Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Aktualności

Veeam zapowiada Veeam Cloud Connect

VeeamVeeam Software, dostawca rozwiązań zapewniających dostępność dla nowoczesnych centrów danych (Availability for the Modern Data Center) zapowiedział rozwiązanie Veeam Cloud Connect. Jest ono częścią nowego pakietu Veeam Availability Suite v8, który będzie ogólnie dostępny w trzecim kwartale 2014 r. Nowa funkcjonalność zapewnia usługodawcom bezpośredni dostęp do ekosystemu Veeam, który liczy ponad 100 000 klientów.


Z kolei klienci Veeam zyskują w pełni zintegrowaną, bezpieczną i wydajną metodę przenoszenia kopii zapasowych do repozytorium poza siedzibą firmy. Nie wymaga ona wstępnej inwestycji w infrastrukturę i jest zarządzana przez ich preferowanego dostawcę.

"Aby zagwarantować pełną dostępność centrum danych w przypadku jakiejkolwiek awarii, działy IT powinny przestrzegać reguły 3-2-1: trzy kopie danych na dwóch różnych nośnikach, z których jedna jest przechowywana poza siedzibą firmy. Rozwiązanie Veeam Cloud Connect pozwala działom IT spełnić trzeci z wymogów bez inwestowania w zewnętrzną infrastrukturę. Równocześnie przedstawia dostawcom usług oraz resellerom Veeam nowe możliwości uzyskania cyklicznych przychodów, świadczenia dodatkowych usług oraz nawiązywania relacji z nowymi klientami" - powiedział Ratmir Timashev, prezes i dyrektor generalny Veeam.

Nowe możliwości dla usługodawców
Zarówno dotychczasowi Veeam Cloud Providerzy, jak i nowi dostawcy usług Veeam mogą wykorzystać Veeam Cloud Connect, aby powiększyć grono klientów i zyskać nowe źródła przychodów. Konfiguracja wymaga tylko jednego serwera i trwa niespełna 10 minut, a rozwiązanie obejmuje wszystkie mechanizmy administrowania infrastrukturą, których potrzebuje dostawca usług, aby zaoferować zewnętrzne usługi repozytorium klientom Veeam.

Ponadto ceny skalkulowano tak, aby spełnić specyficzne potrzeby dostawców usług. Zamiast wykupywanej z góry wiecznej licencji, Veeam oferuje miesięczną opłatę uzależnioną od liczby maszyn wirtualnych. Klienci Veeam mogą wyszukiwać pobliskich dostawców usług przez zintegrowany portal dostępny w Veeam Availability Suite v8. Dzięki temu dostawcy zyskują dopływ nowych użytkowników.

Funkcje przeznaczone dla dostawców usług to m.in.:
• Brama chmurowa: Wirtualizuje cały ruch między klientem a dostawcą usług przez pojedynczy port, stwarzając wygodny sposób łączenia się z zasobami chmurowymi przez zapory sieciowe.
• Obsługa wielu dzierżawców: Pojedyncza konsola do administracji i raportowania umożliwia zarządzanie wieloma klientami, repozytoriami i bramami chmurowymi.
• Połączenie SSL: Niezawodne, bezpieczne połączenie SSL eliminuje dodatkowe koszty, złożoność i czynności administracyjne - utrzymywanie infrastruktury VPN nie jest już potrzebne.
• Architektura skalowana poziomo: Infrastrukturę Veeam Cloud Connect można łatwo skalować poprzez wdrażanie wielu bram chmurowych, uzyskując w ten sposób automatyczne równoważenie obciążenia i wysoką dostępność.
• Zarządzanie zasobami: Możliwość przydzielenia pamięci masowej dla każdego klienta z wykorzystaniem wbudowanych raportów i alarmów do śledzenia zużycia pamięci, zarządzania datami wygasania i wysyłania automatycznych przypomnień.
• Kompleksowe szyfrowanie: Wszystkie dane są chronione w drodze przez SSL, a klienci mogą dodatkowo szyfrować je u źródła (zanim opuszczą ich sieć), równocześnie uzyskując korzyści z wbudowanej Akceleracji WAN.

