Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

HP a rezygnacja Oracle ze wsparcia dla architektury Itanium

HPPartnerzy i klienci Oracle pracujący na serwerach HP Integrity opartych o procesory Itanium wygłaszają swoje opinie dotyczące decyzji Oracle o zakończeniu rozwoju oprogramowania dla architektury Itanium, poinformowała firma HP.


Sprzęt HP zajmuje drugą pozycje na rynku UNIX-owym, przed sprzętem Oracle Sun, z tysiącami klientów którzy zainwestowali miliony dolarów w systemy HP Intergity pracujące na HP-UX i oprogramowaniu Oracle. Decyzja Oracle o wstrzymaniu rozwoju oprogramowania dla platform opartych na Itanium będzie kosztowała klientów utratę milionów USD, spowoduje spadek wydajności, zablokuje uczciwą konkurencję i spowolni innowacyjność w przemyśle.

Connect, największa na świecie niezależna społeczność użytkowników HP z 52000 członków, ogłosiła że będzie nadal wspierać klientów HP i Oracle pracujących na Itanium. Connect nawołuje swoich członków do namawiania firmy Oracle, by ta ponownie rozważyła swoją decyzje. Grupa zachęca swoich członków do przedstawienia opinii na temat wpływu tej sytuacji bezpośrednio do organizacji Connect Advocacy Committee, w którym setki klientów już wyraziło swoje obawy.

Partnerzy HP do Oracle: "Co sie stało się z hasłem - Klient przede wszystkim?"

W nowej serii filmów, kilku ważniejszych resellerów omawia decyzje Oracle, jej negatywny wpływ na rozwój ich klientów i ogólny wpływa na branżę. Opisują jak decyzja Oracle ogranicza liczbę opcji na rynku, zmuszając przedsiębiorstwa do zablokowania się w środowisku, które zwiększa koszty a jednocześnie hamuje ich zdolność do wprowadzania innowacji w biznesie.

HP nadal dąży do wspierania swoich klientów, korzystających z istniejących wersji oprogramowania Oracle na serwerach HP Integrity, jak również sieć swoich partnerów HP i Oracle.

„Stawiamy zarówno na HP jak i Oracle, które są ważnymi partnerami w naszej firmie. Posiadanie jednego partnera, który dyktuje nam strategie jest nie do pomyślenia. Apelujemy do Oracle aby jeszcze raz rozważyło swoje decyzje” - powiedział Carol Skarlat,  Executive vice President and Chief Technology Officer, Stuller Inc.


"Jestem zaniepokojony o tysiące klientów, korzystających z rozwiązań HP i Oracle, o przyszłość przez nich wykorzystywanych aplikacji w efekcie dość gwałtownych i nieskoordynowanych decyzji Oracle. Jako mała firma dewelopersko konsultingowa, pracujemy obecnie nad przeniesieniem aplikacji korzystających z Oracle 10g2R na OpenVMS I64 V8.4. Po zapowiedziach Oracle, nasza firma jest zmuszona zbadać możliwości innych baz danych" - powiedział Bill Pedersen, Konsultant systemów w Computer System Consulting Services.

"Wierzymy w uczciwą konkurencje i prawo klientów do wybierania najlepszej technologii. W swoich ostatnich kwartalnych zarobkach (…) Mówiąc szczerze, przemysł wyraża swoje obawy dotyczące podejrzanych praktyk biznesowych, które Oracle prowadzi jako droga do ożywienia ich słabego biznesu sprzętowego” powiedział Martin Fink, Senior vice President and General Manager, Business Critical Systems, HP.

Czytaj również:
-> Zawirowania wokół Itanium

Źródło: HP
Skomentuj na forum