Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Aktualności

HPE upowszechnia rozwiązania HPC dzięki usłudze HPE GreenLake

HPEHewlett Packard Enterprise (HPE) ogłosiło możliwość wdrażania rozwiązań opartych na wysokowydajnych komputerach (HPC, z ang. High Performance Computing), z wykorzystaniem swoich wiodących na rynku rozwiązań HPC w modelu as a service - za pośrednictwem usług HPE GreenLake. Nowe usługi chmurowe HPE GreenLake dla HPC pozwalają klientom łączyć moc zwinnego oraz elastycznego rozwiązania chmurowego pay-per-use z najbardziej sprawdzonymi na świecie oraz wiodącymi na rynku systemami HPC firmy HPE.

Od teraz, każde przedsiębiorstwo będzie w stanie poradzić sobie z najbardziej wymagającymi obciążeniami obliczeniowymi i kompleksowymi zbiorami danych, aby móc wdrażać inicjatywy AI i ML, skracać czas potrzebny do pozyskania wnikliwych informacji oraz tworzyć nowe produkty i zdobywać nowe doświadczenia za pomocą elastycznej platformy as-a-service, którą klienci będą mogli uruchomić lokalnie lub w kolokacji.

Nowa oferta przede wszystkim upraszcza procesy oraz optymalizuje koszty związane z tradycyjnym modelem wdrażania HPC, dostarczając w pełni zarządzane usługi w pakiecie opartym na specjalnych, dedykowanych rozwiązaniach HPC - oprogramowaniu oraz rozwiązaniach pamięci masowej i sieciowej, Usługi te dostępne są w małych, średnich lub dużych pakietach zakupowych. Klienci mogą zamawiać je za pośrednictwem samoobsługowego portalu, który umożliwia w paru prostych kliknięciach, wybór właściwej konfiguracji dopasowanej do indywidualnych potrzeb klienta. Zamówienie jest realizowane w przeciągu zaledwie 14 dni.
 
"Dynamiczny wzrost ilości danych, a z tym związany rozwój sztucznej inteligencji oraz wysoce wydajnej analityki, napędza zapotrzebowanie na HPC w przedsiębiorstwach każdej wielkości, od tych z Listy TOP 500 po start-upy. Zmieniamy rynek, dostarczając rozwiązania HPC w postaci uproszczonych, wstępnie skonfigurowanych usług, które, dzięki zastosowaniu rozwiązania HPE GreenLake, umożliwiają pełną kontrolę kosztów oraz poprawiają zarządzanie, skalowalność i elastyczność. Usługi chmurowe HPC każdemu przedsiębiorstwu dają dostęp do najnowocześniejszych systemów HPC oraz otwierają możliwości, jakie oferuje sztuczna inteligencja, zapewniając podstawy do prowadzenia bardziej zaawansowanych badań oraz do realizowania śmiałych celów" -- mówi Peter Ungaro, senior vice president i general manager, HPC and Mission Critical Solutions (MCS) w HPE.

Bogate portfolio rozwiązań HPC wchodzi do powszechnego użytku dzięki w pełni zarządzanym usługom na żądanie w rozliczeniu stosownie do zużycia

HPC zapewnia niebywałą moc obliczeniową wraz z możliwościami modelowania i symulacji, dzięki którym możliwe jest przekształcenie złożonych danych w modele cyfrowe. Pozwala to naukowcom i inżynierom w lepszym zrozumieniu tego, jak badany model będzie wyglądał lub zachowywał się w rzeczywistości. HPC zapewnia również optymalną wydajność platformy dla sztucznej inteligencji i analizy danych w celu zwiększenia przewidywalności prowadzonych działań. Te połączone ze sobą możliwości wykorzystywane są do rozwiązywania rozmaitych problemów: od wynajdywania szczepionek i prognozowania pogody po ulepszanie projektów samochodów, samolotów, a nawet produktów typowo konsumenckich, takich jak szampony oraz detergenty do prania.

