Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!
Altaro VM Backup 7.6 na horyzoncie!

Wielkimi krokami zbliża się nowe wydanie Altaro VM Backup, rozwiązania przeznaczonego do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup oznaczonej numerem 7.6 wprowadzono kilka istotnych usprawnień. ...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2017 roku

Od specjalistów IT bardzo często wymaga się posiadania dodatkowych certyfikatów potwierdzających umiejętności w obszarze, za który są odpowiedzialni. Odpowiednie certyfikaty, w parze z posiadanymi kompetencjami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, często pomagają wspiąć się na kolejn...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Aktualności

Platformy obliczeniowe Hitachi UCP dla systemów o kluczowym znaczeniu

Hitachi Data Systems Corporation, zaprezentowała w pełni zintegrowane platformy obliczeniowe - Hitachi Unified Compute Platform (UCP) - łączące pamięci masowe, serwery, urządzenia sieciowe i oprogramowanie zarządzające. Platformy UCP pomagają stworzyć kompleksową i kompatybilną z technologią cloud computing infrastrukturę przeznaczoną do zadań o kluczowym znaczeniu jak np. VMware vSphere, VMware View czy Citrix Xen Desktop.


W odróżnieniu od autorskich rozwiązań wymagających długotrwałych testów i kosztownej integracji, Hitachi UCP można błyskawicznie wdrożyć oraz łatwo nią zarządzać.

Hitachi Data Systems wprowadza do oferty jedenaście pozycji podzielonych na dwie kategorie infrastruktury zintegrowanej:

• Hitachi Unified Compute Platform Pro: prekonfigurowane, zintegrowane rozwiązania „pod klucz”, zbudowane w oparciu o serwery i pamięć masową Hitachi Data Systems oraz infrastrukturę sieciową spełniającą branżowe standardy. Pierwszą pozycją z tej kategorii jest UCP Pro for VMware vSphere z oprogramowaniem Hitachi Unified Compute Platform Director oferującym zautomatyzowane zarządzanie zintegrowane z VMware vCenter Server.

• Hitachi Unified Compute Pro Select: seria zweryfikowanych rozwiązań referencyjnych z dostępnymi opcjami konfiguracji – wybór spośród pamięci masowych, serwerów i oprogramowania zarządzającego Hitachi. Oferuje również integrację z serwerami Cisco Unified Computing Systems (Cisco UCS). Hitachi UCP Select przeznaczony jest dla szerokiej gamy najbardziej wymagających zastosowań. Jest to rozwiązanie dla organizacji, które potrzebują elastycznej, zintegrowanej infrastruktury.

Wszystkie rozwiązania infrastruktury zintegrowanej Hitachi UCP zaprojektowano od podstaw, by rozwiązać problemy z niezawodnością, dostępnością, skalowalnością i wydajnością, jakie charakteryzowały wiele rozwiązań tego typu pierwszej generacji.

9 nowych rozwiązań referencyjnych UCP Select:
   • Hitachi UCP Select for Citrix Xen Desktop
   • Hitachi UCP Select for Microsoft Exchange 2010
   • Hitachi UCP Select for Microsoft Private Cloud
   • Hitachi UCP Select for Microsoft SQL Server 2008
   • Hitachi UCP Select for Microsoft SQL Server 2012
   • Hitachi UCP Select for Oracle Database
   • Hitachi UCP Select for SAP HANA
   • Hitachi UCP Select for VMware View
   • Hitachi UCP Select for VMware vSphere

