Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
ebook Altaro - The Backup Bible Complete Edition

Małe i średnie firmy pod technologiczną ścianą
Małe i średnie firmy pod technologiczną ścianą

Według badania Konica Minolta główne wyzwania, z którymi mierzą się małe i średnie firmy to cyberzagrożenia (33%), rosnąca konkurencja (27%), nowe regulacje takie jak RODO (23%), wymagający rynek pracy (23%) czy zbyt szybki postęp technologiczny (23%). Problemy z infrastrukturą IT wskazywało 18% przedsięb...

Czytaj więcej...

Otwarta perspektywa: Linux
Otwarta perspektywa: Linux

Rok 2018 w branży technologicznej potwierdził, że to możliwość wyboru jest dziś wartością najbardziej pożądaną przez biznes. Taki wniosek płynie z obserwacji usług działających w różnych przedsiębiorstwach, sposobów ich uruchamiania oraz docelowych środowisk, do których trafiają. Pojawiają się nowe...

Czytaj więcej...

Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa
Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa

Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, bezpłatnie udostępnił pakiet zaawansowanych szkoleń z programu Network Security Expert dotyczących różnych zagadnień z zakresu cyberbezpieczeństwa. Udostępnione 24 szkolenia obejmują takie zagadnienia jak SD-WAN, ...

Czytaj więcej...

VMware: 5G to nie tylko kolejne „G”
VMware: 5G to nie tylko kolejne „G”

Internet działający jak nigdy wcześniej, leczenie na odległość, szeroka adaptacja Internetu Rzeczy i oczywiście SI - to wszystko wydarzy się już niebawem. Zawsze jednak, gdzieś w tle, majaczy technologia 5G. Przyszłość trudno wyobrazić sobie bez nadchodzącej sieciowej rewolucji, a rok 2019 z pewnością jest momentem prz...

Czytaj więcej...

Strategia multicloud - zalety wielu chmur jednocześnie
Strategia multicloud - zalety wielu chmur jednocześnie

Multicloud to złożone środowisko obliczeniowe, które wykorzystuje moc kilku chmur. Z chwilą, gdy firmy nauczyły się korzystać ze środowisk obliczeniowych oferowanych przez jednego dostawcę, zaczęły współpracować z kilkoma, z których każdy mógł obsługiwać specyficzną potrzebę IT (taką jak np....

Czytaj więcej...

5 prognoz IDC na najbliższe lata - Zmiany w biznesowym IT
5 prognoz IDC na najbliższe lata - Zmiany w biznesowym IT

Na przestrzeni kilku najbliższych lat krajobraz technologiczny zmieni się diametralnie - prognozuje firma doradcza IDC. Sztuczna inteligencja stanie się wszechobecna, coraz częściej będziemy wykorzystać cyfrowych asystentów w domu i w pracy. Dzięki nowym narzędziom powstanie nowa grupa programistów, kt&oa...

Czytaj więcej...

Aktualności

HPE upowszechnia rozwiązania HPC dzięki usłudze HPE GreenLake

HPEHewlett Packard Enterprise (HPE) ogłosiło możliwość wdrażania rozwiązań opartych na wysokowydajnych komputerach (HPC, z ang. High Performance Computing), z wykorzystaniem swoich wiodących na rynku rozwiązań HPC w modelu as a service - za pośrednictwem usług HPE GreenLake. Nowe usługi chmurowe HPE GreenLake dla HPC pozwalają klientom łączyć moc zwinnego oraz elastycznego rozwiązania chmurowego pay-per-use z najbardziej sprawdzonymi na świecie oraz wiodącymi na rynku systemami HPC firmy HPE.

Od teraz, każde przedsiębiorstwo będzie w stanie poradzić sobie z najbardziej wymagającymi obciążeniami obliczeniowymi i kompleksowymi zbiorami danych, aby móc wdrażać inicjatywy AI i ML, skracać czas potrzebny do pozyskania wnikliwych informacji oraz tworzyć nowe produkty i zdobywać nowe doświadczenia za pomocą elastycznej platformy as-a-service, którą klienci będą mogli uruchomić lokalnie lub w kolokacji.

Nowa oferta przede wszystkim upraszcza procesy oraz optymalizuje koszty związane z tradycyjnym modelem wdrażania HPC, dostarczając w pełni zarządzane usługi w pakiecie opartym na specjalnych, dedykowanych rozwiązaniach HPC - oprogramowaniu oraz rozwiązaniach pamięci masowej i sieciowej, Usługi te dostępne są w małych, średnich lub dużych pakietach zakupowych. Klienci mogą zamawiać je za pośrednictwem samoobsługowego portalu, który umożliwia w paru prostych kliknięciach, wybór właściwej konfiguracji dopasowanej do indywidualnych potrzeb klienta. Zamówienie jest realizowane w przeciągu zaledwie 14 dni.
 
