Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Aktualności

VKernel Capacity Management Suite 2.0

VKernelW ostatnich miesiącach VKernel zaktualizował swoje kluczowe rozwiązania, wydał również kilka nowych darmowych narzędzi. Tuż przed VMworld 2010 zapowiada nowe rozwiązanie - Capacity Management Suite.


Wirtualizacja wprowadza nowe wyzwania w zakresie zarządzanie centrum danych. Teraz aplikacje rywalizują miedzy sobą o zasoby infrastruktury takie jak storage, pamięć, moc procesorów czy też przepustowość sieci. Tym samym dochodzi do złożonego problemu alokacji zasobów, który nie rozwiązany prowadzi do nadmiernej ilości maszyn wirtualnych w środowisku a w konsekwencji pojawienie się wąskich gardeł wydajności i obniżenie ROI.

By mieć pewność, że centrum danych utrzymuje wysoki poziom wydajności przy jednoczesnej maksymalizacji zwrotu z inwestycji, centralnym elementem wirtualizacji i środowisk bazujących na przetwarzaniu w chmurze (cloud computing) musi być zarządzanie pojemnością (Capacity Managerment).

VKernel od dawna posiada w swej ofercie szereg rozwiązań usprawniających proces analizy, planowania, zarządzania, analizy kosztów i monitorowania wirtualizacji. Do tej pory klientom mógł doskwierać jednak zbyt niski poziom integracji pomiędzy niektórymi z narzędzi. Producent wsłuchując się jednak w głosy użytkowników końcowych postanowił wydać zintegrowana platformę - VKernel Capacity Management Suite (CMS).

Produkt obecnie znajduje się w prywatnej fazie beta, jednak już podczas konferencji VMworld 2010 program testów powinien zostać rozszerzony.

Projektując Capacity Management Suite (CMS), VKernel skupił się na powiązaniu kluczowych rozwiązań w pojedynczym wirtualnym urządzeniu (Virtual Appliance) poprawiając przy tym skalowalność, automatyzację działania oraz możliwości analityczne. CMS integruje w sobie Capacity Analyser 5.0, Optimization Pack 2.0, Chargeback 2.0 oraz Inventory 2.0.

Dzięki połączeniu bazy danych zredukowano liczbę zapytań do vCenter, poprzez co obciążenie vCenter API jest teraz znacznie mniejsze.

CMS zapewnia dokładny i szczegółowy wgląd w wirtualne środowisko, pozwalając na analizę ponad 20 parametrów maszyn wirtualnych w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Rozwiązanie cechuje wysoka skalowalność, może być wykorzystywane w środowiskach z 50 tysiącami maszyn wirtualnych.

Zobacz VKernel Capacity Management Suite 2.0 w akcji:


 

Wymagania systemowe: 4 wirtualne procesory (vCPU), 4 GB RAM, 10 GB dla storage oraz VMware ESX 3.0 i vCenter 2.5 lub nowsze.

Pobierz testową wersje Capacity Management Suite

Skomentuj na forum

Logowanie i rejestracja