Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Aktualności

Alcatel-Lucent ułatwia przejście na przetwarzanie w chmurze

Alcatel LucentFirma Alcatel-Lucent dokonała kolejnego kroku w realizacji swojej strategii mającej na celu umożliwienie firmom korzystanie z  bezpiecznych, niezawodnych i wydajnych usług przetwarzania w chmurze.


Wiele przedsiębiorstw rozważa przejście na przetwarzanie w chmurze (cloud computing), oczekując po tym posunięciu większej elastyczności i lepszej kontroli nad kosztami. Jednak jak dotąd przedsiębiorstwa w większości miały opory przed całkowitym przejściem na usługi w chmurze, a to ze względu na obawy dotyczące dostępności, bezpieczeństwa oraz wydajności aplikacji i danych o znaczeniu krytycznym.

Alcatel-Lucent pomaga przedsiębiorstwom przygotować się do chmury. Oferta dla przedsiębiorstw została uzupełniona o nowy ważny element, który pozwala na radykalne zwiększenie pojemności, szybkości i wydajności sieci w korporacyjnych centrach przetwarzania danych. Tym  elementem jest nowy moduł sieciowy do szeroko stosowanego przełącznika sieciowego klasy korporacyjnej OmniSwitch 6900, który zapewnia jakość korzystania z usług przetwarzania w chmurze na tym samym poziomie jak w przypadku aplikacji realizowanych we własnym centrum przetwarzania danych.  Obecnie w przełączniku OmniSwitch 6900 można zainstalować nowy moduł przełączający sieci Ethernet o wysokiej wydajności 40 Gb/s (40 GigE).

Nowy moduł umożliwia wydajne połączenie przełączników w ramach architektury  40 GigE Pod, co pozwala przedsiębiorstwu na przygotowanie sieci w centrum przetwarzania danych do nowej kategorii usług określanej terminem carrier cloud (chmura klasy operatorskiej). Usługi tej kategorii charakteryzują się mniejszymi opóźnieniami, lepszą kontrolą nad pasmem oraz możliwością zagwarantowania jakości usług. Połączenie takie zapewnia znacznie wyższą pod wieloma względami wydajność sieci w centrum przetwarzania danych, w tym niezwykle małe opóźnienia oraz wysoką przepustowość łączy pomiędzy serwerami. Równie ważne jest to, że 40 GigE Pod zdecydowanie zwiększa możliwość realizacji we własnej sieci przedsiębiorstwa wielu usług wymagających wysokiej przepustowości, takich jak transmisja wideo, przesyłanie dużych plików, współpraca w czasie rzeczywistym. Rozwiązanie to zapewnia również narzędzia podnoszące produktywność przedsiębiorstwa.

Udoskonalenie to jest znacznym postępem w rozwoju infrastruktury korporacyjnych centrów przetwarzania danych, określanej nazwą Alcatel-Lucent Mesh. To wyróżniane nagrodami rozwiązanie łączy w sobie najlepsze cechy modelu przetwarzania w chmurze i modelu korporacyjnego centrum przetwarzania danych.

Równocześnie z wprowadzeniem rozwiązania 40 GigE Pod, Alcatel-Lucent poszerzył swój ekosystem partnerów współpracujących w zakresie przełączników dla centrów przetwarzania danych. Do ekosystemu dołączyły firmy Emulex, NetApp i VMware. Celem tej inicjatywy jest ułatwienie klientom ekonomicznego wdrażania najlepszych w swojej kategorii rozwiązań centrum przetwarzania danych. Równocześnie posunięcie to potwierdza wsparcie Alcatela-Lucenta dla otwartych standardów, gdyż zapewnia, że wyposażenie tej firmy będzie współpracować bezproblemowo z wyposażeniem innych czołowych producentów.

Poinformowano również o zakończeniu testów sprawdzających użycie Alcatel-Lucent vNP przy automatycznym przenoszeniu maszyny wirtualnej za pomocą VMware vCenter, a także wykazano możliwość integracji aplikacji Alcatel-Lucent OmniVista 2500 Virtual Machine Manager z Hypervisor VMware w zakresie dashboardu VMotion i zapewnienia świadczenia usług.

Źródło: Alcatela-Lucenta
Skomentuj na forum