Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowa linia serwerów HP ProLiant Gen8

HP poinformował o wprowadzeniu na rynek najbardziej samowystarczalnych serwerów w branży - nowej linii HP ProLiant Generation 8 (Gen8). Dzięki inteligentnym technologiom, które automatyzują zadania i znacznie wydłużają czas pracy bez przestojów, HP ProLiant Gen 8 z architekturą HP Architektura ProActive Insight rozwiązuje najpoważniejsze problemy przedsiębiorstw.


HP ProActive Insight obejmuje wydajne rozwiązania sprzętowe i programowe, które automatyzują cykl życia serwera. Jednocześnie architektura ta prowadzi ciągłą analizę stanu serwera, poboru mocy oraz innych ważnych parametrów diagnostycznych, przez co aktualizacje systemu mogą być wykonywane trzy razy szybciej, a czas przestojów skraca się aż o 93%.

Serwery HP ProLiant Gen8 są efektem prac prowadzonych w ramach dwuletniego programu o nazwie Project Voyager o wartości 300 mln USD, którego celem było zwiększenie rentowności centrów przetwarzania danych przez automatyzację wszystkich aspektów cyklu życia serwera. Project Voyager jest trzecią fazą wieloletniego planu transformacji HP, rozpoczętego w listopadzie 2011 r. Pierwszą fazą był Project Moonshot, który zapoczątkował budowę serwerów pod kątem przetwarzania z bardzo małym zużyciem energii. Drugą - Project Odyssey, który zmienił przyszłość przetwarzania o znaczeniu strategicznym.

"Gwałtownie rosnące koszty operacji w centrach przetwarzania danych są nie do zaakceptowania, więc wiele przedsiębiorstw oczekuje, że HP pomoże im rozwiązać ten problem" - powiedział Mark Potter, wiceprezes i dyrektor działu serwerów Industry Standard Servers and Software w HP. „Oferujemy nowatorskie, inteligentne technologie, dzięki którym serwery same troszczą się o siebie, a personel centrum przetwarzania danych może poświęcać więcej czasu na innowacje biznesowe".

W serwerach HP ProLiant Gen8, przetestowanych w ponad stu rzeczywistych centrach przetwarzania danych, zostało wprowadzonych ponad 150 innowacji projektowych zasugerowanych przez klientów. Innowacje te radykalnie przyspieszają działanie aplikacji oraz umożliwiają administratorowi znaczne zwiększenie dostępności przez wyeliminowanie typowych problemów powodujących awarie, przestoje i utratę danych. Są to:
- Integrated Lifecycle Automation - przyspiesza wdrażanie aplikacji i w sposób prewencyjny zmniejsza liczbę przestojów przez automatyzację zadań ręcznych. W rezultacie klienci mogą zwiększyć produktywność, zmniejszyć liczbę błędów i znacznie uprościć operacje. Dzięki tym udoskonaleniom serwery HP ProLiant Gen8 umożliwiają personelowi informatycznemu typowego centrum przetwarzania danych o powierzchni około 1000 m2 zaoszczędzenie ponad 30 dni czasu administrowania na osobę rocznie.
- Dynamic Workload Acceleration - dzięki konwergentnej konstrukcji serwera i pamięci masowej, która wykorzystuje inteligentne technologie solid-state HP, zwiększa niemal siedmiokrotnie wydajność pamięci masowej przy intensywnym przetwarzaniu danych. Inteligentne funkcje analizy z uwzględnieniem obciążenia umożliwiają serwerom HP ProLiant Gen8 dostosowywanie się w czasie rzeczywistym w celu optymalizacji wydajności i sprawności systemu. Unikalna funkcja HP Advanced Data Mirroring oraz inteligentne algorytmy aż tysiąckrotnie zwiększają bezpieczeństwo danych i przyspieszają o 95% inicjalizację macierzy RAID.
- Automated Energy Optimization (automatyczna optymalizacja zużycia energii) - energooszczędne serwery HP ProLiant Gen8 i pierwsze w branży inteligentne szafy „rack” z wbudowanymi czujnikami zapewniają prawie dwukrotnie większą moc obliczeniową w przeliczeniu na wat i umożliwiają zaoszczędzenie na kosztach energii w typowym centrum przetwarzania danych 7 mln USD w ciągu trzech lat. HP 3-D Sea of Sensors automatyzuje zarządzanie inwentaryzacją i dokładnie śledzi pobór mocy poszczególnych szaf „rack” i serwerów, co pozwala administratorom łatwo optymalizować rozkład obciążenia. Serwery oferowane przez konkurencję zmuszają przedsiębiorstwa do ręcznego wykonywania inwentaryzacji oraz pomiarów mocy i chłodzenia, co wymaga znacznych zasobów, stwarza ryzyko przestojów z powodu błędów w konfiguracji i zwiększa koszty energii.
- Proactive Service and Suport - umożliwia klientom rozwiązanie problemu za pierwszym razem w 95% przypadków dzięki kompleksowemu, opartemu na przetwarzaniu w chmurze (cloud computing), spersonalizowanemu portalowi pomocy HP Insight Online. Jest on zintegrowany z inteligentnymi technologiami serwera HP ProLiant Gen8, HP Insight Remote Support i HP services, oferując klientom konwergentne zarządzanie serwerem oraz pomoc techniczną, opartą na zautomatyzowanym zbiorze informacji o zasobach i stanie serwera, warunkach umowy, gwarancji i przypadku będącym przedmiotem pomocy. Dane są bezpiecznie dostępne wszędzie i w każdym czasie, umożliwiając klientom dostęp do autoryzowanych partnerów handlowych HP za pośrednictwem programu HP ServiceONE. Umożliwia to zapobieganie problemom oraz ich szybkie rozwiązywanie.

Serwery HP ProLiant Gen8 będą dostępne za pośrednictwem HP i partnerów handlowych na całym świecie od marca 2012 r. Oferta obejmuje serwery wolnostojące HP ProLiant ML dla odległych oddziałów i filii przedsiębiorstw, wszechstronne serwery „rack” HP ProLiant DL, charakteryzujące się wyważoną sprawnością i wydajnością, serwery typu blade HP ProLiant BL do konwergentnej infrastruktury przygotowanej do przetwarzania w chmurze oraz skalowalne serwery HP ProLiant SL przeznaczone do środowisk internetowych, chmury i zastosowań wymagających dużej skalowalności.

Źródło: HP
Skomentuj na forum