"Już od 2011 r. świadczymy dla klientów Veeam usługi tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych. Dzięki obsłudze wielu dzierżawców i eliminacji połączeń VPN rozwiązanie Veeam Cloud Connect ułatwia oferowanie tych usług na dużą skalę. Nasze doświadczenie w dziedzinie hostingu i rozwiązań Veeam, obok nowych funkcji Cloud Connect i mocnej pozycji rynkowej Veeam, pozwoli nam szybko zdobyć nowych klientów, co przełoży się na dodatkowy wzrost ogólnej rentowności" - powiedział Matthew Chesterton, prezes firmy OffsiteDataSync z Rochester w stanie Nowy Jork, która specjalizuje się w rozwiązaniach chmurowych i jest członkiem programu Veeam Cloud Provider na poziomie Gold.

Nowe opcje przechowywania kopii zapasowych poza siedzibą firmy dla klientów Veeam
Veeam Cloud Connect pozwala klientom Veeam przesyłać kopie zapasowe do repozytorium przez niezawodne, bezpieczne połączenie SSL, dzięki temu nie jest konieczne kupowanie dodatkowych licencji. Jest to prosty sposób na zabezpieczenie się przed utratą danych na skutek katastrof, bez nabywania, zarządzania i utrzymywania sprzętu w innej lokalizacji. Klienci nie muszą też zmagać się z problemami związanymi z przenoszeniem danych i bezpieczeństwem, jakimi cechuje się backup w chmurze publicznej. Zamiast tego dział IT może znaleźć zaufanego dostawcę usług, któremu powierzy swoje kopie zapasowe. Firmy płacą tylko za to, czego rzeczywiście używają.

Dodatkowo klienci Veeam zyskują:
• Pełna widoczność i kontrola: Dostęp do danych z repozytorium kopii zapasowych i możliwość ich przywrócenia z poziomu konsoli backupu Veeam. Śledzenie zużycia przestrzeni w repozytorium i otrzymywanie przypomnień o odnowieniu subskrypcji.
• Kompleksowe szyfrowanie: Szyfrowanie w trakcie przesyłania danych i podczas przechowywania w chmurowym repozytorium.
• Nowoczesna architektura backupu: Wbudowane w produkt technologie wysokiej dostępności opracowane przez Veeam, m.in. zadania backupu z wbudowaną akceleracją WAN, backupy typu forever incremental oraz zasady retencji GFS (grandfather-father-son), które pomagają przestrzegać reguły „3-2-1”.

Rozwiązanie Veeam Cloud Connect jest częścią pakietu Veeam Availability Suite v8, który będzie ogólnie dostępny w trzecim kwartale 2014 r. Pakiet Veeam Availability Suite v8 zostanie zaprezentowany podczas konferencji VeeamON: The World’s Premier Data Center Availability Event - 6-9 października w hotelu Cosmopolitan w Las Vegas w Newadzie. Veeam zaprosi ekspertów z branży, klientów i partnerów, którzy dowiedzą się, jak zapewnić ciągłe funkcjonowanie firmy (Always-On Business). Zapisy są już otwarte.

"Nasi klienci coraz częściej mówią nam, że ich aplikacje i centra danych muszą być dostępne przez całą dobę. Dzięki Veeam Cloud Connect będziemy mogli odegrać w tym ważną rolę, dostarczając klientom prosty, bezpieczny i niedrogi sposób przenoszenia kopii zapasowych do naszego repozytorium. Dla nas oznacza to dodatkową dostępność i bezpieczeństwo usług, a klienci zyskają spokój ducha. Rozwiązanie Veeam jest korzystne dla obu stron" - powiedziała Helene Caraux, dyrektor ds. produktów chmurowych w firmie OVH, która jest Veeam Platinum Cloud Providerem.

Źródło: Veeam