Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Aktualności

XenServer Creedence Alpha 2

XenServerZespół inżynierów skupionych wokół XenServer poinformował o wydaniu testowej, wczesnej wersji rozwojowej, następnej edycji otwartoźródłowego hypervisora, rozwijanej pod nazwą kodową 'Creedence', zachęcając wszystkich zainteresowanych, do testowania podstawowych funkcjonalności.


W stosunku do wersji XenServer 6.2 (stanowiącej przełom w historii rozwoju produktu, w stosunku do której Citrix zdecydował, że platforma będzie dostępna bezpłatnie z wszystkimi funkcjami jako produkt open source), w XenServer Creedence Alpha 1 ulepszono kilka kluczowych obszarów. Wprowadzono m.in. 64-bit domenę kontrolną (dom0), która pozwoli na wyeliminowanie ograniczeń związanych z 32-bit architekturą i zaktualizowano rdzeń platformy do Xen Project 4.4.

Twórcy platformy zalecają by podczas testów ograniczyć się do podstawowych funkcji, takich jak proces instalacji, tworzenie, uruchamianie i zatrzymywanie maszyn wirtualnych. Z testami wydajności i skalowalności należy się wstrzymać do momentu pojawienia się kolejnych wersji testowych.

Należy mieć również świadomość, że wykorzystanie produktu w tym fazie rozwoju do testów współpracy z Citrix XenDesktop czy Citrix CloudPlatform może przysporzyć dużych problemów.

Na obecnym etapie rozwoju nie podano jak długo będzie trwał okres alfa i kiedy produkt przejdzie w kolejne fazy - Beta lub Tech Preview.

Osoby, które chcą monitorować nawet najmniejsze zmiany w ramach projektu powinny śledzić regularnie wydawane ISO z tzw. Nightly Build.

Wraz z XenServer Creedence Alpha wprowadzono nową wersję konsoli zarządzającej XenCenter z mocno przebudowanym GUI, przez co teraz wyglądem przypomina Outlooka.

Obraz instalacyjny XenServer Creedence Alpha 2 znajduje się pod tym adresem.

Osoby zainteresowane budowaniem wydajnych i skalowalnych środowisk na potrzebę wirtualizacji serwerów, budowę infrastruktur wirtualizacji desktopów oraz prywatnych i publicznych chmur obliczeniowych z wykorzystaniem XenServer powinny użyć ostatniego stabilnego wydania XenServer 6.2.0 Service Pack 1 (SP1).