Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu
Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu

Mijający rok dobitnie wskazuje, jak ważna jest stała dostępność - zarówno usług, jak i danych. Wystarczy wspomnieć głośne fiasko elektronicznego spisu powszechnego na kontynencie australijskim, czy równie dotkliwe w skutkach przestoje systemów IT w sektorze transportu pasażerskiego. Awarie te sprawiły, że ludzie na ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

CloudStack 3 - zaawansowane rozwiązanie chmurowe od Citrix w stylu Amazon

CitrixCitrix udostępnił rozwiązanie Citrix CloudStack 3, pierwszą wersję platformy chmurowej open source, sprzedawanej pod marką Citrix. Nowa wersja Citrix CloudStack 3 zapewnia firmom zaawansowane rozwiązanie chmurowe.


Te z firm, które zechcą zbudować własne chmury obliczeniowe (cloud computing) według najlepszych światowych wzorów, mogą szybko i łatwo przekształcić zwirtualizowane zasoby centrum danych w zautomatyzowane, elastyczne, samoobsługowe chmury.

Citrix CloudStack to jeden z kluczowych produktów Citrix przeznaczonych do chmurowego przetwarzania danych, który ułatwia budowę nowych chmur, połączenie z już istniejącymi i dostarczanie usług chmurowych z wysokim bezpieczeństwem, wydajnością i niezawodnością. Era chmury opiera się na zupełnie innych założeniach, niż poprzednie generacje technologii informatycznych - w rzeczywistości wiele wyjątków z ery PC obecnie stało się normą. Zmusza to działy IT do przewartościowania strategii informatycznych, motywując do poszukiwania niższych kosztów, większej mocy obliczeniowej i elastyczności. Oferta produktów chmurowych Citrix stwarza firmom możliwość korzystania z niedrogiej mocy obliczeniowej, jednocześnie umożliwiając pracę na dowolnym urządzeniu, co zwiększa elastyczność biznesową.

Od czasu swojej premiery rynkowej rozwiązanie CloudStack stało się jedną z czołowych komercyjnych platform open source do budowania i dostarczania skalowalnych chmur typu „infrastruktura jako usługa” firmom takim jak Datapipe, Edmunds.com, IDC Frontier, Nokia Research czy Zynga. CloudStack zaprojektowano tak, aby organizacje mogły budować produkcyjne środowiska chmurowe na platformie kładącej nacisk na ekonomię, elastyczność i skalę. Rozwiązanie zaprojektowano od podstaw jako otwartą platformę obsługującą wiele hiperwizorów. Pomaga ono firmom zbudować chmury publiczne i prywatne zgodne z najbardziej innowacyjnymi wzorami takimi jak prostota, automatyzacja, elastyczność, skalowalność oraz efektywność. Nowe funkcje w CloudStack 3 skupiają się na otwartości, elastyczności i kompletności:

Platforma wirtualizacji zoptymalizowana pod kątem chmury. Zachowując silny nacisk na niezależność od hiperwizora poprzez obsługę czołowych platform, takich jak KVM, OVM, vSphere i Xen, CloudStack 3 zawiera zoptymalizowaną pod kątem chmury wersję XenServer 6 jako kluczową, zintegrowaną funkcję rozwiązania. Obecnie cztery z pięciu największych na świecie chmur publicznych (Amazon, Rackspace, GoGrid, Softlayer) wykorzystują XenServer lub Xen jako preferowaną platformę wirtualizacji. Unifikacja ta zapewnia wysoką skalowalność, łatwość zarządzania, bezpieczeństwo obsługi wielu dzierżawców oraz przełączania wirtualnego.
• Integracja „sieci jako usługi”. „Sieć jako usługa” (NaaS) staje się wyróżnikiem dostawców, którzy chcą oferować zaawansowane usługi korporacyjne w chmurze. CloudStack 3 pozwala na ścisłą integrację z Citrix NetScaler® jednocześnie docierając do około 75 proc. wszystkich użytkowników internetu. CloudStack obsługuje urządzenia NetScaler SDX oraz VPX i ułatwia integrację na poziomie sieci z takimi produktami, jak Citrix CloudBridge i Citrix CloudGateway. Gwarantuje bezpieczeństwo, wydajność i łączność między chmurami publicznymi i prywatnymi dostarczanymi
jako zintegrowane usługi w ramach platformy.
Wbudowany katalog usług sieciowych. Oprócz integracji z NetScaler rozwiązanie CloudStack oferuje elastyczną ofertę sieciową. Dostawcy usług mogą tworzyć niestandardowe katalogi opcji i sprzedawać je w ramach odpowiednio określonych cenowo usług sieciowych. Rozwiązanie to, po raz pierwszy dostępne na platformie chmurowej, pozwala administratorom chmur zastosować model wdrożeniowy najlepiej dostosowany do środowiska i obciążeń roboczych.
Prosty interfejs użytkownika. CloudStack 3 oferuje prosty interfejs użytkownika, który pozwala szybko zbudować i uruchomić chmurę oraz zarządzać własnymi obciążeniami roboczymi. Dzięki połączeniu samoobsługowej administracji z zaawansowaną instrumentacją i automatyzacją można rozpocząć dostarczanie nowych usług IT zaledwie w ciągu minut.
Integracja z OpenStack Swift. CloudStack 3 obsługuje Swift, technologię pamięciową opracowaną przez OpenStack, która umożliwia tworzenie redundantnego, skalowalnego magazynu obiektów z wykorzystaniem klastrów standardowych serwerów w celu przechowywania petabajtów dostępnych danych.

Citrix zapowiedział również program Citrix Cloud Community, który wprowadza ponad 2200 produktów i usług z certyfikatem Citrix Ready, gotowych do współpracy z usługami chmurowymi Citrix. W programie uczestniczą setki czołowych firm technologicznych i dostawców usług, którzy wspólnie z firmą Citrix budują największy na świecie ekosystem chmurowego przetwarzania danych.

Od czasu przejęcia Cloud.com przez Citrix w 2011 r. społeczność open source CloudStack.org odnotowała czterokrotny wzrost zaangażowania użytkowników - 25 000 twórców chmur z całego świata jest obecnie aktywnymi członkami społeczności. W zeszłym roku produkt open source CloudStack został pobrany ponad 60 tys. razy, a obecnie miesięczna częstotliwość jego pobrania jest średnio pięciokrotnie większa.

Wersja beta CloudStack 3 jest dostępna na stronie cloudstack.org. Pełna wersja produkcyjna będzie udostępniona w bieżącym kwartale.

Czytaj również:
-> Citrix przejmuje Cloud.com
-> Citrix wydaje CloudStack na zasadach licencji GPLv3

Skomentuj na forum