywatnymi. Oprogramowanie Oracle Enterprise Manager 12c zawiera funkcje, które umożliwiają udostępnianie kompleksowych środowisk do wdrażania platformy Oracle SOA 12c oraz do szybkiego klonowania danych, co ułatwia wdrażanie i testowanie aplikacji biznesowych.

Pakiet Oracle SOA Suite 12c jest oparty na najlepszym w swojej klasie serwerze aplikacji Oracle WebLogic Server 12c, który wyposażono w nowe rozszerzenia zwiększające produktywność programistów, wydajność i dostępność oraz ułatwiające zarządzanie. Pakiet Oracle SOA Suite 12c jest już dostępny w serwisie Oracle Technology Network (OTN).

Możliwości Oracle SOA Suite 12c:
• Uproszczenie integracji przetwarzania w chmurze: dzięki zapewnieniu obsługi adapterów Oracle Cloud Adapter pakiet Oracle SOA Suite 12c zapewnia uproszczenie integracji niezależnie od miejsca wdrożenia - zarówno w chmurze, jak i w siedzibie przedsiębiorstwa.
• Zaawansowana integracja rozwiązań mobilnych: aby spełnić wymagania przedsiębiorstw dotyczące szybkiej integracji aplikacji mobilnych, pakiet Oracle SOA Suite 12c zapewnia obsługę technologii integracji według standardów REST i JSON, które zajmują niewiele pamięci i są dobrze dostosowane do wdrażania w środowiskach mobilnych.
• Większa produktywność: pakiet oferuje szablony, które promują najlepsze procedury i pomagają skrócić czas programowania, a także ujednolicony interfejs oparty na standardach zastosowanych w narzędziach Oracle JDeveloper for Oracle Service Bus i Oracle Event Processing.
• Konsolidacja wymiany plików: pakiet Oracle SOA Suite 12c zapewnia także uproszczenie zarządzania przesyłaniem plików poprzez konsolidację odrębnych lokalnych rozwiązań FTP za pomocą rozwiązania Oracle Managed File Transfer.

Źródło: Oracle