"Przedstawienie przez HDS nowej oferty zintegrowanej infrastruktury zaostrza walkę na polu zintegrowanych platform obliczeniowych i przechowywania danych” – mówi Ashish Nadkarni, dyrektor ds. badań w Storage Systems, IDC. „Do tej pory pojawiały się oferty od dostawców rozwiązań ze wszystkimi komponentami jednego producenta, bądź też z wstępnie skonfigurowanymi i przetestowanymi pakietami złożonymi z komponentów różnych producentów, powiązanymi ze sobą przez nieopcjonalną platformę zarządzania. HDS przełamuje ten trend "albo - albo", łącząc zalety obydwu podejść. Hitachi UCP pozwala klientom wybrać w pełni zintegrowaną platformę serwerów i pamięci masowych Hitachi wraz z oprogramowaniem do automatycznego zarządzania; albo też jedno z rozwiązań referencyjnych używających urządzeń do przechowywania danych HDS i serwerów Hitachi lub innych firm. Poprzez uwzględnienie rozwiązań Cisco UCS, HDS zapewnia klientom większą elastyczność w dobieraniu i łączeniu tych elementów, jednocześnie utrzymując niezawodność i wydajność, która w oczach dyrektorów zapewniła marce HDS reputację "niezniszczalnej".

Hitachi UCP Pro dla VMware vSphere zapewnia najwyższy poziom automatyzacji zarządzania i monitoringu infrastruktury fizycznej z poziomu oprogramowania VMware vCenter. Hitachi Unified Compute Platform Pro for VMware vSphere to pierwsze zaprezentowane, ściśle zintegrowane rozwiązanie. Jego konfiguracja zawiera najwyższej klasy system pamięci masowej - Hitachi Virtual Storage Platform (VSP), przełączniki Brocade wykorzystujące technologie Fibre Channel i Ethernet Fabric, serwer Hitachi Compute Blade 500 oraz oprogramowanie VMware vSphere i UCP Director. Oprogramowanie UCP zmniejsza złożoność i obniża koszty, zapewniając kompleksowe i proste zarządzanie infrastrukturą przez integrację z VMware vCenter Server. UCP Pro for VMware vSphere zapewnia również bezproblemowe skalowanie na tysiące wirtualnych maszyn.

Oprogramowanie UCP Director zapewnia również administratorom szczegółowy widok i automatyczne zarządzanie nie tylko wirtualnymi serwerami, ale również fizyczną infrastrukturą. UCP Director pozwala zarządzać serwerami, sprzętem sieciowym i pamięcią masową przy użyciu dobrze znanego graficznego interfejsu użytkownika VMware vCenter Server, eliminując konieczność czasochłonnego i podatnego na błędy zarządzania ręcznego.

Firma Hitachi Data Systems przygotowała szeroki wybór zweryfikowanych rozwiązań referencyjnych łączących wydajność i niezawodność pamięci masowych Hitachi z najlepszymi w branży serwerami, urządzeniami sieciowymi i oprogramowaniem zarządzającym. Rozwiązania referencyjne Hitachi Unified Compute Platform Select to w pełni zweryfikowane platformy zmniejszające ryzyko i przyspieszające wdrożenia w centrach danych. Klienci i partnerzy mają wybór spośród przetestowanych elementów zintegrowanego systemu (bez oprogramowania UCP Director), opartego na pamięci masowej i serwerach Hitachi oraz przełącznikach Brocade wykorzystujących Fibre Channel i Ethernet Fabric, lub też pamięci masowej Hitachi oraz serwerach i oprzyrządowaniu sieciowym Cisco UCS.

Hitachi Unified Compute Platform Select for VMware vSphere z Cisco UCS łączy w sobie pamięć masową Hitachi oraz serwery i urządzenia sieciowe Cisco UCS jako Cisco Validated Design (CVD) i jest zweryfikowane z VMware vSphere. Oprócz korzyści technicznych i biznesowych, organizacje korzystają również na skoordynowanej współpracy VMware, Cisco i Hitachi Data Systems – trzech liderów branży o uznanej reputacji, znanych z innowacyjnych rozwiązań i najwyższego poziomu usług i wsparcia.

Rozwiązania referencyjne UCP Select oparte na przełącznikach firmy Brocade obsługują najważniejsze środowiska aplikacji - w tym Citrix, Microsoft, Oracle, SAP i VMware. Specjaliści IT mogą wybrać opcje, które odpowiadają ich wymaganiom, otrzymując gwarancję elastyczności i interoperacyjności, a także możliwości skalowania architektury w miarę rosnących potrzeb biznesowych. Oferta obejmuje też kompleksową architekturę referencyjną i przewodniki wdrożenia.

Źródło: HDS