Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

FireEye Labs - najważniejsze zagrożeniach w III kwartale 2013 roku

FireeyeFireEye Labs, działający w firmie FireEye zespół ds. badania i analizowania zagrożeń, przedstawił zestawienie najważniejszych informacji o globalnym środowisku zagrożeń w III kwartale 2013 r. FireEye Labs udostępnia prewencyjne analizy i wyniki ciągłego monitorowania zagrożeń za pośrednictwem Oculus, pierwszej w branży platformy, zapewniającej nieprzerwaną kontrolę nowych ataków w czasie rzeczywistym.


"Współczesne środowisko cyberzagrożeń szybko się rozwija. Państwa w ramach swoich działań wojskowych i wysoce zmotywowani cyberprzestępcy realizują niezwykle zaawansowane i ściśle ukierunkowane kampanie ataków poparte dużymi środkami finansowymi. Coraz więcej ataków ma na celu konkretne branże lub regiony geograficzne; jednym z nich był choćby atak Deputy Dog na cele w Japonii" - powiedział Zheng Bu, dyrektor FireEye Labs.

Najważniejsze działania i analizy zaprezentowane ostatnio przez FireEye Labs:
• Podczas konferencji Black Hat, która odbyła się w USA, analitycy FireEye Labs zaprezentowali dogłębną analizę techniczną typowych taktyk stosowanych w zaawansowanym szkodliwym oprogramowaniu, które pozwalają uniknąć wykrycia przez systemy typu sandbox oparte na analizie podejrzanych plików. Rozwiązanie FireEye Threat Prevention Platform, które wyposażono w wyspecjalizowany mechanizm FireEye Multi-Vector Virtual Execution (MVX), zaprojektowano z myślą o odporności na takie techniki ukrywania rzeczywistego zachowania malware.
• Zespół wykrył skoordynowaną akcję Chińczyków, której celem była kradzież amerykańskiej technologii dronów. Ta operacja hakerska - znana pod nazwą „Operation Beebus” - została przeprowadzona przez grupę Comment Crew i należy do ostatnich przejawów chińskich ambicji w zakresie programu prac nad dronami.
• Specjaliści z FireEye Labs przedstawili zarys nowych ataków przeprowadzonych z użyciem Poison Ivy, złośliwego narzędzia umożliwiającego dostęp zdalny (ang. Remote Access Tool - RAT), które wykorzystano do kradzieży danych RSA SecurID w 2011 r. Narzędzia RAT nie wymagają większych umiejętności technicznych i są szczególnie niebezpieczne, ponieważ zapewniają nieograniczony dostęp do zaatakowanych maszyn. W oparciu o narzędzia zabezpieczające open source firma FireEye wprowadziła również na rynek Calamine - bezpłatny zestaw narzędzi, który pomoże firmom monitorować i wykrywać infekcje Poison Ivy.
• Dział FireEye Labs opublikował raport zawierający opis unikatowych cech międzynarodowych i lokalnych cyberkampanii prowadzonych przez instytucje państwowe na całym świecie. Raport ukazał się pod tytułem „World War C: Understanding Nation-State Motives Behind Today’s Advanced Cyber Attacks” (Wojna światowa C - motywy kierujące państwami przeprowadzającymi zaawansowane cyberataki we współczesnym świecie).
• Zespół FireEye Labs wykrył kampanię hakerską wykorzystującą nowy eksploit CVE-2013-383, o którym na początku września poinformowała firma Microsoft. Kampania ta, nazwana „Operation Deputy Dog”, rozpoczęła się już 19 sierpnia 2013 r. i wydaje się być skierowana na firmy i instytucje w Japonii.
• Analitycy udostępnili nowe, szczegółowe informacje na temat działalności hakerów odpowiedzialnych za włamanie do sieci komputerowej gazety New York Times w grudniu 2012 r. Firma Mandiant, która jest partnerem technologicznym FireEye, zidentyfikowała atakujących jako członków operacji szpiegowskiej realizowanej w Chinach na olbrzymią skalę. W atakach wykrytych na początku sierpnia przestępcy wykorzystali prawdopodobnie nowe i udoskonalone wersje swojego szkodliwego oprogramowania.

Więcej informacji na temat rozwijającego się środowiska zagrożeń można znaleźć na blogu FireEye www.fireeye.com/blog.

Źródło: FireEye