Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Aktualności

36 proc. organizacji nie posiada planu na wypadek cyberataku

CyberAtakFirma F5 Networks zaprezentowała wyniki badania dotyczącego obaw związanych z bezpieczeństwem sieciowym. Badanie przeprowadzone podczas Infosecurity Europe 2016 w Londynie, wykazało, że aż 36 proc. badanych  potwierdza, że ich organizacje nie posiadają przygotowanego planu na wypadek cyberataku.


Według szacunków rządu brytyjskiego (raport Information Security Breaches), średni koszt, który ponoszą duże organizacje po cyberataku wynosi 1,46 mln funtów (w 2014 było to ok. 600 tys. funtów).

Badanie F5 podkreśla również złożoność ataków, z którymi muszą zmagać się osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo sieciowe firm. Respondenci zapytani o swoje trzy największe obawy związane z bezpieczeństwem wskazywali, że najbardziej obawiają się ataków sieciowych (19%), złośliwego oprogramowania (18%) oraz włamania do danych w aplikacjach (17%). Pozostałe zagrożenia to ataki DDoS (16%), włamanie do danych znajdujących się w chmurze (14%) oraz oszustwa sieciowe (13%).

Często występujące ataki DDoS
Ataki DDoS w dalszym ciągu są jednymi z najbardziej powszechnych zagrożeń. Aż 35% respondentów ujawnia, że ich firmy z pewnością doświadczyły chociaż jednego takiego ataku.

Ankietowani zapytani o najczęściej stosowane rozwiązania na wypadek ataku DDoS wskazali trzy najpopularniejsze: firewalle (33%), hybrydowe podejście do ograniczania ataków (17%) oraz firewalle aplikacji internetowych (WAF) - 14%. Wyniki wskazują również na stosowanie WAF jako integralnej części infrastruktury bezpieczeństwa firm - 74% przedsiębiorstw albo już korzysta z WAF albo zamierza wdrożyć to rozwiązanie w najbliższej przyszłości.

Jeśli chodzi o rodzaje ataków DDoS, ankietowani wyszczególnili: zmiksowane (blended) ataki DDoS (26%), a zaraz za nimi ataki na warstwę aplikacji (25%) oraz ataki objętościowe (19%). Zaskakująco mało respondentów wymieniło ataki oparte na wyłudzaniu (15%), biorąc pod uwagę rosnącą liczbę pojawiających się na ich temat informacji w mediach.

Lokalnie czy w chmurze
Badanie pokazuje również, że hybrydowe ograniczanie ataków DDoS (17%) było częściej stosowanym rozwiązaniem niż ograniczanie lokalne (15%). Szczegółowe pytanie dotyczące firewalli aplikacji internetowych wykazało natomiast, że 31% respondentów opowiada się za stosowaniem rozwiązań stacjonarnych aniżeli chmurowych (19%).

"Wyniki badania przeprowadzonego podczas InfoSecurity są niepokojące z kilku względów. Po pierwsze: nie ma tygodnia bez ataku hackerskiego bądź wycieku danych, więc zaskakujące, że aż 36% przedsiębiorstw nie posiada planów w odpowiedzi na taką sytuację. Biorąc pod uwagę rosnącą liczbę ataków, istotne jest aby firmy inwestowały w ochronę przed tymi zagrożeniami. Po drugie, interesujące jest to, że osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo, nie wskazały jednego głównego zagrożenia. Wymieniły ich kilka i każde z zagrożeń uzyskało podobną liczbę odpowiedzi. To wskazuje na szeroki zakres zagrożeń, z którymi muszą zmagać się specjaliści, by zabezpieczać swoje przedsiębiorstwa, a także korzystających z ich usług użytkowników i klientów" - mówi Gad Elkin, Security Director EMEA w F5.

"Istotne jest to, by firmy przyjrzały się swoim zabezpieczeniom i współpracowały z dostawcami, aby zrozumieć gdzie znajdują się największe zagrożenia i w jaki sposób mogą się przed nimi zabezpieczać. Narzędzia wspierające firmy są dostępne: od lokalnych wariantów on-premise po dostępność w modelu jako usługa. Oznacza to, że przedsiębiorstwa każdej wielkości mogą się zabezpieczyć na każdym poziomie" - dodaje Elkin.
 
F5 Networks przebadało 274 dorosłych osób (18+) biorących udział w Infosecurity Europe 2016 odbywającym się w Londynie w dniach 7-8 czerwca 2016.

Źródło: F5