Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Partnerstwo EPA Systemy oraz Mediarecovery

Virtualization NewsEPA Systemy poinformowała o nawiązaniu strategicznego partnerstwa z Mediarecovery, spółką specjalizującą się w informatyce śledczej i bezpieczeństwie danych.


Głównym celem współpracy jest możliwość zaoferowania kompleksowych metod ochrony plików i stale rosnących, elektronicznych zbiorów.

Oferty obu firm uzupełnione zostaną o narzędzia odpowiedzialne za przechowywanie dużych zbiorów plików, automatycznego wykonywania kopii, usługi odzyskiwania danych, jak i systemy reakcji na incydenty oraz profesjonalne platformy bezpieczeństwa informacji. Kompleksowe podejście do krytycznych dla wielu firm zagadnień, związanych z generowanymi każdego dnia i koniecznymi do archiwizacji danymi, ma zapewnić tworzonej platformie ekspercką pozycję i rynkową przewagę. W kwestii ochrony danych, specjaliści z EPA Systemy oraz Mediarecovery zadbają zarówno o strategiczne rozwiązania organizacyjne, jak i sprzętowe oraz software’owe.

"Jeżeli przy zastosowaniu serwerowych narzędzi zabezpieczających dojdzie do mało prawdopodobnej, aczkolwiek zawsze możliwej do zaistnienia utraty plików, będziemy w stanie zaoferować kompleksową usługę odzyskiwania danych z różnych nośników. Ponieważ w takich przypadkach wina często leży po stronie człowieka, dlatego naszym klientom będziemy sugerować przede wszystkim konieczność wdrożenia stosownych procedur związanych z bezpieczeństwem obiegu i magazynowania danych" - przekonuje Sebastian Małycha z Mediarecovery.

W oferowanym pakiecie bezpieczeństwa znajdą się także profesjonalne i łatwe w implementacji oraz zarządzaniu serwery NAS, pozwalające m.in. na magazynowanie danych, wykonywanie kopii bezpieczeństwa oraz współdzielenie plików na różnych platformach.

"W zakresie macierzy dyskowych, nasza platforma jako pierwsze zaoferuje rozwiązania firmy QNAP. W dalszej kolejności nie wykluczamy wprowadzenia w tej kategorii sprzętu innych czołowych producentów. Co więcej, w naszych planach uwzględniamy także oferowanie systemów monitoringu wizyjnego IP oraz zdobywającego coraz większą popularność tzw. „cloud computing”, jako narzędzi wspierających oraz poprawiających szeroko rozumiane bezpieczeństwo danych" - wyjaśnia Paweł Premicz z firmy EPA Systemy.

W ramach współpracy, EPA Systemy i Mediarecovery prowadzić będą wzajemny audyt swoich rozwiązań, gwarantujący najwyższą jakość oferowanych usług i produktów. Całość ma być dla polskich firm przystępną cenowo, kompleksową platformą specjalizującą się w ochronie gromadzonych plików oraz gwarantem bezpieczeństwa danych.

Źródło: EPA Systemy
Skomentuj na forum