Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Równoważenie obciążenia jako kluczowy element architektury chmurowej
Równoważenie obciążenia jako kluczowy element architektury chmurowej

Równoważenie obciążenia odnosi się do technologii, która jest wykorzystywana do rozdzielania obciążeń roboczych pomiędzy kilkoma komputerami, klastrami, procesorami, pamięcią RAM, dyskami twardymi, jak również innymi elementami infrastruktury w celu optymalizacji wykorzystania zasobów, co przekłada się na zmniejszen...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu
Prognozy Veeam na 2017 rok: chmura kluczowa dla rozwoju biznesu

Mijający rok dobitnie wskazuje, jak ważna jest stała dostępność - zarówno usług, jak i danych. Wystarczy wspomnieć głośne fiasko elektronicznego spisu powszechnego na kontynencie australijskim, czy równie dotkliwe w skutkach przestoje systemów IT w sektorze transportu pasażerskiego. Awarie te sprawiły, że ludzie na ...

Czytaj więcej...

Aktualności

VKernel Capacity Management Suite 2.0

VKernelW ostatnich miesiącach VKernel zaktualizował swoje kluczowe rozwiązania, wydał również kilka nowych darmowych narzędzi. Tuż przed VMworld 2010 zapowiada nowe rozwiązanie - Capacity Management Suite.


Wirtualizacja wprowadza nowe wyzwania w zakresie zarządzanie centrum danych. Teraz aplikacje rywalizują miedzy sobą o zasoby infrastruktury takie jak storage, pamięć, moc procesorów czy też przepustowość sieci. Tym samym dochodzi do złożonego problemu alokacji zasobów, który nie rozwiązany prowadzi do nadmiernej ilości maszyn wirtualnych w środowisku a w konsekwencji pojawienie się wąskich gardeł wydajności i obniżenie ROI.

By mieć pewność, że centrum danych utrzymuje wysoki poziom wydajności przy jednoczesnej maksymalizacji zwrotu z inwestycji, centralnym elementem wirtualizacji i środowisk bazujących na przetwarzaniu w chmurze (cloud computing) musi być zarządzanie pojemnością (Capacity Managerment).

VKernel od dawna posiada w swej ofercie szereg rozwiązań usprawniających proces analizy, planowania, zarządzania, analizy kosztów i monitorowania wirtualizacji. Do tej pory klientom mógł doskwierać jednak zbyt niski poziom integracji pomiędzy niektórymi z narzędzi. Producent wsłuchując się jednak w głosy użytkowników końcowych postanowił wydać zintegrowana platformę - VKernel Capacity Management Suite (CMS).

Produkt obecnie znajduje się w prywatnej fazie beta, jednak już podczas konferencji VMworld 2010 program testów powinien zostać rozszerzony.

Projektując Capacity Management Suite (CMS), VKernel skupił się na powiązaniu kluczowych rozwiązań w pojedynczym wirtualnym urządzeniu (Virtual Appliance) poprawiając przy tym skalowalność, automatyzację działania oraz możliwości analityczne. CMS integruje w sobie Capacity Analyser 5.0, Optimization Pack 2.0, Chargeback 2.0 oraz Inventory 2.0.

Dzięki połączeniu bazy danych zredukowano liczbę zapytań do vCenter, poprzez co obciążenie vCenter API jest teraz znacznie mniejsze.

CMS zapewnia dokładny i szczegółowy wgląd w wirtualne środowisko, pozwalając na analizę ponad 20 parametrów maszyn wirtualnych w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Rozwiązanie cechuje wysoka skalowalność, może być wykorzystywane w środowiskach z 50 tysiącami maszyn wirtualnych.

Zobacz VKernel Capacity Management Suite 2.0 w akcji:


 

Wymagania systemowe: 4 wirtualne procesory (vCPU), 4 GB RAM, 10 GB dla storage oraz VMware ESX 3.0 i vCenter 2.5 lub nowsze.

Pobierz testową wersje Capacity Management Suite

Skomentuj na forum