Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Fujitsu rozszerza ofertę i strategię dotyczącą pamięci masowej Flash

Fujitsu Violin MemoryDzięki nowej strategii dotyczącej pamięci masowej Flash wprowadzonej przez Fujitsu oraz na mocy umowy z Violin Memory, duże bazy danych, duże środowiska wirtualizacji serwerów, wirtualizacji desktopów, zaawansowane algorytmy analizy danych biznesowych i duże zbiory danych, mogą być obsługiwane przez włączone do oferty Fujitsu systemy Violin 6000.


Wobec lawinowego wzrostu ilości tworzonych i wykorzystywanych danych niezbędna jest bardzo wysoka wydajność pamięci masowej, aby uniknąć wąskich gardeł w systemach i zapewnić szybkie dostarczanie danych.

Nawiązane partnerstwo pozwala firmie Fujitsu powiększyć swoją ofertę o rozwiązania przeznaczone do zastosowań, w których wydajność pamięci masowej ma istotny wpływ na łączny czas reakcji.

"Po włączeniu do swojej oferty systemów Violin 6000 firma Fujitsu oferuje obecnie idealny zestaw rozwiązań pamięci masowej, który pozwala zrównoważyć potrzeby dotyczące wydajności i pojemności. System Fujitsu ETERNUS DX oferuje wysoką wydajność w segmencie ogólnych zastosowań pamięci masowej oraz umożliwia skalowanie aż do pojemności rzędu petabajtów. Natomiast macierze Violin Memory oparte całkowicie na technologii Flash zapewniają najwyższą wydajność wymaganą w takich zastosowaniach jak wirtualizacja, bazy danych czy analiza danych biznesowych. Firma Violin Memory nie tylko oferuje najlepsze technologie, lecz także ma znakomite referencje od klientów" - powiedział Marcus Schneider, szef działu rozwoju produktów (systemy pamięci masowej) w firmie Fujitsu Technology Solutions.

Umowa pomiędzy Fujitsu a Violin jest częścią potrójnej strategii Fujutsu, której celem jest dostarczanie klientom systemów pamięci masowej Flash umożliwiającej znaczną poprawę wydajności ogólnej. Po pierwsze firma Fujitsu uzyskała połączenie skalowalnej pojemności z wysoką wydajnością, wprowadzając dyski SSD oraz dyskowe systemy pamięci masowej ETERNUS DX, które charakteryzują się dużą pojemnością pamięci podręcznej i najlepszymi w branży wynikami testów wydajności. W roku 2012 pojemność pamięci podręcznej zostanie jeszcze bardziej zwiększona, co zaowocuje dalszym wzrostem wydajności.

Drugim krokiem było dodatkowe zwiększenie szybkości przy określonych typach obciążenia, takich jak oprogramowanie VMware i bazy danych, przez wyposażenie serwerów Fujitsu PRIMERGY w karty PCIe (Peripheral Component Interconnect Express) firmy Fusion IO oparte na technologii Flash. Dzięki wprowadzeniu rozwiązań ioTurbine i DirectCache karta Fusion IO może być używana jako pamięć podręczna macierzy RAID ETERNUS DX.

Obecny trzeci krok oznacza, że scenariusze zastosowań u klientów wymagające bardzo wysokiej wydajności operacji odczytu i zapisu - duże bazy danych, duże środowiska wirtualizacji serwerów, wirtualizacji desktopów, zaawansowane algorytmy analizy danych biznesowych i duże zbiory danych - mogą być obsługiwane przez włączone do oferty Fujitsu systemy Violin 6000. Scenariusze te wymagają macierzy pamięci masowej opartych całkowicie na technologii flash, zaprojektowanych pod kątem maksymalnej wydajności.

"Bardzo nas cieszy, że firma Fujitsu uznała nasze macierze Flash za główny filar swojej strategii dotyczącej pamięci masowej Flash. W związku z nasileniem wymagań, aby aplikacje reagowały w czasie rzeczywistym, a także ze wzrostem liczby aplikacji zwirtualizowanych uważamy, że centra przetwarzania danych w przedsiębiorstwach powinny szybciej wprowadzać systemy pamięci masowej Flash. Dodając do swojej oferty pamięci masowej macierze Flash Violin Memory, firma Fujitsu wzbogaca ją o rozwiązanie, które pozwoli centrom przetwarzania danych w ekonomiczny sposób obsługiwać obciążenia z właściwym poziomem usług" - powiedział Don Basile, prezes i dyrektor generalny firmy Violin Memory Inc.

Źródlo: Fujitsu