Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Aktualności

SUSE Linux Enterprise 12 Service Pack 2 w otwartej wersji beta

SUSESUSE udostępnienia publiczną wersję beta systemu SUSE Linux Enterprise 12 z pakietem Service Pack 2. Nowa wersja systemu SLES ma za zadanie pomóc w przekształcaniu środowisk informatycznych w przedsiębiorstwach i czerpaniu większych korzyści z nowoczesnych centrów przetwarzania danych i środowisk chmur obliczeniowych. Otwarta wersja beta udostępnia w tym celu kolejne innowacje i udoskonalenia  z zakresu sterowanego oprogramowaniem dostępu do sieci (Software-Defined Networking - SDN) oraz sieciowych funkcji wirtualizacji (Network Functions Virtualization - NFV).


Wprowadzone usprawnienia umożliwią także wdrażanie sprzętowych urządzeń pomiarowych do pomiarów poziomu bezpieczeństwa systemu w odniesieniu do transakcji po stronie serwera, a także korzystanie z nowych funkcji uaktualniania i przywracania poprzedniej wersji (Rollback), które zmniejszają prawdopodobieństwo popełnienia błędu przez człowieka oraz skracają czas wdrażania systemów.

Wprowadzenie na rynek systemu SUSE Linux Enterprise 12 Service Pack 2 w postaci publicznej wersji beta umożliwia także użytkownikom wywieranie wpływu na przyszły rozwój i szybsze wdrażanie ogólnodostępnego oprogramowania.

Rozwiązania oparte na systemie SUSE Linux Enterprise 12 SP2 wprowadzą niespotykane dotąd na rynku udoskonalenia, takie jak:
• Obsługa środowisk produkcyjnych w przedsiębiorstwie dla przełącznika Open vSwitch z pakietem rozwoju przełączania ruchu (ang. Data Plane Development Kit - DPDK), co pozwala ponaddwunastokrotnie zwiększyć wydajność przełącznika Open vSwitch, dzięki czemu spełnia się wymagania rozwiązań w zakresie dostępu do sieci sterowanego oprogramowaniem (SDN) oraz sieciowych funkcji wirtualizacji (NFV). Przełącznik Open vSwitch z pakietem DPDK przyspiesza przełączanie ruchu w przestrzeni użytkownika i zapewnia funkcje przetwarzania pakietów niezbędne do obsługi rozwiązań SDN i NFV.
• Uaktualnienia oszczędzające czas i zasoby z funkcjonalnością „pomiń pakiety serwisowe”, która umożliwia klientom pominięcie wcześniejszych pakietów serwisowych i zainstalowanie od razu pakietu SP2 systemu SUSE Linux Enterprise Server 12.

Dodatkowe udoskonalenia obejmują:
• Zwiększoną wydajność systemu dzięki wykorzystaniu technologii Intel Skylake, która pozwala uzyskać wydajną obsługę funkcji graficznych, przyspieszyć reagowanie systemu i przedłużyć cykl życia akumulatora.
• Wzmocniona ochronę systemu z wykorzystaniem standardu bezpiecznego kryptoprocesora TPM 2.0 (ang. Trusted Platform Module). Standard TPM jest obecnie stosowany w większości komputerów, aby umożliwić bezpieczne przetwarzanie danych po stronie serwera.
• Zwiększoną ciągłość pracy, praktycznie bez przestojów, dzięki rozszerzonym możliwościom łączenia systemów w klastry z dodatkowymi węzłami DRBD (ang. Distributed Replicated Block Device). Możliwości zawarte w rozszerzeniu SUSE Linux Enterprise High Availability Extension dostępne są razem z nowym, ulepszonym interfejsem użytkownika Hawk2.
• Zwiększoną produktywność dzięki środowisku GNOME 3.20 ze zintegrowanym Google Drive, zmodyfikowanymi powiadomieniami i nowym środowiskiem programistycznym GNOME Builder dla aplikacji GTK.

Otwarta wersja beta pakietu SP2 jest przygotowana dla architektur sprzętowych x86-64, s390x i ppc64le. Przedsiębiorstwa i instytucje oraz programiści zainteresowani wersją beta mogą uzyskać informacje pod adresem www.suse.com/support/beta-program.

Źródło: SUSE

Logowanie i rejestracja