"Dynamiczny wzrost ilości danych, a z tym związany rozwój sztucznej inteligencji oraz wysoce wydajnej analityki, napędza zapotrzebowanie na HPC w przedsiębiorstwach każdej wielkości, od tych z Listy TOP 500 po start-upy. Zmieniamy rynek, dostarczając rozwiązania HPC w postaci uproszczonych, wstępnie skonfigurowanych usług, które, dzięki zastosowaniu rozwiązania HPE GreenLake, umożliwiają pełną kontrolę kosztów oraz poprawiają zarządzanie, skalowalność i elastyczność. Usługi chmurowe HPC każdemu przedsiębiorstwu dają dostęp do najnowocześniejszych systemów HPC oraz otwierają możliwości, jakie oferuje sztuczna inteligencja, zapewniając podstawy do prowadzenia bardziej zaawansowanych badań oraz do realizowania śmiałych celów" -- mówi Peter Ungaro, senior vice president i general manager, HPC and Mission Critical Solutions (MCS) w HPE.

Bogate portfolio rozwiązań HPC wchodzi do powszechnego użytku dzięki w pełni zarządzanym usługom na żądanie w rozliczeniu stosownie do zużycia

HPC zapewnia niebywałą moc obliczeniową wraz z możliwościami modelowania i symulacji, dzięki którym możliwe jest przekształcenie złożonych danych w modele cyfrowe. Pozwala to naukowcom i inżynierom w lepszym zrozumieniu tego, jak badany model będzie wyglądał lub zachowywał się w rzeczywistości. HPC zapewnia również optymalną wydajność platformy dla sztucznej inteligencji i analizy danych w celu zwiększenia przewidywalności prowadzonych działań. Te połączone ze sobą możliwości wykorzystywane są do rozwiązywania rozmaitych problemów: od wynajdywania szczepionek i prognozowania pogody po ulepszanie projektów samochodów, samolotów, a nawet produktów typowo konsumenckich, takich jak szampony oraz detergenty do prania.

Z raportu Intersect360 Research wynika, że rynek HPC wzrośnie o ponad 40 proc., osiągając niemal 55 miliardów dol. przychodu do 2024 roku. Tym samym rozwiązania HPC umożliwiają efektywne przetwarzanie danych oraz ich analizę, wspierają ciągły wzrost ich ilości w tym tych, wypływających z nieustannie  pojawiających się nowych aplikacji i źródeł danych, takich jak modele szkoleniowe AI i urządzenia brzegowe .

Jednakże, tradycyjne wdrażanie i zarządzanie systemami HPC jest kosztowne, złożone i wymagające ogromnej ilości zasobów. Według Hyperion Research, główne problemy dotyczą kosztu systemów, kosztów operacyjnych związanych z zasilaniem i chłodzeniem systemu oraz z brakiem wykwalifikowanego personelu technicznego HPC.

HPE zdecydowanie upraszcza cały proces, przyspieszając wdrażanie projektów nawet o 75 proc. i zmniejszając nakłady kapitałowe nawet o 40 proc. poprzez udostępnienie swojego portfolio HPC za pośrednictwem usług chmurowych HPE GreenLake. Przedsiębiorstwa będą mogły wdrażać te usługi w środowisku dowolnego centrum danych, zarówno lokalnie, we własnym przedsiębiorstwie jak i w kolokacji. Zyskają wówczas w pełni zarządzane usługi płatne w modelu „płać tylko za to, z czego korzystasz”. Tym samym przedsiębiorstwa będą mogły ograniczyć całe spektrum problemów, którymi zazwyczaj muszą się zajmować i będą mogły skupić się wyłącznie na prowadzeniu swoich projektów w celu maksymalnego wykorzystania czasu i dla przyspieszenia prac badawczo-rozwojowych.

Usługi chmurowe HPE GreenLake dla wysokowydajnych mocy obliczeniowych (HPC)

Początkowo HPE będzie oferować HPC-as-a-service bazując na systemach HPE Apollo w połączeniu z technologiami sieciowymi i pamięci masowej, które przeznaczone są do wykonywania zadań związanych z modelowaniem i symulacją. Usługa obejmie również kluczowe oprogramowanie HPC do zarządzania obciążeniami, do zarządzania i monitorowania klastrów, do obsługi kontenerów i do orkiestracji specyficznych dla HPC. HPE planuje, aby z czasem całe jej portfolio HPC było oferowane jako as-a-service.

W ramach oferty, klienci otrzymają dostęp do szeregu funkcji ułatwiających zarządzanie, wdrażanie i kontrolowanie kosztów usługi:
• HPE GreenLake Central - zaawansowana platforma oprogramowania do zarządzania i optymalizacji usług HPC.
• Samoobsługowy pulpit nawigacyjny HPE - samodzielne uruchamianie i zarządzanie klastrami HPC dzięki funkcji nawigującej, bez zakłócania pracy systemu.
• HPE Consumption Analytics - szybka analiza użycia i kosztów w oparciu o pomiary za pośrednictwem HPE GreenLake.
• HPC, AI & App Services - standaryzowanie i pakowanie obciążeń HPC do kontenerów, ułatwiając modernizację, przesyłanie i dostęp do danych, aby w razie potrzeby szybko migrować aplikacje na platformę kontenerową.

