Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

VKernel Capacity Management Suite 2.0

VKernelW ostatnich miesiącach VKernel zaktualizował swoje kluczowe rozwiązania, wydał również kilka nowych darmowych narzędzi. Tuż przed VMworld 2010 zapowiada nowe rozwiązanie - Capacity Management Suite.


Wirtualizacja wprowadza nowe wyzwania w zakresie zarządzanie centrum danych. Teraz aplikacje rywalizują miedzy sobą o zasoby infrastruktury takie jak storage, pamięć, moc procesorów czy też przepustowość sieci. Tym samym dochodzi do złożonego problemu alokacji zasobów, który nie rozwiązany prowadzi do nadmiernej ilości maszyn wirtualnych w środowisku a w konsekwencji pojawienie się wąskich gardeł wydajności i obniżenie ROI.

By mieć pewność, że centrum danych utrzymuje wysoki poziom wydajności przy jednoczesnej maksymalizacji zwrotu z inwestycji, centralnym elementem wirtualizacji i środowisk bazujących na przetwarzaniu w chmurze (cloud computing) musi być zarządzanie pojemnością (Capacity Managerment).

VKernel od dawna posiada w swej ofercie szereg rozwiązań usprawniających proces analizy, planowania, zarządzania, analizy kosztów i monitorowania wirtualizacji. Do tej pory klientom mógł doskwierać jednak zbyt niski poziom integracji pomiędzy niektórymi z narzędzi. Producent wsłuchując się jednak w głosy użytkowników końcowych postanowił wydać zintegrowana platformę - VKernel Capacity Management Suite (CMS).

Produkt obecnie znajduje się w prywatnej fazie beta, jednak już podczas konferencji VMworld 2010 program testów powinien zostać rozszerzony.

Projektując Capacity Management Suite (CMS), VKernel skupił się na powiązaniu kluczowych rozwiązań w pojedynczym wirtualnym urządzeniu (Virtual Appliance) poprawiając przy tym skalowalność, automatyzację działania oraz możliwości analityczne. CMS integruje w sobie Capacity Analyser 5.0, Optimization Pack 2.0, Chargeback 2.0 oraz Inventory 2.0.

Dzięki połączeniu bazy danych zredukowano liczbę zapytań do vCenter, poprzez co obciążenie vCenter API jest teraz znacznie mniejsze.

CMS zapewnia dokładny i szczegółowy wgląd w wirtualne środowisko, pozwalając na analizę ponad 20 parametrów maszyn wirtualnych w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Rozwiązanie cechuje wysoka skalowalność, może być wykorzystywane w środowiskach z 50 tysiącami maszyn wirtualnych.

Zobacz VKernel Capacity Management Suite 2.0 w akcji:


 

Wymagania systemowe: 4 wirtualne procesory (vCPU), 4 GB RAM, 10 GB dla storage oraz VMware ESX 3.0 i vCenter 2.5 lub nowsze.

Pobierz testową wersje Capacity Management Suite

Skomentuj na forum