Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
This Holiday Season, WIN with Altaro!

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2019 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2019 roku

Bez wątpienia branża IT jest jednym z najmocniej rozwijających się sektorów gospodarki. Firmy dążą do zbudowania coraz lepiej wyedukowanej kadry. Specjaliści muszą nieustannie poszerzać horyzonty by uzyskać awans, brać udział w interesujących projektach, czy też zmienić pracę na lepszą. Posiadanie certyfikat&oac...

Czytaj więcej...

Jak firmy powinny sobie radzić ze zjawiskiem BYOD?
Jak firmy powinny sobie radzić ze zjawiskiem BYOD?

Wraz z postępującą cyfryzacją przedsiębiorstw na znaczeniu zyskuje zjawisko BYOD, czyli Bring Your Own Device. Polega na wykorzystaniu przez pracowników prywatnych urządzeń, np. smartfonów i tabletów, do łączenia się z firmową siecią. Zjawisko dotyczy już 87% organizacji  i może narażać je na ...

Czytaj więcej...

Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa
Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa

Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, bezpłatnie udostępnił pakiet zaawansowanych szkoleń z programu Network Security Expert dotyczących różnych zagadnień z zakresu cyberbezpieczeństwa. Udostępnione 24 szkolenia obejmują takie zagadnienia jak SD-WAN, ...

Czytaj więcej...

VMware: 5 powodów, które nie pozwolą CIO zapomnieć o chmurze
VMware: 5 powodów, które nie pozwolą CIO zapomnieć o chmurze

Z najnowszego raportu IDC wynika, że w ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld USD. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi produktami, usługami ora...

Czytaj więcej...

Dla większości firm DevOps to wciąż czarna magia
Dla większości firm DevOps to wciąż czarna magia

Aż 81 proc. menadżerów IT na świecie uważa, że wytwarzanie oprogramowania metodyką DevOps w sposób znaczący ogranicza czas potrzebny na stworzenie systemu IT lub aplikacji, a wdrożenie DevOps we własnej organizacji jest jednym z najważniejszych wyzwań dla ich firmy - wynika z badań firmy GitLab. Jednocześ...

Czytaj więcej...

Cloud Computing motorem innowacji
Cloud Computing motorem innowacji

W ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld dolarów, donosi najnowszy raport opracowany przez IDC. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi prod...

Czytaj więcej...

Aktualności

Veeam przejmuje Kasten - lidera w obszarze backupu Kubernetes

Veeam KastenFirma Veeam Software, lider w dziedzinie rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych oraz dostawca rozwiązań Cloud Data Management, ogłosiła, że w ramach transakcji gotówkowej i zakupu akcji o łącznej wartości 150 mln USD przejęła firmę Kasten, lidera rynku tworzenia kopii zapasowych i przywracania dla platformy Kubernetes.

Według 451 Research (części S&P Global Market Intelligence) prawie trzy czwarte organizacji używa lub planuje zacząć używać Kubernetes w ciągu najbliższych dwóch lat.  Veeam uznał, że zmiana ta stwarza ogromne możliwości dla rozwoju ochrony danych w przyszłości, a przejęcie Kasten wzmacnia jej zaangażowanie we wspieranie transformacji biznesowej klientów w kierunku najnowszych rozwiązań informatycznych. Dzięki temu przejęciu Veeam zintegruje rozwiązania Kasten z wiodącą na rynku platformą do zarządzania danymi w chmurze (Cloud Data Management) w celu zapewnienia nowoczesnej ochrony danych i radykalnego uproszczenia zarządzania nimi dla przedsiębiorstw.

Aplikacje korzystające z architektur opartych na mikrousługach szybko zyskały popularność w przedsiębiorstwie. Za sprawą tej zmiany powstał nowy segment metodologii tworzenia aplikacji znany jako DevOps. Kontenery są kluczowym elementem infrastruktury opartej o DevOps i nowoczesnych aplikacjach, a Kubernetes stał się dominującą platformą do orkiestracji kontenerów - tworząc znaczącą szansę dla pojedynczej platformy ochrony danych, która obejmuje środowiska wirtualne, fizyczne, chmurowe i Kubernetes.

Veeam dostrzega strategiczne znaczenie tego środowiska, rosnący wpływ nowoczesnego zarządzania danymi, które jest głęboko zintegrowane z systemem Kubernetes oraz rozwój DevOps w celu poprawy jakości, zwiększenia skalowalności i przyspieszenia dostarczania aplikacji przy jednoczesnym ograniczeniu nakładów na codzienne zarządzanie. Dzięki Kasten K10 Data Management Platform firma Veeam będzie teraz w stanie zaoferować zespołom operacyjnym przedsiębiorstw, łatwy w obsłudze, skalowalny i bezpieczny system do tworzenia kopii zapasowych i mobilności aplikacji Kubernetes z niezrównaną prostotą operacyjną.

