Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Aktualności

Kaviza VDI-in-a-Box w ofercie Citrix

Kaviza CitrixFirma Citrix Systems sfinalizowała przejęcia firmy Kaviza, producenta czołowego wielofunkcyjnego rozwiązania VDI-in-a-Box („VDI w pudełku”) dla małych i średnich przedsiębiorstw. VDI-in-a-Box uzupełnia linię produktów Citrix XenDesktop przeznaczonych do wirtualizacji desktopów.


Przejęcie Kaviza zwiększa udział firmy Citrix w rynku małych i średnich firm oraz umacnia ją na pozycji lidera w dziedzinie wirtualizacji desktopów.

Małe i średnie przedsiębiorstwa zaczynają na coraz szerszą skalę stosować wirtualizację desktopów, aby zmniejszyć koszty zarządzania desktopami, zwiększyć stopień bezpieczeństwa i uzyskać wyższą elastyczność biznesową. Badania firmy Gartner pokazują, że hosting desktopów wirtualnych był drugą przyczyną kupowania nowych serwerów przez małe i średnie firmy z Ameryki Północnej i regionu EMEA, a czwartą w regionie Azji i Pacyfiku. Jednakże wiele firm z sektora SMB, które są pod nieustanną presją, aby zwiększać wydajność mniejszym nakładem środków, w przeszłości niechętnie stosowała rozwiązania VDI ze względu na względnie wysoki koszt i złożoność wdrażania produktów klasy korporacyjnej. W przeciwieństwie do innych produktów VDI przeznaczonych dla małych i średnich firm, Kaviza VDI-in-a-Box nie jest po prostu zubożonym rozwiązaniem korporacyjnym o ograniczonej funkcjonalności, wydajności i łatwości zarządzania. Kaviza oferuje niezwykle innowacyjny produkt zaprojektowany od podstaw po to, aby zapewnić klientom z małych i średnich firmom niezwykle proste, tanie, wielofunkcyjne rozwiązanie VDI zbudowane specjalnie pod kątem ich potrzeb.

Kaviza VDI-in-a-Box to pojedyncze, łatwe w użyciu, programowe urządzenie wirtualne, które oferuje firmom wszystko, czego potrzeba do wirtualizacji desktopów. To wielofunkcyjne rozwiązanie upraszcza wdrożenie VDI dzięki innowacyjnej konstrukcji, która nie wymaga:
   - oddzielnych brokerów połączeń,
   - urządzeń równoważących obciążenie,
   - serwerów konfiguracyjnych,
   - drogiej, współdzielonej sieciowej pamięci masowej.

Kaviza VDI-in-Box:
Instaluje się szybko i jest łatwe w zarządzaniu. Pojedyncze, wielofunkcyjne urządzenie wirtualne umożliwia pełne wdrożenie środowiska desktopów wirtualnych w ciągu niespełna dwóch godzin. Dodatkowe serwery można wdrożyć i podłączyć do sieci w ciągu kilku minut. Prosty interfejs administracyjny ułatwia przenoszenie, dodawanie i zmienianie desktopów.
 
Zapewnia wysoki komfort pracy użytkowników dzięki technologii HDX. Technologia Citrix HDX oferuje wysoką wydajność i pełne możliwości desktopów wirtualnych użytkownikowi każdego urządzenia i każdej sieci, jednocześnie minimalizując wykorzystanie pasma.

Wykorzystuje prostą, ekonomiczną infrastrukturę, aby zapewnić wysoki zwrot z inwestycji. Architektura siatki pozwala uzyskać rozwiązanie o wysokiej dostępności przy użyciu mniejszej liczby serwerów, niż w tradycyjnych rozwiązania VDI, bez współdzielonej pamięci masowej i serwerów administracyjnych.
 
Zapewnia elastyczność i wybór. Otwarta architektura zapewnia obsługę wielu hipervisorów, w tym Citrix XenServer® i VMware ESX, a niebawem również Microsoft Hyper-V.

Klienci mogą nadal kupować rozwiązanie VDI-in-a-box od resellerów firmy Kaviza. Od 1 lipca 2011 klienci będą mogli je również kupić od członków programu Citrix Solution Advisor.

Źródło: Citrix
Skomentuj na forum

 

Logowanie i rejestracja