Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Równoważenie obciążenia jako kluczowy element architektury chmurowej
Równoważenie obciążenia jako kluczowy element architektury chmurowej

Równoważenie obciążenia odnosi się do technologii, która jest wykorzystywana do rozdzielania obciążeń roboczych pomiędzy kilkoma komputerami, klastrami, procesorami, pamięcią RAM, dyskami twardymi, jak również innymi elementami infrastruktury w celu optymalizacji wykorzystania zasobów, co przekłada się na zmniejszen...

Czytaj więcej...

Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu
Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu

Mijający rok dobitnie wskazuje, jak ważna jest stała dostępność - zarówno usług, jak i danych. Wystarczy wspomnieć głośne fiasko elektronicznego spisu powszechnego na kontynencie australijskim, czy równie dotkliwe w skutkach przestoje systemów IT w sektorze transportu pasażerskiego. Awarie te sprawiły, że ludzie na ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Kaviza VDI-in-a-Box w ofercie Citrix

Kaviza CitrixFirma Citrix Systems sfinalizowała przejęcia firmy Kaviza, producenta czołowego wielofunkcyjnego rozwiązania VDI-in-a-Box („VDI w pudełku”) dla małych i średnich przedsiębiorstw. VDI-in-a-Box uzupełnia linię produktów Citrix XenDesktop przeznaczonych do wirtualizacji desktopów.


Przejęcie Kaviza zwiększa udział firmy Citrix w rynku małych i średnich firm oraz umacnia ją na pozycji lidera w dziedzinie wirtualizacji desktopów.

Małe i średnie przedsiębiorstwa zaczynają na coraz szerszą skalę stosować wirtualizację desktopów, aby zmniejszyć koszty zarządzania desktopami, zwiększyć stopień bezpieczeństwa i uzyskać wyższą elastyczność biznesową. Badania firmy Gartner pokazują, że hosting desktopów wirtualnych był drugą przyczyną kupowania nowych serwerów przez małe i średnie firmy z Ameryki Północnej i regionu EMEA, a czwartą w regionie Azji i Pacyfiku. Jednakże wiele firm z sektora SMB, które są pod nieustanną presją, aby zwiększać wydajność mniejszym nakładem środków, w przeszłości niechętnie stosowała rozwiązania VDI ze względu na względnie wysoki koszt i złożoność wdrażania produktów klasy korporacyjnej. W przeciwieństwie do innych produktów VDI przeznaczonych dla małych i średnich firm, Kaviza VDI-in-a-Box nie jest po prostu zubożonym rozwiązaniem korporacyjnym o ograniczonej funkcjonalności, wydajności i łatwości zarządzania. Kaviza oferuje niezwykle innowacyjny produkt zaprojektowany od podstaw po to, aby zapewnić klientom z małych i średnich firmom niezwykle proste, tanie, wielofunkcyjne rozwiązanie VDI zbudowane specjalnie pod kątem ich potrzeb.

Kaviza VDI-in-a-Box to pojedyncze, łatwe w użyciu, programowe urządzenie wirtualne, które oferuje firmom wszystko, czego potrzeba do wirtualizacji desktopów. To wielofunkcyjne rozwiązanie upraszcza wdrożenie VDI dzięki innowacyjnej konstrukcji, która nie wymaga:
   - oddzielnych brokerów połączeń,
   - urządzeń równoważących obciążenie,
   - serwerów konfiguracyjnych,
   - drogiej, współdzielonej sieciowej pamięci masowej.

Kaviza VDI-in-Box:
Instaluje się szybko i jest łatwe w zarządzaniu. Pojedyncze, wielofunkcyjne urządzenie wirtualne umożliwia pełne wdrożenie środowiska desktopów wirtualnych w ciągu niespełna dwóch godzin. Dodatkowe serwery można wdrożyć i podłączyć do sieci w ciągu kilku minut. Prosty interfejs administracyjny ułatwia przenoszenie, dodawanie i zmienianie desktopów.
 
Zapewnia wysoki komfort pracy użytkowników dzięki technologii HDX. Technologia Citrix HDX oferuje wysoką wydajność i pełne możliwości desktopów wirtualnych użytkownikowi każdego urządzenia i każdej sieci, jednocześnie minimalizując wykorzystanie pasma.

Wykorzystuje prostą, ekonomiczną infrastrukturę, aby zapewnić wysoki zwrot z inwestycji. Architektura siatki pozwala uzyskać rozwiązanie o wysokiej dostępności przy użyciu mniejszej liczby serwerów, niż w tradycyjnych rozwiązania VDI, bez współdzielonej pamięci masowej i serwerów administracyjnych.
 
Zapewnia elastyczność i wybór. Otwarta architektura zapewnia obsługę wielu hipervisorów, w tym Citrix XenServer® i VMware ESX, a niebawem również Microsoft Hyper-V.

Klienci mogą nadal kupować rozwiązanie VDI-in-a-box od resellerów firmy Kaviza. Od 1 lipca 2011 klienci będą mogli je również kupić od członków programu Citrix Solution Advisor.

Źródło: Citrix
Skomentuj na forum