"Rozwiązanie Veeam zostało stworzone z myślą o dostarczaniu najlepszej ochrony danych dla wirtualnych i nowoczesnych infrastruktur danych, a my rozszerzaliśmy naszą ofertę o wiodącą w branży ochronę środowisk fizycznych i chmurowych" - powiedział Danny Allan, dyrektor ds. technologii i starszy wiceprezes ds. strategii produktu w firmie Veeam. "Wraz z przejęciem Kasten, naszego partnera, stawiamy kolejny bardzo ważny krok, aby dostosować się do adopcji kontenerów przez naszych klientów, chroniąc natywne obciążenia Kubernetes w środowiskach lokalnych jak i w środowiskach wielochmurowych. Ten ważny kamień milowy umacnia zaangażowanie firmy Veeam w dalszym dostarczaniu wiodącej w branży platformy zarządzania danymi w chmurze, która będzie obsługiwać ochronę danych w aplikacjach opartych na kontenerach zbudowanych w oparciu o środowiska Kubernetes".

Chociaż platforma Kasten K10 będzie nadal dostępna niezależnie, zostanie również zintegrowana z rozwiązaniem Veeam Backup & Replication, aby zaoferować kompleksowe rozwiązanie do zarządzania danymi. Dzięki ochronie obciążeń kontenerów i obsłudze Veeam dla maszyn wirtualnych, serwerów fizycznych, aplikacji SaaS i obciążeń w chmurze, ta najlepsza technologia zapewni wszystkim organizacjom pojedynczą platformę do nowoczesnej ochrony danych.

"Krajobraz przedsiębiorstw zmienia się, ponieważ aplikacje szybko ewoluują z monolitów w kontenery i mikrousługi" - powiedział Niraj Tolia, dyrektor generalny Kasten. "Kubernetes znajduje się w centrum tej zmiany infrastrukturalnej, a innowacyjne rozwiązania Kasten do zarządzani natywnymi środowiskami Kubernetes w połączeniu z doświadczeniem firmy Veeam w tworzeniu kopii zapasowych, zarówno lokalnie, jak iw środowiskach multicloud, znacznie poprawią stan zarządzania danymi. Sukces firmy Veeam był inspiracją dla zespołu Kasten i cieszymy się, że możemy połączyć siły z firmą, w której istnieje tak duże powiązanie filozoficzne".

Kasten będzie działać jako oddzielna jednostka biznesowa Kubernetes w ramach Veeam. Założyciele Kastena, Niraj Tolia i Vaibhav Kamra, będą kierować tą jednostką biznesową. Tolia jako jej prezes i dyrektor generalny, a Kamra jako dyrektor ds. technologii w dziale Kubernetes. Wszystkie zespoły, w tym sprzedaż, marketing, badania i rozwój oraz obsługa klienta, pozostaną nienaruszone, aby kontynuować rozwój firmy przy zwiększonych inwestycjach w ludzi i zasoby.

Zaangażowanie firmy Veeam w społeczność Kubernetes będzie również kontynuowane poprzez wkład w społeczność Open Source i inne projekty społecznościowe, które wspierał Kasten, w tym w Kubernetes Storage Special Interest Group i Data Protection Working Group in Kubernetes, których celem jest usprawnienie operacji przechowywania i promowanie ochrony danych wraz ze wsparciem dla bazy użytkowników Kubernetes. Ponadto Veeam będzie nadal wspierać Kanister, projekt open source firmy Kasten, który rozszerza obsługę i wykonywanie zadań związanych z zarządzaniem danymi w Kubernetes, a także rozwój Kopii, szybkiego i bezpiecznego otwartoźródłowego narzędzia do zarządzania kopiami zapasowymi.

"Kontenery w architekturach mikrousług są podstawą wielu nowoczesnych natywnych aplikacji chmurowych. Ochrona i odzyskiwanie środowisk kontenerowych ma inne wymagania niż sama infrastruktura wirtualna. Połączenie Veeam-Kasten może umożliwić przedsiębiorstwom ochronę i odzyskiwanie natywnych aplikacji kontenerowych opartych na platformie Kubernetes wraz z wirtualnymi i fizycznymi obciążeniami z poziomu jednej platformy do zarządzania danymi w chmurze. Ponieważ obaj dostawcy należą do portfolio Insight Partner, a firma Veeam już współpracuje z Kasten w celu zapewnienia możliwości ochrony danych w środowiskach kontenerowych, to przejęcie wydaje się naturalnym, kolejnym krokiem rozwoju. Dzięki temu, że Kasten jest teraz częścią Veeam, to połączenie bardzo dobrze spełnia większość potrzeb w zakresie ochrony i odzyskiwania danych w środowiskach z wielochmurowych" - powiedział Phil Goodwin, dyrektor ds. badań, IDC.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Veeam.

Źródło: Veeam