Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

VMware zapowiada vSphere 6.5 - #VMworld
VMware zapowiada vSphere 6.5 - #VMworld

Podczas konferencji VMworld 2016 Europe trwającej w Barcelonie, firma VMware zapowiedziała nową wersję platformy wirtualizacji stanowiącej fundament dla chmur hybrydowych (hybrid cloud) i centrum danych definiowanych programowo (Software-defined Data Center, SDDC) - vSphere 6.5. Podanie tej informacji podczas europe...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Aktualności

CloudStack 3 - zaawansowane rozwiązanie chmurowe od Citrix w stylu Amazon

CitrixCitrix udostępnił rozwiązanie Citrix CloudStack 3, pierwszą wersję platformy chmurowej open source, sprzedawanej pod marką Citrix. Nowa wersja Citrix CloudStack 3 zapewnia firmom zaawansowane rozwiązanie chmurowe.


Te z firm, które zechcą zbudować własne chmury obliczeniowe (cloud computing) według najlepszych światowych wzorów, mogą szybko i łatwo przekształcić zwirtualizowane zasoby centrum danych w zautomatyzowane, elastyczne, samoobsługowe chmury.

Citrix CloudStack to jeden z kluczowych produktów Citrix przeznaczonych do chmurowego przetwarzania danych, który ułatwia budowę nowych chmur, połączenie z już istniejącymi i dostarczanie usług chmurowych z wysokim bezpieczeństwem, wydajnością i niezawodnością. Era chmury opiera się na zupełnie innych założeniach, niż poprzednie generacje technologii informatycznych - w rzeczywistości wiele wyjątków z ery PC obecnie stało się normą. Zmusza to działy IT do przewartościowania strategii informatycznych, motywując do poszukiwania niższych kosztów, większej mocy obliczeniowej i elastyczności. Oferta produktów chmurowych Citrix stwarza firmom możliwość korzystania z niedrogiej mocy obliczeniowej, jednocześnie umożliwiając pracę na dowolnym urządzeniu, co zwiększa elastyczność biznesową.

Od czasu swojej premiery rynkowej rozwiązanie CloudStack stało się jedną z czołowych komercyjnych platform open source do budowania i dostarczania skalowalnych chmur typu „infrastruktura jako usługa” firmom takim jak Datapipe, Edmunds.com, IDC Frontier, Nokia Research czy Zynga. CloudStack zaprojektowano tak, aby organizacje mogły budować produkcyjne środowiska chmurowe na platformie kładącej nacisk na ekonomię, elastyczność i skalę. Rozwiązanie zaprojektowano od podstaw jako otwartą platformę obsługującą wiele hiperwizorów. Pomaga ono firmom zbudować chmury publiczne i prywatne zgodne z najbardziej innowacyjnymi wzorami takimi jak prostota, automatyzacja, elastyczność, skalowalność oraz efektywność. Nowe funkcje w CloudStack 3 skupiają się na otwartości, elastyczności i kompletności:

Platforma wirtualizacji zoptymalizowana pod kątem chmury. Zachowując silny nacisk na niezależność od hiperwizora poprzez obsługę czołowych platform, takich jak KVM, OVM, vSphere i Xen, CloudStack 3 zawiera zoptymalizowaną pod kątem chmury wersję XenServer 6 jako kluczową, zintegrowaną funkcję rozwiązania. Obecnie cztery z pięciu największych na świecie chmur publicznych (Amazon, Rackspace, GoGrid, Softlayer) wykorzystują XenServer lub Xen jako preferowaną platformę wirtualizacji. Unifikacja ta zapewnia wysoką skalowalność, łatwość zarządzania, bezpieczeństwo obsługi wielu dzierżawców oraz przełączania wirtualnego.
• Integracja „sieci jako usługi”. „Sieć jako usługa” (NaaS) staje się wyróżnikiem dostawców, którzy chcą oferować zaawansowane usługi korporacyjne w chmurze. CloudStack 3 pozwala na ścisłą integrację z Citrix NetScaler® jednocześnie docierając do około 75 proc. wszystkich użytkowników internetu. CloudStack obsługuje urządzenia NetScaler SDX oraz VPX i ułatwia integrację na poziomie sieci z takimi produktami, jak Citrix CloudBridge i Citrix CloudGateway. Gwarantuje bezpieczeństwo, wydajność i łączność między chmurami publicznymi i prywatnymi dostarczanymi
jako zintegrowane usługi w ramach platformy.
Wbudowany katalog usług sieciowych. Oprócz integracji z NetScaler rozwiązanie CloudStack oferuje elastyczną ofertę sieciową. Dostawcy usług mogą tworzyć niestandardowe katalogi opcji i sprzedawać je w ramach odpowiednio określonych cenowo usług sieciowych. Rozwiązanie to, po raz pierwszy dostępne na platformie chmurowej, pozwala administratorom chmur zastosować model wdrożeniowy najlepiej dostosowany do środowiska i obciążeń roboczych.
Prosty interfejs użytkownika. CloudStack 3 oferuje prosty interfejs użytkownika, który pozwala szybko zbudować i uruchomić chmurę oraz zarządzać własnymi obciążeniami roboczymi. Dzięki połączeniu samoobsługowej administracji z zaawansowaną instrumentacją i automatyzacją można rozpocząć dostarczanie nowych usług IT zaledwie w ciągu minut.
Integracja z OpenStack Swift. CloudStack 3 obsługuje Swift, technologię pamięciową opracowaną przez OpenStack, która umożliwia tworzenie redundantnego, skalowalnego magazynu obiektów z wykorzystaniem klastrów standardowych serwerów w celu przechowywania petabajtów dostępnych danych.

Citrix zapowiedział również program Citrix Cloud Community, który wprowadza ponad 2200 produktów i usług z certyfikatem Citrix Ready, gotowych do współpracy z usługami chmurowymi Citrix. W programie uczestniczą setki czołowych firm technologicznych i dostawców usług, którzy wspólnie z firmą Citrix budują największy na świecie ekosystem chmurowego przetwarzania danych.

Od czasu przejęcia Cloud.com przez Citrix w 2011 r. społeczność open source CloudStack.org odnotowała czterokrotny wzrost zaangażowania użytkowników - 25 000 twórców chmur z całego świata jest obecnie aktywnymi członkami społeczności. W zeszłym roku produkt open source CloudStack został pobrany ponad 60 tys. razy, a obecnie miesięczna częstotliwość jego pobrania jest średnio pięciokrotnie większa.

Wersja beta CloudStack 3 jest dostępna na stronie cloudstack.org. Pełna wersja produkcyjna będzie udostępniona w bieżącym kwartale.

Czytaj również:
-> Citrix przejmuje Cloud.com
-> Citrix wydaje CloudStack na zasadach licencji GPLv3

Skomentuj na forum