Z raportu Intersect360 Research wynika, że rynek HPC wzrośnie o ponad 40 proc., osiągając niemal 55 miliardów dol. przychodu do 2024 roku. Tym samym rozwiązania HPC umożliwiają efektywne przetwarzanie danych oraz ich analizę, wspierają ciągły wzrost ich ilości w tym tych, wypływających z nieustannie  pojawiających się nowych aplikacji i źródeł danych, takich jak modele szkoleniowe AI i urządzenia brzegowe .

Jednakże, tradycyjne wdrażanie i zarządzanie systemami HPC jest kosztowne, złożone i wymagające ogromnej ilości zasobów. Według Hyperion Research, główne problemy dotyczą kosztu systemów, kosztów operacyjnych związanych z zasilaniem i chłodzeniem systemu oraz z brakiem wykwalifikowanego personelu technicznego HPC.

HPE zdecydowanie upraszcza cały proces, przyspieszając wdrażanie projektów nawet o 75 proc. i zmniejszając nakłady kapitałowe nawet o 40 proc. poprzez udostępnienie swojego portfolio HPC za pośrednictwem usług chmurowych HPE GreenLake. Przedsiębiorstwa będą mogły wdrażać te usługi w środowisku dowolnego centrum danych, zarówno lokalnie, we własnym przedsiębiorstwie jak i w kolokacji. Zyskają wówczas w pełni zarządzane usługi płatne w modelu „płać tylko za to, z czego korzystasz”. Tym samym przedsiębiorstwa będą mogły ograniczyć całe spektrum problemów, którymi zazwyczaj muszą się zajmować i będą mogły skupić się wyłącznie na prowadzeniu swoich projektów w celu maksymalnego wykorzystania czasu i dla przyspieszenia prac badawczo-rozwojowych.

Usługi chmurowe HPE GreenLake dla wysokowydajnych mocy obliczeniowych (HPC)

Początkowo HPE będzie oferować HPC-as-a-service bazując na systemach HPE Apollo w połączeniu z technologiami sieciowymi i pamięci masowej, które przeznaczone są do wykonywania zadań związanych z modelowaniem i symulacją. Usługa obejmie również kluczowe oprogramowanie HPC do zarządzania obciążeniami, do zarządzania i monitorowania klastrów, do obsługi kontenerów i do orkiestracji specyficznych dla HPC. HPE planuje, aby z czasem całe jej portfolio HPC było oferowane jako as-a-service.

W ramach oferty, klienci otrzymają dostęp do szeregu funkcji ułatwiających zarządzanie, wdrażanie i kontrolowanie kosztów usługi:
• HPE GreenLake Central - zaawansowana platforma oprogramowania do zarządzania i optymalizacji usług HPC.
• Samoobsługowy pulpit nawigacyjny HPE - samodzielne uruchamianie i zarządzanie klastrami HPC dzięki funkcji nawigującej, bez zakłócania pracy systemu.
• HPE Consumption Analytics - szybka analiza użycia i kosztów w oparciu o pomiary za pośrednictwem HPE GreenLake.
• HPC, AI & App Services - standaryzowanie i pakowanie obciążeń HPC do kontenerów, ułatwiając modernizację, przesyłanie i dostęp do danych, aby w razie potrzeby szybko migrować aplikacje na platformę kontenerową.

Od badań naukowych do rzeczywistości: poprawa dokładności, designu i jakości produktu

Zenseact, twórca oprogramowania dla rozwiązań autonomicznej jazdy z siedzibą w Szwecji i Chinach, wykorzystuje rozwiązania HPC w modelu as-a-service za pośrednictwem HPE GreenLake, dzięki którym prowadzi modelowanie i symulację. W ten sposób firma prowadzi analizy setek petabajtów danych, które generuje w skali globalnej na bazie swojej sieci pojazdów testowych oraz siedzib rozwoju oprogramowania. Rozwiązania te pomagają realizować misję Zenseact - modelowanie i symulowanie doświadczenia jazdy autonomicznej w celu opracowania oprogramowania nowej generacji na rzecz bezpieczeństwa kierowców.

