Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Aktualności

Turbodoładowane rozwiązania od HDS

HitachiHitachi Data Systems Corporation (HDS), spółka zależna Hitachi Ltd., wprowadza ulepszenia w trzech podstawowych rozwiązaniach infrastruktury: systemie całkowicie opartym na pamięci flash Hitachi Unified Storage VM (HUS VM), Hitachi Unified Storage i Hitachi NAS Platform, a także Hitachi Unified Compute Platform (UCP). Produkty te pomogą firmom w zwiększenie efektywności infrastruktury i personelu IT dzięki wirtualizacji, zwiększeniu wydajności i obniżeniu TCO.


Nowe turbodoładowane rozwiązania, dzięki którym możliwe jest obniżenie całkowitego kosztu posiadania (TCO) o 30% w porównaniu z alternatywnymi rozwiązaniami, a także podwojenie wydajności w stosunku do poprzednich generacji, maksymalizują zwrot z inwestycji w IT i pozwalają klientom osiągnąć niespotykane wcześniej oszczędności operacyjne, mimo gwałtownie rosnących ilości danych oraz złożoności infrastruktury w chmurze.

Oferta systemu opartego całkowicie na pamięci flash HUS VM, Hitachi Unified Storage, Hitachi NAS Platform i ulepszonego Hitachi UCP daje przedsiębiorstwom najwydajniejsze na rynku platformy IT, dzięki którym będą one mogły przyspieszać analizy, usprawniać podejmowanie decyzji oraz uwalniać zasoby konieczne do opracowywania innowacji, przekształcających przedsiębiorstwo w prężnie działającą organizację. Elastyczność pod względem optymalizacji kosztów oraz łatwość dostosowania środowisk przetwarzania w chmurze prywatnej (private cloud) zapewniają szybkość i możliwość sprostania okresowo zdarzającym się nawałom pracy.

Te trzy technologie stanowią rozszerzenie rozwiązań przetwarzania i usług w chmurze, które HDS zaprezentowała w maju 2013 r. Zapewniana przez nie wydajność, efektywność i optymalizacja kosztów kształtuje podstawę sprawnie działających firmowych środowisk przetwarzania w chmurze (cloud computing). Wymienione technologie oznaczają też nowy kamień milowy w strategii HDS zakładającej 3-warstwowy model infrastruktury, treści i informacji. Taki model, opierający się na istniejących inwestycjach w IT, zapewnia pojedynczą platformę wirtualizacji wszystkich danych wspierającą obsługę przetwarzania w chmurze oraz pracę z dużymi zbiorami danych.

"Wprowadzone przez HDS w ostatnim czasie udoskonalenia najważniejszych rozwiązań w zakresie pamięci flash oraz zunifikowanej i konwergentnej pamięci masowej powinny pomóc klientom w uzyskaniu wyższego zwrotu z inwestycji w sferę IT. Firmy, które normalnie poświęcają zasoby na działania taktyczne i związane z utrzymaniem codziennej działalności na niezmienionym poziomie, mogą przenieść je w kierunku inicjatyw strategicznych wspierających ich cele biznesowe, dzięki wirtualizacji, sprawności i zautomatyzowanym czynnościom oferowanym przez HDS. Głównym punktem wyróżniającym rozwiązania HDS jest fakt, że klient może, w czasie krótszym niż tydzień, rozbudować prywatne środowiska przetwarzania w chmurze poprzez wdrożenie rozwiązań konwergentnej infrastruktury i zintegrowanych opcji obliczeniowych" - powiedział Terri McClure, starszy analityk w Enterprise Strategy Group.

Nowe rozwiązania Hitachi Data Systems z zakresu pamięci flash, unifikacji i konwergencji

HUS VM - Oprogramowanie systemowe zoptymalizowane pod kątem pracy z pamięcią Hitachi Accelerated Flash:
- Nawet 1 000 000 operacji we/wy na sekundę to szybszy dostęp do danych i analizy procesów.
- Wydłużenie okresu eksploatacji i wzrost wydajności posiadanych zasobów pamięci masowej, dzięki zewnętrznej wirtualizacji pamięci i dynamicznym warstwom Hitachi Dynamic Tiering.
- Podwojenie efektywności pamięci masowej w porównaniu ze standardowymi dyskami SSD przy jednoczesnym obniżeniu kosztu operacji we/wy o ponad 60%.

Hitachi Unified Storage i Hitachi NAS Platform:
- Redukcja wymagań sprzętowych i zmniejszenie potrzeb w zakresie pojemności nawet o 90% przy jednoczesnym zachowaniu wydajności, dzięki najlepszym na rynku możliwościom deduplikacji danych produkcyjnych.
- Zwiększenie najwyższej w branży wydajności przy podwojeniu szybkości, aby dzięki technologii współdzielenia plików móc konsolidować pamięć masową oraz oszczędzać czas i koszty.
- Nowe moduły plików do łączenia pamięci masowej dla plików i bloków danych w jedno sprawne, rozbudowane rozwiązanie, które jest w stanie sprostać obciążeniu dużymi zbiorami danych. Konsoliduje wiele serwerów NAS i zapewnia o 30% niższy całkowity koszt posiadania w samym tylko pierwszym roku użytkowania.

Hitachi Unified Compute Platform:
- Obejmuje UCP Pro for VMware vSphere, UCP Select for Microsoft Private Cloud i UCP Select for Oracle Database Real Application Cluster firmy Hitachi.
- Przyspiesza czas wprowadzenia produktu na rynek poprzez wdrożenie nowych rozwiązań konwergentnej infrastruktury oraz zintegrowanych opcji IT w ciągu zaledwie tygodnia, aby wspomóc pracę środowisk przetwarzania w chmurze prywatnej.
- Upraszcza funkcje zarządzania i zwiększa stopień wykorzystania, aby obniżyć TCO o nawet 30% w okresie czterech lat.
- Zapewnia nawet dwukrotnie większą wydajność w newralgicznych środowiskach aplikacji, aby umożliwić szybszy dostęp do informacji dzięki pamięci masowej flash i zaawansowanym technologiom serwerowym.

Źródło: Hitachi