Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Zunifikowane urządzenie do ochrony danych od Fujitsu

FujitsuFirma Fujitsu wprowadza na rynek Fujitsu ETERNUS CS800, urządzenie umożliwiające nawet małym i średnim firmom ochronę danych w przystępnej cenie i na przejrzystych warunkach oraz obniżenie kosztów dzięki otwartym opcjom środowisk i nośników do tworzenia kopii zapasowych.


Fujitsu ETERNUS CS800 pozwala elastycznie obsłużyć rosnącą ilość danych bez dużych inwestycji wstępnych i oferuje mniejszym firmom kompleksowy zestaw funkcji w stałej cenie, a także płynnie skalowalną wersję do środowisk średniej wielkości.

Urządzenie ETERNUS CS800 zwiększa efektywność i niezawodność tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania danych. Kopie zapasowe są tworzone na dysku z deduplikacją. Funkcja deduplikacji oraz oprogramowanie do replikacji i zapisywania danych na taśmie (path-to-tape) są dostępne we wszystkich wersjach bez żadnych dopłat i ukrytych kosztów, dzięki czemu zunifikowana ochrona danych jest dostępna dla każdej firmy. Najnowsza technologia deduplikacji zmniejsza wymagania dotyczące pojemności pamięci masowej nawet o 95 procent, a deduplikacja danych ze wszystkich połączonych hostów pozwala co najmniej 20-krotnie zmniejszyć przepustowość sieci niezbędną do replikacji.

Niedroga wersja podstawowa jest idealnym rozwiązaniem dla małych i średnich firm oraz oddziałów większych przedsiębiorstw o zapotrzebowaniu nieprzekraczającym 10 TB, w których umożliwia dalszą konsolidację zasobów sprzętowych. Jest to pierwsze urządzenie do ochrony danych, które umożliwia klientom wykorzystywanie sieci pamięci masowej (SAN) lub pamięci sieciowej (NAS) oraz struktury mieszanej, zawierającej obydwa te środowiska.

Klienci chcieliby płacić tylko za pojemność, która jest im aktualnie potrzebna, a także po prostu zwiększać ją w miarę wzrostu tych potrzeb. Skalowalna wersja Fujitsu ETERNUS CS800 S4 pozwala wygodnie i płynnie powiększać pojemność aż do 240 TB bez kłopotliwej migracji na inny model lub ponoszenia wysokich kosztów przy każdym nagłym wzroście ilości danych.

Urządzenie ETERNUS CS800 S4 umożliwia klientom pełne wykorzystywanie jego wszystkich zalet, a jednocześnie zmniejsza pracochłonność operacji i obniża koszty dzięki ścisłej integracji z oprogramowaniem do tworzenia kopii zapasowych Symantec NetBackup i Backup Exec oraz CommVault Simpana. Urządzenie ETERNUS konsoliduje systemy docelowe i upraszcza ich funkcjonowanie, a oprogramowanie umożliwia wydajne zarządzanie procesami tworzenia kopii zapasowych danych z serwerów na systemach docelowych.

Urządzenie Fujitsu ETERNUS CS800 S4 będzie dostępne na całym świecie w połowie listopada 2012 r. Ceny zależą od konfiguracji i pojemności urządzenia oraz od regionu.

Źródło: Fujitsu