"Wdrażając rozwiązania HPC as-a-service przy pomocy HPE GreenLake, realizujemy nasz cel. Przyspieszamy gromadzenie danych dotyczących projektowania oprogramowania umożliwiającego tworzenie bezpiecznych autonomicznych pojazdów, wykonując 10000 symulacji na sekundę w oparciu o dane z naszych samochodów testowych" - mówi Robert Tapper, CIO w Zenseact.

Inne przykłady wykorzystania HPC as a service w biznesie:
• Projektowanie bezpieczniejszych samochodów - producenci mogą modelować i testować funkcje pojazdu w celu ulepszenia projektów, od symulacji skuteczności rodzajów gumy zastosowanej w oponach po symulacje zderzeń przeprowadzenia badań pod kątem potencjalnych obrażeń kierowców i pasażerów.
• Poprawa produkcji przy użyciu ekologicznych materiałów - symulacja pomaga w wyszukiwaniu nowych materiałów jako ekologicznych alternatyw dla opakowań aluminiowych i plastikowych dla zwiększenia wydajności i obniżenia kosztów.
• Milisekundowe decyzje o krytycznym znaczeniu na rynkach finansowych - analitycy finansowi mogą przewidywać krytyczne trendy giełdowe i handlowe, a nawet usprawniać zarządzanie ryzykiem w ciągu milisekundy, aby lepiej radzić sobie w szybko zmieniającym się środowisku finansowym, w którym dokładna i natychmiastowa wiedza jest krytyczna.
• Postępy w pracach nad terapiami farmakologicznymi - naukowcy z laboratoriów badawczych i firm farmaceutycznych mogą przeprowadzać złożone symulacje w celu zrozumienia biologicznych i chemicznych interakcji, które mogą prowadzić do wypracowania nowych terapii lekowych w leczeniu chorób.
• Przyspieszenie poszukiwań w wydobywaniu ropy i gazu - przeprowadzanie symulacji w połączeniu z dedykowanymi analizami sejsmicznymi może zwiększyć wykrywalność i dokładność w lokalizowaniu złóż ropy naftowej, jednocześnie zmniejszając ogólne ryzyko i koszty związane z bezpieczeństwem wydobywania ropy poprzez dokładne określenie miejsca i czasu jej wydobycia.

Optymalizacja usług HPC możliwa dzięki ekosystemowi partnerów HPC

HPE dysponuje rozbudowanym ekosystemem partnerów HPC, którzy wspierają przedsiębiorstwa w procesie wdrażania rozwiązań wedle ich indywidualnych potrzeb i wymogów oraz w dowolnym środowisku centrum danych:
• Obiekty kolokacyjne - klienci mogą zwolnić własne obiekty, decydując się na umieszczenie swoich systemów i sprzętu HPC w kolokacji oraz przechodząc na zdalne korzystanie z nich za pośrednictwem HPE GreenLake. Partnerzy kolokacyjni HPE zapewniają skalowalne i energooszczędne centra danych, takich jak atNorth (dawniej Advania Data Center), CyrusOne i ScaleMatrix) dla systemów HPC.

• Niezależni dostawcy oprogramowania (Independent Software Vendors, ISV) - HPE współpracuje z Activeeon, Ansys, Core Scientific i TheUberCloud, aby dostarczać rozwiązania optymalizujące szereg potrzeb w zakresie oprogramowania: od automatyzacji, sztucznej inteligencji, analityki i łańcucha bloków po inżynierię wspomaganą komputerowo (CAE) i projektowanie wspomagane komputerowo (CAD), które mają kluczowe znaczenie dla skrócenia czasu wprowadzania na rynek nowych produkcji, inżynierii i projektów produktu.

Źródło: Hewlett Packard Enterprise

Logowanie i rejestracja