Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Aktualności

Turbodoładowane rozwiązania od HDS

HitachiHitachi Data Systems Corporation (HDS), spółka zależna Hitachi Ltd., wprowadza ulepszenia w trzech podstawowych rozwiązaniach infrastruktury: systemie całkowicie opartym na pamięci flash Hitachi Unified Storage VM (HUS VM), Hitachi Unified Storage i Hitachi NAS Platform, a także Hitachi Unified Compute Platform (UCP). Produkty te pomogą firmom w zwiększenie efektywności infrastruktury i personelu IT dzięki wirtualizacji, zwiększeniu wydajności i obniżeniu TCO.


Nowe turbodoładowane rozwiązania, dzięki którym możliwe jest obniżenie całkowitego kosztu posiadania (TCO) o 30% w porównaniu z alternatywnymi rozwiązaniami, a także podwojenie wydajności w stosunku do poprzednich generacji, maksymalizują zwrot z inwestycji w IT i pozwalają klientom osiągnąć niespotykane wcześniej oszczędności operacyjne, mimo gwałtownie rosnących ilości danych oraz złożoności infrastruktury w chmurze.

Oferta systemu opartego całkowicie na pamięci flash HUS VM, Hitachi Unified Storage, Hitachi NAS Platform i ulepszonego Hitachi UCP daje przedsiębiorstwom najwydajniejsze na rynku platformy IT, dzięki którym będą one mogły przyspieszać analizy, usprawniać podejmowanie decyzji oraz uwalniać zasoby konieczne do opracowywania innowacji, przekształcających przedsiębiorstwo w prężnie działającą organizację. Elastyczność pod względem optymalizacji kosztów oraz łatwość dostosowania środowisk przetwarzania w chmurze prywatnej (private cloud) zapewniają szybkość i możliwość sprostania okresowo zdarzającym się nawałom pracy.

Te trzy technologie stanowią rozszerzenie rozwiązań przetwarzania i usług w chmurze, które HDS zaprezentowała w maju 2013 r. Zapewniana przez nie wydajność, efektywność i optymalizacja kosztów kształtuje podstawę sprawnie działających firmowych środowisk przetwarzania w chmurze (cloud computing). Wymienione technologie oznaczają też nowy kamień milowy w strategii HDS zakładającej 3-warstwowy model infrastruktury, treści i informacji. Taki model, opierający się na istniejących inwestycjach w IT, zapewnia pojedynczą platformę wirtualizacji wszystkich danych wspierającą obsługę przetwarzania w chmurze oraz pracę z dużymi zbiorami danych.

"Wprowadzone przez HDS w ostatnim czasie udoskonalenia najważniejszych rozwiązań w zakresie pamięci flash oraz zunifikowanej i konwergentnej pamięci masowej powinny pomóc klientom w uzyskaniu wyższego zwrotu z inwestycji w sferę IT. Firmy, które normalnie poświęcają zasoby na działania taktyczne i związane z utrzymaniem codziennej działalności na niezmienionym poziomie, mogą przenieść je w kierunku inicjatyw strategicznych wspierających ich cele biznesowe, dzięki wirtualizacji, sprawności i zautomatyzowanym czynnościom oferowanym przez HDS. Głównym punktem wyróżniającym rozwiązania HDS jest fakt, że klient może, w czasie krótszym niż tydzień, rozbudować prywatne środowiska przetwarzania w chmurze poprzez wdrożenie rozwiązań konwergentnej infrastruktury i zintegrowanych opcji obliczeniowych" - powiedział Terri McClure, starszy analityk w Enterprise Strategy Group.

Nowe rozwiązania Hitachi Data Systems z zakresu pamięci flash, unifikacji i konwergencji

HUS VM - Oprogramowanie systemowe zoptymalizowane pod kątem pracy z pamięcią Hitachi Accelerated Flash:
- Nawet 1 000 000 operacji we/wy na sekundę to szybszy dostęp do danych i analizy procesów.
- Wydłużenie okresu eksploatacji i wzrost wydajności posiadanych zasobów pamięci masowej, dzięki zewnętrznej wirtualizacji pamięci i dynamicznym warstwom Hitachi Dynamic Tiering.
- Podwojenie efektywności pamięci masowej w porównaniu ze standardowymi dyskami SSD przy jednoczesnym obniżeniu kosztu operacji we/wy o ponad 60%.

Hitachi Unified Storage i Hitachi NAS Platform:
- Redukcja wymagań sprzętowych i zmniejszenie potrzeb w zakresie pojemności nawet o 90% przy jednoczesnym zachowaniu wydajności, dzięki najlepszym na rynku możliwościom deduplikacji danych produkcyjnych.
- Zwiększenie najwyższej w branży wydajności przy podwojeniu szybkości, aby dzięki technologii współdzielenia plików móc konsolidować pamięć masową oraz oszczędzać czas i koszty.
- Nowe moduły plików do łączenia pamięci masowej dla plików i bloków danych w jedno sprawne, rozbudowane rozwiązanie, które jest w stanie sprostać obciążeniu dużymi zbiorami danych. Konsoliduje wiele serwerów NAS i zapewnia o 30% niższy całkowity koszt posiadania w samym tylko pierwszym roku użytkowania.

Hitachi Unified Compute Platform:
- Obejmuje UCP Pro for VMware vSphere, UCP Select for Microsoft Private Cloud i UCP Select for Oracle Database Real Application Cluster firmy Hitachi.
- Przyspiesza czas wprowadzenia produktu na rynek poprzez wdrożenie nowych rozwiązań konwergentnej infrastruktury oraz zintegrowanych opcji IT w ciągu zaledwie tygodnia, aby wspomóc pracę środowisk przetwarzania w chmurze prywatnej.
- Upraszcza funkcje zarządzania i zwiększa stopień wykorzystania, aby obniżyć TCO o nawet 30% w okresie czterech lat.
- Zapewnia nawet dwukrotnie większą wydajność w newralgicznych środowiskach aplikacji, aby umożliwić szybszy dostęp do informacji dzięki pamięci masowej flash i zaawansowanym technologiom serwerowym.

Źródło: Hitachi

Logowanie i rejestracja