Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Ebook od Veeam na temat Nano Server
Ebook od Veeam na temat Nano Server

Jeżeli interesujesz się systemami serwerowymi Microsoft to z pewnością doszły do Ciebie informacje na temat Nano Server, odchudzonej do maksimum wersji, nadchodzącego co raz większymi krokami Windows Server 2016, zoptymalizowanej pod kątem realizacji specyficznych zadaniach w środowiskach chmurowych, będącego platfo...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Aktualności

Nowe serwery HP ProLiant dla MSP

HPHP rozszerzył ofertę serwerów HP ProLiant G7 o dwa nowe modele (ML110 G7 i HP ProLiant DL120 G7), które spełniają wymagania techniczne typowe dla małych i średnich firm, umożliwiające lepsze wykorzystanie zasobów informatycznych i szybszy dostęp do aplikacji.


Nowe serwery ProLiant G7, przeznaczone dla firm zatrudniających niewielką liczbę pracowników, są łatwe w instalacji, obsłudze i zarządzaniu oraz zapewniają bezproblemową pracę. Modele HP ProLiant ML110 G7 (z procesorem Intel Xeon CoreTM i3) i HP ProLiant DL120 G7 (z procesorami Intel Xeon E3 i Core i3) udostępniają małym i średnim firmom rozwiązania sprawdzone w przedsiębiorstwach. Są konstrukcyjnie oparte na serii HP ProLiant, która pozostaje liderem w branży serwerów x86 od 15 lat.
 
Nowe serwery mogą być dla małych i średnich firm podstawą przy wdrażaniu infrastruktury konwergentnej HP. Obsługują szeroką gamę opcji, dzięki czemu można je konfigurować z uwzględnieniem różnych zastosowań oraz możliwości budżetu. Nowe serwery ProLiant G7 wprowadzają innowacyjne i sprawdzone funkcje na rynek małych i średnich firm oferując:
- Ochronę przed utratą danych i skutkami nieplanowanych przestojów dzięki pamięci HP ProLiant Data Protection ECC, która zapewnia większe bezpieczeństwo i tworzenie zapasowych kopii danych.
- Lepszą ochronę danych dzięki rozwiązaniu HP Smart Array RAID, które udostępnia  rozszerzone funkcje umożliwiające klientom bezpieczne wykorzystywanie podstawowych aplikacji. 
- Niższe koszty zarządzania serwerami i wyższą wydajność pracy administratorów dzięki technologii zarządzania klasy korporacyjnej Integrated Lights-Out Advanced (ILO 3), dostępnej obecnie we wszystkich serwerach ProLiant G7.

Serwery HP ProLiant DL120 G7 oraz HP ProLiant ML110 G7 są już dostępne na całym świecie. Ceny modelu HP ProLiant DL120 G7 rozpoczynają się od 580 EUR, a modelu HP ProLiant ML110 G7 - od 410 EUR. Ceny mogą zależeć od konkretnej konfiguracji.

Program wymiany sprzętu HP realizowany w wybranych krajach regionu EMEA oferuje małym i średnim firmom możliwość zakupu innowacyjnych technologii w przystępnych cenach oraz gwarancję ponownego wykorzystania lub recyklingu przestarzałych urządzeń. Do 30 września 2011 r. klienci mogą wymieniać zakwalifikowane serwery Dell, Sun lub IBM i otrzymywać zwrot w wysokości 15% ceny netto przy zakupie wybranych modeli nowych serwerów HP ProLiant. Dodatkowe informacje można znaleźć pod adresem www.hp.com/go/tradein.

Źródło: HP
Skomentuj na foorum