Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Dla większości firm DevOps to wciąż czarna magia
Dla większości firm DevOps to wciąż czarna magia

Aż 81 proc. menadżerów IT na świecie uważa, że wytwarzanie oprogramowania metodyką DevOps w sposób znaczący ogranicza czas potrzebny na stworzenie systemu IT lub aplikacji, a wdrożenie DevOps we własnej organizacji jest jednym z najważniejszych wyzwań dla ich firmy - wynika z badań firmy GitLab. Jednocześ...

Czytaj więcej...

VMware: 5 powodów, które nie pozwolą CIO zapomnieć o chmurze
VMware: 5 powodów, które nie pozwolą CIO zapomnieć o chmurze

Z najnowszego raportu IDC wynika, że w ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld USD. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi produktami, usługami ora...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2019 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2019 roku

Bez wątpienia branża IT jest jednym z najmocniej rozwijających się sektorów gospodarki. Firmy dążą do zbudowania coraz lepiej wyedukowanej kadry. Specjaliści muszą nieustannie poszerzać horyzonty by uzyskać awans, brać udział w interesujących projektach, czy też zmienić pracę na lepszą. Posiadanie certyfikat&oac...

Czytaj więcej...

Cloud Computing motorem innowacji
Cloud Computing motorem innowacji

W ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld dolarów, donosi najnowszy raport opracowany przez IDC. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi prod...

Czytaj więcej...

Jak firmy powinny sobie radzić ze zjawiskiem BYOD?
Jak firmy powinny sobie radzić ze zjawiskiem BYOD?

Wraz z postępującą cyfryzacją przedsiębiorstw na znaczeniu zyskuje zjawisko BYOD, czyli Bring Your Own Device. Polega na wykorzystaniu przez pracowników prywatnych urządzeń, np. smartfonów i tabletów, do łączenia się z firmową siecią. Zjawisko dotyczy już 87% organizacji  i może narażać je na ...

Czytaj więcej...

Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa
Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa

Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, bezpłatnie udostępnił pakiet zaawansowanych szkoleń z programu Network Security Expert dotyczących różnych zagadnień z zakresu cyberbezpieczeństwa. Udostępnione 24 szkolenia obejmują takie zagadnienia jak SD-WAN, ...

Czytaj więcej...

Aktualności

TP-Link poszerza portfolio o nowe karty sieciowe

tp-link tx401 ue300cW portfolio TP-link pojawiły się dwie nowe karty sieciowe - karta PCI Express 10 Gb/s oraz gigabitowa karta sieciowa dla urządzeń korzystających z USB typu C. Nowa karta sieciowa TX401 PCI Express i gigabitowa karta sieciowa USB-C Ethernet UE300C to prosty i wygodny sposób na szybki, przewodowy dostęp do Internetu. UE300C sprawdzi się idealnie dla osób, które cenią sobie szybkie i niezawodne połączenia przewodowe także w urządzeniach przenośnych.

Karta sieciowa TX401 dzięki technologii 10GBase-T zapewnia duże prędkości transmisji danych wynoszące nawet 10 miliardów bitów na sekundę, czyli 10 razy szybsze niż w standardzie gigabit Ethernet. Dzięki karcie TX401 każde, nawet najbardziej wymagające zadanie obciążające sieć, zostanie wykonane płynnie i bez żadnych przerw w transmisji.

Podczas korzystania z połączeń o prędkości 10 Gb/s zapaleni gracze unikną lagów i opóźnień przy streamowaniu. Dodatkowym atutem jest technologia Quality of Service, która dba o to, aby przepustowość łącza zawsze była wystarczająca na tyle, aby rozgrywka sieciowa w nawet najbardziej wymagające tytuły, była płynna. W ten sposób gracze zyskują wydajność w pełni spełniającą ich oczekiwania i potrzeby.

W przypadku połączeń lokalnych karta sieciowa TX401 będzie idealnym pomostem między serwerem centralnym a innym sprzętem w sieci lokalnej. Od teraz wykonywanie działań wymagających dużej przepustowości w domu lub w biurze nie będzie sprawiać żadnych problemów. Dodatkowo, port 10G Ethernet automatycznie negocjuje szybkości połączeń, dzięki czemu użytkownicy bez problemu połączą się z siecią 10G, gdy tylko będzie taka możliwość.

Karta TX401 została wyposażona w cztery złącza PCI Express 3.0, które zapewniają wysoką wydajność transmisji danych. Oprócz standardowego śledzia full-height, do produktu dołączany jest także śledź low-profile, przeznaczony dla komputerów z obudową mini tower. W celu zmaksymalizowania wydajności karty, do zestawu dołączony jest kabel Ethernet kat. 6a o długości 1,5m.

Instalacja sterowników jest bardzo prosta i odbywa się za pomocą intuicyjnego narzędzia dostępnego na płycie CD. Karta sieciowa obsługuje wiele systemów operacyjnych – jest zgodna z systemem Windows 10/8.1/8/7, serwerami Windows 2019/2016/2012 R2 oraz z systemem Linux.

Druga nowość w ofercie TP-Link, karta UE300C, to rozwiązanie dedykowane dla wszystkich urządzeń wyposażonych w porty USB typu C. Szczególnie docenią ją użytkownicy laptopów marki Apple i innych ultralekkich urządzeń niewyposażonych w port Ethernet.

Karta ma niewielkie rozmiary 71 x 26 x 16.2 mm, a jej waga to zaledwie 20 g, dzieki czemu idealnie sprawdzi się dla osób, które często podróżują i potrzebują praktycznych rozwiązań.

Karta sieciowa UE300C posiada port USB 3.0 i gigabitowy port Ethernet, który umożliwia uzyskanie prędkości nawet do 1000 Mb/s, przez co urządzenie jest idealne do przesyłania ciężkich plików.

Użytkownicy korzystający z najnowszych systemów operacyjnych, tj. Windows 10, macOS w wersji 10.9 oraz  nowszych, Chrome OS oraz Linux OS – nie muszą martwić się instalacją sterowników. Urządzenie będzie gotowe do pracy natychmiast po podłączeniu.

Więcej informacji na temat TX401 oraz UE300C dostępnych jest na stronie internetowej.

Produkty objęte są 36-miesięczną gwarancją.

Źródło: TP-Link