Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Turbodoładowane rozwiązania od HDS

HitachiHitachi Data Systems Corporation (HDS), spółka zależna Hitachi Ltd., wprowadza ulepszenia w trzech podstawowych rozwiązaniach infrastruktury: systemie całkowicie opartym na pamięci flash Hitachi Unified Storage VM (HUS VM), Hitachi Unified Storage i Hitachi NAS Platform, a także Hitachi Unified Compute Platform (UCP). Produkty te pomogą firmom w zwiększenie efektywności infrastruktury i personelu IT dzięki wirtualizacji, zwiększeniu wydajności i obniżeniu TCO.


Nowe turbodoładowane rozwiązania, dzięki którym możliwe jest obniżenie całkowitego kosztu posiadania (TCO) o 30% w porównaniu z alternatywnymi rozwiązaniami, a także podwojenie wydajności w stosunku do poprzednich generacji, maksymalizują zwrot z inwestycji w IT i pozwalają klientom osiągnąć niespotykane wcześniej oszczędności operacyjne, mimo gwałtownie rosnących ilości danych oraz złożoności infrastruktury w chmurze.

Oferta systemu opartego całkowicie na pamięci flash HUS VM, Hitachi Unified Storage, Hitachi NAS Platform i ulepszonego Hitachi UCP daje przedsiębiorstwom najwydajniejsze na rynku platformy IT, dzięki którym będą one mogły przyspieszać analizy, usprawniać podejmowanie decyzji oraz uwalniać zasoby konieczne do opracowywania innowacji, przekształcających przedsiębiorstwo w prężnie działającą organizację. Elastyczność pod względem optymalizacji kosztów oraz łatwość dostosowania środowisk przetwarzania w chmurze prywatnej (private cloud) zapewniają szybkość i możliwość sprostania okresowo zdarzającym się nawałom pracy.

Te trzy technologie stanowią rozszerzenie rozwiązań przetwarzania i usług w chmurze, które HDS zaprezentowała w maju 2013 r. Zapewniana przez nie wydajność, efektywność i optymalizacja kosztów kształtuje podstawę sprawnie działających firmowych środowisk przetwarzania w chmurze (cloud computing). Wymienione technologie oznaczają też nowy kamień milowy w strategii HDS zakładającej 3-warstwowy model infrastruktury, treści i informacji. Taki model, opierający się na istniejących inwestycjach w IT, zapewnia pojedynczą platformę wirtualizacji wszystkich danych wspierającą obsługę przetwarzania w chmurze oraz pracę z dużymi zbiorami danych.

"Wprowadzone przez HDS w ostatnim czasie udoskonalenia najważniejszych rozwiązań w zakresie pamięci flash oraz zunifikowanej i konwergentnej pamięci masowej powinny pomóc klientom w uzyskaniu wyższego zwrotu z inwestycji w sferę IT. Firmy, które normalnie poświęcają zasoby na działania taktyczne i związane z utrzymaniem codziennej działalności na niezmienionym poziomie, mogą przenieść je w kierunku inicjatyw strategicznych wspierających ich cele biznesowe, dzięki wirtualizacji, sprawności i zautomatyzowanym czynnościom oferowanym przez HDS. Głównym punktem wyróżniającym rozwiązania HDS jest fakt, że klient może, w czasie krótszym niż tydzień, rozbudować prywatne środowiska przetwarzania w chmurze poprzez wdrożenie rozwiązań konwergentnej infrastruktury i zintegrowanych opcji obliczeniowych" - powiedział Terri McClure, starszy analityk w Enterprise Strategy Group.

Nowe rozwiązania Hitachi Data Systems z zakresu pamięci flash, unifikacji i konwergencji

HUS VM - Oprogramowanie systemowe zoptymalizowane pod kątem pracy z pamięcią Hitachi Accelerated Flash:
- Nawet 1 000 000 operacji we/wy na sekundę to szybszy dostęp do danych i analizy procesów.
- Wydłużenie okresu eksploatacji i wzrost wydajności posiadanych zasobów pamięci masowej, dzięki zewnętrznej wirtualizacji pamięci i dynamicznym warstwom Hitachi Dynamic Tiering.
- Podwojenie efektywności pamięci masowej w porównaniu ze standardowymi dyskami SSD przy jednoczesnym obniżeniu kosztu operacji we/wy o ponad 60%.

Hitachi Unified Storage i Hitachi NAS Platform:
- Redukcja wymagań sprzętowych i zmniejszenie potrzeb w zakresie pojemności nawet o 90% przy jednoczesnym zachowaniu wydajności, dzięki najlepszym na rynku możliwościom deduplikacji danych produkcyjnych.
- Zwiększenie najwyższej w branży wydajności przy podwojeniu szybkości, aby dzięki technologii współdzielenia plików móc konsolidować pamięć masową oraz oszczędzać czas i koszty.
- Nowe moduły plików do łączenia pamięci masowej dla plików i bloków danych w jedno sprawne, rozbudowane rozwiązanie, które jest w stanie sprostać obciążeniu dużymi zbiorami danych. Konsoliduje wiele serwerów NAS i zapewnia o 30% niższy całkowity koszt posiadania w samym tylko pierwszym roku użytkowania.

Hitachi Unified Compute Platform:
- Obejmuje UCP Pro for VMware vSphere, UCP Select for Microsoft Private Cloud i UCP Select for Oracle Database Real Application Cluster firmy Hitachi.
- Przyspiesza czas wprowadzenia produktu na rynek poprzez wdrożenie nowych rozwiązań konwergentnej infrastruktury oraz zintegrowanych opcji IT w ciągu zaledwie tygodnia, aby wspomóc pracę środowisk przetwarzania w chmurze prywatnej.
- Upraszcza funkcje zarządzania i zwiększa stopień wykorzystania, aby obniżyć TCO o nawet 30% w okresie czterech lat.
- Zapewnia nawet dwukrotnie większą wydajność w newralgicznych środowiskach aplikacji, aby umożliwić szybszy dostęp do informacji dzięki pamięci masowej flash i zaawansowanym technologiom serwerowym.

Źródło: Hitachi