Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Ebook od Veeam na temat Nano Server
Ebook od Veeam na temat Nano Server

Jeżeli interesujesz się systemami serwerowymi Microsoft to z pewnością doszły do Ciebie informacje na temat Nano Server, odchudzonej do maksimum wersji, nadchodzącego co raz większymi krokami Windows Server 2016, zoptymalizowanej pod kątem realizacji specyficznych zadaniach w środowiskach chmurowych, będącego platfo...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Aktualności

HP w kwadrancie liderów Gartnera z macierzami dyskowymi

HPHP w najnowszym badaniu "Magic Quadrant for Midrange and High-End Modular Disk Arrays" firmy Gartner został uznany za lidera wśród producentów modułowych macierzy dyskowych klasy średniej i wyższej pod kątem „kompletności ich wizji” oraz „możliwości jej realizacji”. 

 

"Klienci coraz częściej korzystają z pamięci masowej HP, aby zoptymalizować tradycyjną infrastrukturę informatyczną i wdrożyć nowoczesne modele chmur obliczeniowych. Firma Gartner zaliczyła HP do liderów wyróżniających się ‘kompletnością wizji’. To dla nas dowód uznania za nasze kolejne inwestycje w sprawdzone platformy pamięci masowej, takie jak EVA, oraz jednoczesne rozwijanie koncepcji konwergentnej pamięci masowej, która obejmuje tak wszechstronne systemy jak 3PAR czy LeftHand" - powiedział David Scott, wiceprezes i dyrektor działu pamięci masowych (HP Storage) w HP.


W tegorocznym badaniu firma Gartner, specjalizująca się w niezależnych analizach rozwiązań IT i badaniach rynkowych, przeanalizowała kilka następujących rozwiązań pamięci masowej HP.

- Systemy pamięci masowej HP 3PAR - nowej generacji użytkowa pamięć masowa warstwy 1, stworzona z myślą o infrastrukturze IT oferowanej w formie usługi. Zaprezentowane niedawno rozwiązania HP P10000 3PAR są wyposażone w zaawansowane funkcje umożliwiające udostępnianie korporacyjnej infrastruktury informatycznej w chmurach publicznych i prywatnych. Systemy HP 3PAR współdziałają z oprogramowaniem do federacji pamięci masowej HP Peer Motion, które pozwala klientom w przejrzysty sposób przenosić aplikacje pomiędzy systemami dyskowymi w środowiskach wirtualnych i chmurach obliczeniowych.
- Systemy pamięci masowej HP LeftHand - stworzone z myślą o środowiskach obejmujących wirtualne serwery i rozwiązania klienckie, a także bazy danych, pocztę elektroniczną i oprogramowanie biznesowe. Są one oparte na zgodnych ze standardami branżowymi urządzeniach HP ProLiant i HP BladeSystem oraz skalowalnym oprogramowaniu i konwergentnych narzędziach do zarządzania HP.
-  Systemy pamięci masowej HP Enterprise Virtual Array (EVA) - najnowsza generacja macierzy EVA to sprawdzona pamięć masowa dla firm średniej i dużej wielkości, które potrzebują funkcjonalności klasy korporacyjnej w umiarkowanej cenie. Rozwiązanie to jest stosowane w tysiącach centrów przetwarzania danych - łącznie zainstalowano już ponad 100 tys. macierzy tego typu.

Systemy pamięci masowej HP 3PAR i HP LeftHand to kluczowe elementy architektury konwergentnej pamięci masowej HP., która ma zasadniczo zmienić sposób korzystania z danych. Integruje ona skalowalne oprogramowanie z konwergentnymi platformami, obejmującymi serwery i urządzenia pamięci masowej.

Raport firmy Gartner zatytułowany "Magic Quadrant for Midrange and High-End Modular Disk Arrays" z 17 listopada 2011 r. przygotowali Roger W. Cox, Pushan Rinnen, Stanley Zaffos, Jimmie Chang. Firma Gartner nie poleca żadnych producentów, produktów czy usług umieszczonych w swoich publikacjach badawczych ani nie rekomenduje użytkownikom technologii informatycznych najwyżej ocenionych firm. Publikacje badawcze firmy Gartner zawierają opinie jej analityków i nie należy ich traktować jako przedstawienia faktów. Firma Gartner nie udziela żadnych gwarancji, jawnych ani domniemanych, do swoich badań, w tym żadnych gwarancji przydatności handlowej lub przydatności do konkretnego celu.

Źródło: HP
Skomentuj na forum