Od badań naukowych do rzeczywistości: poprawa dokładności, designu i jakości produktu

Zenseact, twórca oprogramowania dla rozwiązań autonomicznej jazdy z siedzibą w Szwecji i Chinach, wykorzystuje rozwiązania HPC w modelu as-a-service za pośrednictwem HPE GreenLake, dzięki którym prowadzi modelowanie i symulację. W ten sposób firma prowadzi analizy setek petabajtów danych, które generuje w skali globalnej na bazie swojej sieci pojazdów testowych oraz siedzib rozwoju oprogramowania. Rozwiązania te pomagają realizować misję Zenseact - modelowanie i symulowanie doświadczenia jazdy autonomicznej w celu opracowania oprogramowania nowej generacji na rzecz bezpieczeństwa kierowców.

"Wdrażając rozwiązania HPC as-a-service przy pomocy HPE GreenLake, realizujemy nasz cel. Przyspieszamy gromadzenie danych dotyczących projektowania oprogramowania umożliwiającego tworzenie bezpiecznych autonomicznych pojazdów, wykonując 10000 symulacji na sekundę w oparciu o dane z naszych samochodów testowych" - mówi Robert Tapper, CIO w Zenseact.

Inne przykłady wykorzystania HPC as a service w biznesie:
• Projektowanie bezpieczniejszych samochodów - producenci mogą modelować i testować funkcje pojazdu w celu ulepszenia projektów, od symulacji skuteczności rodzajów gumy zastosowanej w oponach po symulacje zderzeń przeprowadzenia badań pod kątem potencjalnych obrażeń kierowców i pasażerów.
• Poprawa produkcji przy użyciu ekologicznych materiałów - symulacja pomaga w wyszukiwaniu nowych materiałów jako ekologicznych alternatyw dla opakowań aluminiowych i plastikowych dla zwiększenia wydajności i obniżenia kosztów.
• Milisekundowe decyzje o krytycznym znaczeniu na rynkach finansowych - analitycy finansowi mogą przewidywać krytyczne trendy giełdowe i handlowe, a nawet usprawniać zarządzanie ryzykiem w ciągu milisekundy, aby lepiej radzić sobie w szybko zmieniającym się środowisku finansowym, w którym dokładna i natychmiastowa wiedza jest krytyczna.
• Postępy w pracach nad terapiami farmakologicznymi - naukowcy z laboratoriów badawczych i firm farmaceutycznych mogą przeprowadzać złożone symulacje w celu zrozumienia biologicznych i chemicznych interakcji, które mogą prowadzić do wypracowania nowych terapii lekowych w leczeniu chorób.
• Przyspieszenie poszukiwań w wydobywaniu ropy i gazu - przeprowadzanie symulacji w połączeniu z dedykowanymi analizami sejsmicznymi może zwiększyć wykrywalność i dokładność w lokalizowaniu złóż ropy naftowej, jednocześnie zmniejszając ogólne ryzyko i koszty związane z bezpieczeństwem wydobywania ropy poprzez dokładne określenie miejsca i czasu jej wydobycia.

Optymalizacja usług HPC możliwa dzięki ekosystemowi partnerów HPC

HPE dysponuje rozbudowanym ekosystemem partnerów HPC, którzy wspierają przedsiębiorstwa w procesie wdrażania rozwiązań wedle ich indywidualnych potrzeb i wymogów oraz w dowolnym środowisku centrum danych:
• Obiekty kolokacyjne - klienci mogą zwolnić własne obiekty, decydując się na umieszczenie swoich systemów i sprzętu HPC w kolokacji oraz przechodząc na zdalne korzystanie z nich za pośrednictwem HPE GreenLake. Partnerzy kolokacyjni HPE zapewniają skalowalne i energooszczędne centra danych, takich jak atNorth (dawniej Advania Data Center), CyrusOne i ScaleMatrix) dla systemów HPC.

• Niezależni dostawcy oprogramowania (Independent Software Vendors, ISV) - HPE współpracuje z Activeeon, Ansys, Core Scientific i TheUberCloud, aby dostarczać rozwiązania optymalizujące szereg potrzeb w zakresie oprogramowania: od automatyzacji, sztucznej inteligencji, analityki i łańcucha bloków po inżynierię wspomaganą komputerowo (CAE) i projektowanie wspomagane komputerowo (CAD), które mają kluczowe znaczenie dla skrócenia czasu wprowadzania na rynek nowych produkcji, inżynierii i projektów produktu.

Źródło: Hewlett Packard Enterprise

Logowanie i rejestracja