Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu
Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu

Mijający rok dobitnie wskazuje, jak ważna jest stała dostępność - zarówno usług, jak i danych. Wystarczy wspomnieć głośne fiasko elektronicznego spisu powszechnego na kontynencie australijskim, czy równie dotkliwe w skutkach przestoje systemów IT w sektorze transportu pasażerskiego. Awarie te sprawiły, że ludzie na ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Veeam zapowiada Veeam Cloud Connect

VeeamVeeam Software, dostawca rozwiązań zapewniających dostępność dla nowoczesnych centrów danych (Availability for the Modern Data Center) zapowiedział rozwiązanie Veeam Cloud Connect. Jest ono częścią nowego pakietu Veeam Availability Suite v8, który będzie ogólnie dostępny w trzecim kwartale 2014 r. Nowa funkcjonalność zapewnia usługodawcom bezpośredni dostęp do ekosystemu Veeam, który liczy ponad 100 000 klientów.


Z kolei klienci Veeam zyskują w pełni zintegrowaną, bezpieczną i wydajną metodę przenoszenia kopii zapasowych do repozytorium poza siedzibą firmy. Nie wymaga ona wstępnej inwestycji w infrastrukturę i jest zarządzana przez ich preferowanego dostawcę.

"Aby zagwarantować pełną dostępność centrum danych w przypadku jakiejkolwiek awarii, działy IT powinny przestrzegać reguły 3-2-1: trzy kopie danych na dwóch różnych nośnikach, z których jedna jest przechowywana poza siedzibą firmy. Rozwiązanie Veeam Cloud Connect pozwala działom IT spełnić trzeci z wymogów bez inwestowania w zewnętrzną infrastrukturę. Równocześnie przedstawia dostawcom usług oraz resellerom Veeam nowe możliwości uzyskania cyklicznych przychodów, świadczenia dodatkowych usług oraz nawiązywania relacji z nowymi klientami" - powiedział Ratmir Timashev, prezes i dyrektor generalny Veeam.

Nowe możliwości dla usługodawców
Zarówno dotychczasowi Veeam Cloud Providerzy, jak i nowi dostawcy usług Veeam mogą wykorzystać Veeam Cloud Connect, aby powiększyć grono klientów i zyskać nowe źródła przychodów. Konfiguracja wymaga tylko jednego serwera i trwa niespełna 10 minut, a rozwiązanie obejmuje wszystkie mechanizmy administrowania infrastrukturą, których potrzebuje dostawca usług, aby zaoferować zewnętrzne usługi repozytorium klientom Veeam.

Ponadto ceny skalkulowano tak, aby spełnić specyficzne potrzeby dostawców usług. Zamiast wykupywanej z góry wiecznej licencji, Veeam oferuje miesięczną opłatę uzależnioną od liczby maszyn wirtualnych. Klienci Veeam mogą wyszukiwać pobliskich dostawców usług przez zintegrowany portal dostępny w Veeam Availability Suite v8. Dzięki temu dostawcy zyskują dopływ nowych użytkowników.

Funkcje przeznaczone dla dostawców usług to m.in.:
• Brama chmurowa: Wirtualizuje cały ruch między klientem a dostawcą usług przez pojedynczy port, stwarzając wygodny sposób łączenia się z zasobami chmurowymi przez zapory sieciowe.
• Obsługa wielu dzierżawców: Pojedyncza konsola do administracji i raportowania umożliwia zarządzanie wieloma klientami, repozytoriami i bramami chmurowymi.
• Połączenie SSL: Niezawodne, bezpieczne połączenie SSL eliminuje dodatkowe koszty, złożoność i czynności administracyjne - utrzymywanie infrastruktury VPN nie jest już potrzebne.
• Architektura skalowana poziomo: Infrastrukturę Veeam Cloud Connect można łatwo skalować poprzez wdrażanie wielu bram chmurowych, uzyskując w ten sposób automatyczne równoważenie obciążenia i wysoką dostępność.
• Zarządzanie zasobami: Możliwość przydzielenia pamięci masowej dla każdego klienta z wykorzystaniem wbudowanych raportów i alarmów do śledzenia zużycia pamięci, zarządzania datami wygasania i wysyłania automatycznych przypomnień.
• Kompleksowe szyfrowanie: Wszystkie dane są chronione w drodze przez SSL, a klienci mogą dodatkowo szyfrować je u źródła (zanim opuszczą ich sieć), równocześnie uzyskując korzyści z wbudowanej Akceleracji WAN.

