Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

EMC rozszerza strategię ochrony danych

EMCFirma EMC Corporation zaprezentowała szeroką gamę nowych produktów - sprzętu i oprogramowania - umożliwiających klientom wdrażanie nowych rozwiązań Protection Storage Architecture zapewniających ochronę danych dzisiaj i w przyszłości. Nowe rozwiązania wchodzą w skład różnych najlepszych na rynku linii produktów EMC: Data Domain, Avamar, NetWorker i Mozy.


Administratorzy odpowiedzialni za tworzenie kopii zapasowych znajdują się pod silną presją, aby zaspokajać potrzeby różnych interesariuszy - właścicieli aplikacji, administratorów maszyn wirtualnych oraz administratorów systemów pamięci masowej i serwerów. Wielu z tych interesariuszy chciałoby mieć pełniejszą kontrolę i lepszy wgląd w ochronę środowisk, którymi zarządzają, i wdraża własne rozwiązania. Efektem takich działań jest „architektura przypadkowa”, składająca się z niekompletnych zestawów procesów ochrony danych i odizolowanych elementów infrastruktury, o często niejasnej przynależności.

Wprowadzając nowe produkty, EMC oferuje pełną gamę funkcji, które umożliwiają zespołom odpowiedzialnym za tworzenie kopii zapasowych wymianę chaotycznej architektury przypadkowej na znacznie efektywniejsze rozwiązanie Protection Storage Architecture. Najważniejsze cechy tego rozwiązania to:
• Protection Storage (bezpieczna pamięć masowa)
• Data Source Integration (integracja ze źródłami danych)
• Data Management Services (usługi zarządzania danymi)

Nowe systemy Data Domain klasy średniej. Nowe systemy Data Domain DD2500, DD4200, DD4500 i DD7200 zapewniają wysoką wydajność i skalowalność, co pozwala w ekonomiczny sposób skonsolidować wszystkie dane zapasowe i zarchiwizowane na jednej łatwej w zarządzaniu platformie bezpiecznej pamięci masowej. Nowe systemy klasy średniej są nawet 4-krotnie szybsze i mają 10 razy większą skalowalność w porównaniu z dotychczasowymi systemami Data Domain. Ponadto nowe systemy obsługują maksymalnie 540 strumieni danych (3 razy więcej niż dotychczasowe), co dodatkowo ułatwia pełną konsolidację danych zapasowych i/lub zarchiwizowanych.

Udoskonalenia w pakiecie Data Protection Suite. EMC Avamar 7 obsługuje wszystkie najważniejsze rodzaje obciążeń centrum przetwarzania danych kierowane do systemów Data Domain, łącznie z systemem plików i kopiami zapasowymi NAS/NDMP. Dzięki temu rozszerzeniu zintegrowane rozwiązanie może obecnie chronić wszystkie najważniejsze rodzaje obciążeń centrum przetwarzania danych. Avamar umacnia się jako lider w dziedzinie wirtualizacji dzięki nowej funkcji VM Instant Access, która umożliwia pełne uruchomienie maszyny wirtualnej z systemu Data Domain w czasie krótszym niż 2 minuty. Ponadto nowy klient dla VMware vSphere umożliwia administratorom VMware zarządzanie tworzeniem kopii zapasowych i odtwarzaniem po awarii za pomocą programu Avamar z poziomu dobrze znanego interfejsu.

EMC NetWorker 8.1 wprowadza nowe, zintegrowane zarządzanie tworzeniem obrazów stanu, z nowym interfejsem użytkownika w formie kreatora, automatycznym wykrywaniem oraz inteligentnym przypisywaniem miejsca przechowywania obrazu stanu. Integracja z systemami Data Domain jest ściślejsza dzięki obsłudze Data Domain Boost przez łącze Fibre Channel. Pozwala to o 50% szybciej wykonywać kopie zapasowe i 2,5 raza szybciej odtwarzać dane w porównaniu z konfiguracjami VTL. NetWorker w zupełnie nowy sposób obsługuje VMware, wykorzystując usługi technologiczne Avamar.

Rozszerzona obsługa aplikacji do tworzenia kopii zapasowych i archiwizacji. Protection Storage Architecture przynosi znaczne korzyści właścicielom aplikacji. Nowe systemy Data Domain obsługują bezpośrednie tworzenie kopii zapasowych z SAP HANA Studio przez NFS - co umożliwia administratorom baz danych SAP HANA wykorzystywanie efektywnej, bezpiecznej pamięci masowej z zachowaniem kontroli nad procesem tworzenia kopii zapasowych.

Nowa funkcja tworzenia kopii zapasowych w chmurze. Usługa EMC Mozy ułatwia skalowanie tworzenia kopii zapasowych w oparciu o model cloud computing oraz redukuje koszty i złożoność tego procesu. Integracja z Active Directory zmniejsza obciążenie czynnościami administracyjnymi związane z osobnym tworzeniem kont użytkowników i rozszerza samoobsługę, co znacznie obniża całkowity koszt posiadania. Uproszczone zarządzanie pamięcią masową wprowadza nowe pule pamięci, dzięki czemu monitorowanie limitów pamięci na poziomie poszczególnych maszyn zajmuje znacznie mniej czasu.

Wszystkie nowe produkty EMC do ochrony danych będą ogólnie dostępne w trzecim kwartale 2013 r. W tym samym czasie będą one również dostępne w ramach sprawdzonej infrastruktury VSPEXTM.

Źródło: EMC