Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

HP a rezygnacja Oracle ze wsparcia dla architektury Itanium

HPPartnerzy i klienci Oracle pracujący na serwerach HP Integrity opartych o procesory Itanium wygłaszają swoje opinie dotyczące decyzji Oracle o zakończeniu rozwoju oprogramowania dla architektury Itanium, poinformowała firma HP.


Sprzęt HP zajmuje drugą pozycje na rynku UNIX-owym, przed sprzętem Oracle Sun, z tysiącami klientów którzy zainwestowali miliony dolarów w systemy HP Intergity pracujące na HP-UX i oprogramowaniu Oracle. Decyzja Oracle o wstrzymaniu rozwoju oprogramowania dla platform opartych na Itanium będzie kosztowała klientów utratę milionów USD, spowoduje spadek wydajności, zablokuje uczciwą konkurencję i spowolni innowacyjność w przemyśle.

Connect, największa na świecie niezależna społeczność użytkowników HP z 52000 członków, ogłosiła że będzie nadal wspierać klientów HP i Oracle pracujących na Itanium. Connect nawołuje swoich członków do namawiania firmy Oracle, by ta ponownie rozważyła swoją decyzje. Grupa zachęca swoich członków do przedstawienia opinii na temat wpływu tej sytuacji bezpośrednio do organizacji Connect Advocacy Committee, w którym setki klientów już wyraziło swoje obawy.

Partnerzy HP do Oracle: "Co sie stało się z hasłem - Klient przede wszystkim?"

W nowej serii filmów, kilku ważniejszych resellerów omawia decyzje Oracle, jej negatywny wpływ na rozwój ich klientów i ogólny wpływa na branżę. Opisują jak decyzja Oracle ogranicza liczbę opcji na rynku, zmuszając przedsiębiorstwa do zablokowania się w środowisku, które zwiększa koszty a jednocześnie hamuje ich zdolność do wprowadzania innowacji w biznesie.

HP nadal dąży do wspierania swoich klientów, korzystających z istniejących wersji oprogramowania Oracle na serwerach HP Integrity, jak również sieć swoich partnerów HP i Oracle.

„Stawiamy zarówno na HP jak i Oracle, które są ważnymi partnerami w naszej firmie. Posiadanie jednego partnera, który dyktuje nam strategie jest nie do pomyślenia. Apelujemy do Oracle aby jeszcze raz rozważyło swoje decyzje” - powiedział Carol Skarlat,  Executive vice President and Chief Technology Officer, Stuller Inc.


"Jestem zaniepokojony o tysiące klientów, korzystających z rozwiązań HP i Oracle, o przyszłość przez nich wykorzystywanych aplikacji w efekcie dość gwałtownych i nieskoordynowanych decyzji Oracle. Jako mała firma dewelopersko konsultingowa, pracujemy obecnie nad przeniesieniem aplikacji korzystających z Oracle 10g2R na OpenVMS I64 V8.4. Po zapowiedziach Oracle, nasza firma jest zmuszona zbadać możliwości innych baz danych" - powiedział Bill Pedersen, Konsultant systemów w Computer System Consulting Services.

"Wierzymy w uczciwą konkurencje i prawo klientów do wybierania najlepszej technologii. W swoich ostatnich kwartalnych zarobkach (…) Mówiąc szczerze, przemysł wyraża swoje obawy dotyczące podejrzanych praktyk biznesowych, które Oracle prowadzi jako droga do ożywienia ich słabego biznesu sprzętowego” powiedział Martin Fink, Senior vice President and General Manager, Business Critical Systems, HP.

Czytaj również:
-> Zawirowania wokół Itanium

Źródło: HP
Skomentuj na forum