Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Oracle SOA Suite 12c już na rynku

OracleFirma Oracle wprowadziła na rynek pakiet Oracle SOA Suite 12c, najnowszą wersję rozwiązania do integracji aplikacji i wdrażania architektury SOA. Dzięki możliwościom uproszczenia integracji rozwiązań do przetwarzania w chmurze, mobilnych, on-premise i do obsługi Internetu rzeczy (IoT).


Pakiet Oracle SOA Suite 12c upraszcza integrację rozwiązań do przetwarzania w chmurze dzięki konsekwentnej rozbudowie oferty adapterów Oracle Cloud Adapter, które pomagają integrować aplikacje SaaS, takie jak Oracle Sales Cloud, Oracle Marketing Cloud, Oracle Service Cloud, Salesforce.com i wiele innych. Adaptery te są oparte na tej samej intuicyjnej metodyce, którą klienci dobrze znają i wykorzystują w celu integracji aplikacji wdrażanych lokalnie, w siedzibach swoich przedsiębiorstw.

Pakiet Oracle SOA Suite 12c oferuje nowe funkcje, które pomagają zwiększyć produktywność programistów, takie jak: instalator uruchamiany jednym kliknięciem, nowe możliwości debugowania i testowania oraz rozbudowany zestaw szablonów, które można wykorzystywać w celu udostępniania najlepszych procedur, a także szybszej realizacji projektów związanych z tworzeniem i aktualizacją oprogramowania.

Wchodzące w skład pakietu Oracle SOA Suite oprogramowanie Oracle Event Processing wdrożone na maszynie sprzętowo-programowej Oracle(1), może obsłużyć nawet milion komunikatów na sekundę z minimalnym opóźnieniem. Dzięki temu nadaje się znakomicie do zastosowań takich jak filtrowanie w czasie rzeczywistym, geolokalizacja i rozpoznawanie wzorców w ogromnych strumieniach danych generowanych przez „inteligentne” urządzenia IoT.

Wchodzące w skład pakietu Oracle SOA Suite 12c oprogramowanie Oracle Business Activity Monitoring 12c zostało rozbudowane, aby umożliwić szybką i elastyczną ocenę kluczowych wskaźników wydajności poprzez zapisywanie danych w stanowiącym branżowy standard formacie opartym na topologii gwiazdy.

Pakiet Oracle SOA Suite 12c zawiera także nowe rozszerzenia ułatwiające zarządzanie chmurami prywatnymi. Oprogramowanie Oracle Enterprise Manager 12c zawiera funkcje, które umożliwiają udostępnianie kompleksowych środowisk do wdrażania platformy Oracle SOA 12c oraz do szybkiego klonowania danych, co ułatwia wdrażanie i testowanie aplikacji biznesowych.

Pakiet Oracle SOA Suite 12c jest oparty na najlepszym w swojej klasie serwerze aplikacji Oracle WebLogic Server 12c, który wyposażono w nowe rozszerzenia zwiększające produktywność programistów, wydajność i dostępność oraz ułatwiające zarządzanie. Pakiet Oracle SOA Suite 12c jest już dostępny w serwisie Oracle Technology Network (OTN).

Możliwości Oracle SOA Suite 12c:
• Uproszczenie integracji przetwarzania w chmurze: dzięki zapewnieniu obsługi adapterów Oracle Cloud Adapter pakiet Oracle SOA Suite 12c zapewnia uproszczenie integracji niezależnie od miejsca wdrożenia - zarówno w chmurze, jak i w siedzibie przedsiębiorstwa.
• Zaawansowana integracja rozwiązań mobilnych: aby spełnić wymagania przedsiębiorstw dotyczące szybkiej integracji aplikacji mobilnych, pakiet Oracle SOA Suite 12c zapewnia obsługę technologii integracji według standardów REST i JSON, które zajmują niewiele pamięci i są dobrze dostosowane do wdrażania w środowiskach mobilnych.
• Większa produktywność: pakiet oferuje szablony, które promują najlepsze procedury i pomagają skrócić czas programowania, a także ujednolicony interfejs oparty na standardach zastosowanych w narzędziach Oracle JDeveloper for Oracle Service Bus i Oracle Event Processing.
• Konsolidacja wymiany plików: pakiet Oracle SOA Suite 12c zapewnia także uproszczenie zarządzania przesyłaniem plików poprzez konsolidację odrębnych lokalnych rozwiązań FTP za pomocą rozwiązania Oracle Managed File Transfer.

Źródło: Oracle