"Już od 2011 r. świadczymy dla klientów Veeam usługi tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych. Dzięki obsłudze wielu dzierżawców i eliminacji połączeń VPN rozwiązanie Veeam Cloud Connect ułatwia oferowanie tych usług na dużą skalę. Nasze doświadczenie w dziedzinie hostingu i rozwiązań Veeam, obok nowych funkcji Cloud Connect i mocnej pozycji rynkowej Veeam, pozwoli nam szybko zdobyć nowych klientów, co przełoży się na dodatkowy wzrost ogólnej rentowności" - powiedział Matthew Chesterton, prezes firmy OffsiteDataSync z Rochester w stanie Nowy Jork, która specjalizuje się w rozwiązaniach chmurowych i jest członkiem programu Veeam Cloud Provider na poziomie Gold.

Nowe opcje przechowywania kopii zapasowych poza siedzibą firmy dla klientów Veeam
Veeam Cloud Connect pozwala klientom Veeam przesyłać kopie zapasowe do repozytorium przez niezawodne, bezpieczne połączenie SSL, dzięki temu nie jest konieczne kupowanie dodatkowych licencji. Jest to prosty sposób na zabezpieczenie się przed utratą danych na skutek katastrof, bez nabywania, zarządzania i utrzymywania sprzętu w innej lokalizacji. Klienci nie muszą też zmagać się z problemami związanymi z przenoszeniem danych i bezpieczeństwem, jakimi cechuje się backup w chmurze publicznej. Zamiast tego dział IT może znaleźć zaufanego dostawcę usług, któremu powierzy swoje kopie zapasowe. Firmy płacą tylko za to, czego rzeczywiście używają.

Dodatkowo klienci Veeam zyskują:
• Pełna widoczność i kontrola: Dostęp do danych z repozytorium kopii zapasowych i możliwość ich przywrócenia z poziomu konsoli backupu Veeam. Śledzenie zużycia przestrzeni w repozytorium i otrzymywanie przypomnień o odnowieniu subskrypcji.
• Kompleksowe szyfrowanie: Szyfrowanie w trakcie przesyłania danych i podczas przechowywania w chmurowym repozytorium.
• Nowoczesna architektura backupu: Wbudowane w produkt technologie wysokiej dostępności opracowane przez Veeam, m.in. zadania backupu z wbudowaną akceleracją WAN, backupy typu forever incremental oraz zasady retencji GFS (grandfather-father-son), które pomagają przestrzegać reguły „3-2-1”.

Rozwiązanie Veeam Cloud Connect jest częścią pakietu Veeam Availability Suite v8, który będzie ogólnie dostępny w trzecim kwartale 2014 r. Pakiet Veeam Availability Suite v8 zostanie zaprezentowany podczas konferencji VeeamON: The World’s Premier Data Center Availability Event - 6-9 października w hotelu Cosmopolitan w Las Vegas w Newadzie. Veeam zaprosi ekspertów z branży, klientów i partnerów, którzy dowiedzą się, jak zapewnić ciągłe funkcjonowanie firmy (Always-On Business). Zapisy są już otwarte.

"Nasi klienci coraz częściej mówią nam, że ich aplikacje i centra danych muszą być dostępne przez całą dobę. Dzięki Veeam Cloud Connect będziemy mogli odegrać w tym ważną rolę, dostarczając klientom prosty, bezpieczny i niedrogi sposób przenoszenia kopii zapasowych do naszego repozytorium. Dla nas oznacza to dodatkową dostępność i bezpieczeństwo usług, a klienci zyskają spokój ducha. Rozwiązanie Veeam jest korzystne dla obu stron" - powiedziała Helene Caraux, dyrektor ds. produktów chmurowych w firmie OVH, która jest Veeam Platinum Cloud Providerem.

Źródło: Veeam