Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Aktualności

SUSE Linux Enterprise 12 Service Pack 2 w otwartej wersji beta

SUSESUSE udostępnienia publiczną wersję beta systemu SUSE Linux Enterprise 12 z pakietem Service Pack 2. Nowa wersja systemu SLES ma za zadanie pomóc w przekształcaniu środowisk informatycznych w przedsiębiorstwach i czerpaniu większych korzyści z nowoczesnych centrów przetwarzania danych i środowisk chmur obliczeniowych. Otwarta wersja beta udostępnia w tym celu kolejne innowacje i udoskonalenia  z zakresu sterowanego oprogramowaniem dostępu do sieci (Software-Defined Networking - SDN) oraz sieciowych funkcji wirtualizacji (Network Functions Virtualization - NFV).


Wprowadzone usprawnienia umożliwią także wdrażanie sprzętowych urządzeń pomiarowych do pomiarów poziomu bezpieczeństwa systemu w odniesieniu do transakcji po stronie serwera, a także korzystanie z nowych funkcji uaktualniania i przywracania poprzedniej wersji (Rollback), które zmniejszają prawdopodobieństwo popełnienia błędu przez człowieka oraz skracają czas wdrażania systemów.

Wprowadzenie na rynek systemu SUSE Linux Enterprise 12 Service Pack 2 w postaci publicznej wersji beta umożliwia także użytkownikom wywieranie wpływu na przyszły rozwój i szybsze wdrażanie ogólnodostępnego oprogramowania.

Rozwiązania oparte na systemie SUSE Linux Enterprise 12 SP2 wprowadzą niespotykane dotąd na rynku udoskonalenia, takie jak:
• Obsługa środowisk produkcyjnych w przedsiębiorstwie dla przełącznika Open vSwitch z pakietem rozwoju przełączania ruchu (ang. Data Plane Development Kit - DPDK), co pozwala ponaddwunastokrotnie zwiększyć wydajność przełącznika Open vSwitch, dzięki czemu spełnia się wymagania rozwiązań w zakresie dostępu do sieci sterowanego oprogramowaniem (SDN) oraz sieciowych funkcji wirtualizacji (NFV). Przełącznik Open vSwitch z pakietem DPDK przyspiesza przełączanie ruchu w przestrzeni użytkownika i zapewnia funkcje przetwarzania pakietów niezbędne do obsługi rozwiązań SDN i NFV.
• Uaktualnienia oszczędzające czas i zasoby z funkcjonalnością „pomiń pakiety serwisowe”, która umożliwia klientom pominięcie wcześniejszych pakietów serwisowych i zainstalowanie od razu pakietu SP2 systemu SUSE Linux Enterprise Server 12.

Dodatkowe udoskonalenia obejmują:
• Zwiększoną wydajność systemu dzięki wykorzystaniu technologii Intel Skylake, która pozwala uzyskać wydajną obsługę funkcji graficznych, przyspieszyć reagowanie systemu i przedłużyć cykl życia akumulatora.
• Wzmocniona ochronę systemu z wykorzystaniem standardu bezpiecznego kryptoprocesora TPM 2.0 (ang. Trusted Platform Module). Standard TPM jest obecnie stosowany w większości komputerów, aby umożliwić bezpieczne przetwarzanie danych po stronie serwera.
• Zwiększoną ciągłość pracy, praktycznie bez przestojów, dzięki rozszerzonym możliwościom łączenia systemów w klastry z dodatkowymi węzłami DRBD (ang. Distributed Replicated Block Device). Możliwości zawarte w rozszerzeniu SUSE Linux Enterprise High Availability Extension dostępne są razem z nowym, ulepszonym interfejsem użytkownika Hawk2.
• Zwiększoną produktywność dzięki środowisku GNOME 3.20 ze zintegrowanym Google Drive, zmodyfikowanymi powiadomieniami i nowym środowiskiem programistycznym GNOME Builder dla aplikacji GTK.

Otwarta wersja beta pakietu SP2 jest przygotowana dla architektur sprzętowych x86-64, s390x i ppc64le. Przedsiębiorstwa i instytucje oraz programiści zainteresowani wersją beta mogą uzyskać informacje pod adresem www.suse.com/support/beta-program.

Źródło: SUSE

Logowanie i rejestracja