Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Aktualności

HP rewolucjonizuje obsługę klientów korporacyjnych w erze chmury

HPHP zaprezentował pierwsze w branży usługi pomocy technicznej Always On stworzone z myślą o środowiskach heterogenicznych i konwergentnych oraz opartych o model cloud computing.


Jak wynika z opublikowanego niedawno raportu firmy Gartner, definicja pomocy technicznej ulega zmianie. Klienci obecnie oczekują rozwiązań, które pomogą im uniknąć trudności, a nie interwencyjnych usług niwelujących problemy po fakcie. W sytuacjach, w których środki zapobiegawcze nie są wystarczające, klienci wymagają też sprawniejszej pomocy technicznej po wystąpieniu usterki - może w tym pomóc np. jedna osoba kontaktowa, która zna ich środowisko i potrafi szybko rozwiązać dany problem.

"Nowe technologie, w tym wirtualizacja i elastyczne infrastruktury, łączą się ze środowiskami heterogenicznymi, co zwiększa złożoność i sprawia, że współczesne systemy są znacznie większym wyzwaniem niż dawniej. W związku z tym klienci potrzebują i oczekują więcej od dostawców pomocy technicznej. Starsze modele tracą na popularności. Nadszedł czas na całkowitą zmianę w tym zakresie. Dlatego wskazane jest dziś stosowanie metod opartych na przewidywaniu i zapobieganiu" - powiedział Rob Addy, dyrektor ds. badań w firmie Gartner.

Nowe usługi pomocy technicznej Always On - umożliwiające rozwiązywanie 95% problemów już przy pierwszym zgłoszeniu oraz skrócenie o 66% czasu eliminacji incydentów skutkujących nieplanowanymi przestojami - to połączenie inteligentnych technologii wbudowanych w infrastrukturę konwergentną HP z innowacyjnymi usługami. W ten sposób powstaje nowoczesny system pomocy technicznej dla bardzo złożonych środowisk IT. Starsze modele usług pomocy technicznej zapewniają usunięcie usterki sprzętowej konkretnego urządzenia. Jednakże urządzenie wchodzi zazwyczaj w skład środowiska wirtualnego, heterogenicznego lub chmury obliczeniowej, co poważnie zwiększa poziom komplikacji obsługi. Dlatego współczesne przedsiębiorstwa potrzebują nowego podejścia do pomocy technicznej.

"Współczesne firmy muszą opierać się na bazie technologicznej, która ma pomóc informatykom poświęcić więcej zasobów i czasu na opracowywanie innowacji, a nie na rozwiązywanie problemów. Tradycyjny, interwencyjny model pomocy technicznej nie jest już efektywny. Branża musi zmienić sposób świadczenia usług tego typu i oferować prewencyjne rozwiązania i usługi serwisowe dostosowane do indywidualnych potrzeb. HP jest liderem w zakresie wprowadzania tych zmian" - powiedział Antonio Neri, wiceprezes i dyrektor generalny działu usług technologicznych HP (HP Technology Services).

Usługi pomocy technicznej Always On oferują bezpośrednią komunikację i dostęp do specjalisty, który zna danego klienta i szczegóły dotyczące jego środowiska, a przy tym wie, co działo się z systemem przed pierwszym zgłoszeniem.

Aby udostępnić klientom lepsze rozwiązania i zapobiegać występowaniu problemów, w ramach usług pomocy technicznej Always On nieprzerwanie monitorowanych jest 1600 punktów diagnostycznych gromadzonych przez architekturę HP ProActive Insight. Architektura ta jest obecnie wbudowana w serwery HP ProLiant Gen8 i wkrótce będzie zintegrowana z całą ofertą rozwiązań wchodzących w skład infrastruktury konwergentnej HP.

Usługi pomocy technicznej Always On obejmują następujące rozwiązania:
- HP Foundation Care - usprawnia rozwiązywanie problemów i upraszcza pomoc techniczną poprzez przydzielenie klientowi jednej osoby kontaktowej w HP zajmującej się zarówno sprzętem, jak i oprogramowaniem w środowisku klienta.
- HP Proactive Care - minimalizuje przestoje i optymalizuje wydajność, niwelując problem jeszcze przed jego wystąpieniem. Zapewnia też natychmiastowy, bezpośredni dostęp do ekspertów HP, dzięki czemu klienci otrzymują na czas odpowiednią pomoc i wskazówki.
- HP Datacenter Care - oferuje dostosowaną do indywidualnych potrzeb klienta pomoc techniczną dla całości heterogenicznego środowiska IT oraz pojedynczy punkt kontaktowy w HP.

Źródło: HP
Skomentuj na forum