Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
This Holiday Season, WIN with Altaro!

Cloud Computing motorem innowacji
Cloud Computing motorem innowacji

W ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld dolarów, donosi najnowszy raport opracowany przez IDC. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi prod...

Czytaj więcej...

Jak firmy powinny sobie radzić ze zjawiskiem BYOD?
Jak firmy powinny sobie radzić ze zjawiskiem BYOD?

Wraz z postępującą cyfryzacją przedsiębiorstw na znaczeniu zyskuje zjawisko BYOD, czyli Bring Your Own Device. Polega na wykorzystaniu przez pracowników prywatnych urządzeń, np. smartfonów i tabletów, do łączenia się z firmową siecią. Zjawisko dotyczy już 87% organizacji  i może narażać je na ...

Czytaj więcej...

VMware: 5 powodów, które nie pozwolą CIO zapomnieć o chmurze
VMware: 5 powodów, które nie pozwolą CIO zapomnieć o chmurze

Z najnowszego raportu IDC wynika, że w ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld USD. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi produktami, usługami ora...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2019 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2019 roku

Bez wątpienia branża IT jest jednym z najmocniej rozwijających się sektorów gospodarki. Firmy dążą do zbudowania coraz lepiej wyedukowanej kadry. Specjaliści muszą nieustannie poszerzać horyzonty by uzyskać awans, brać udział w interesujących projektach, czy też zmienić pracę na lepszą. Posiadanie certyfikat&oac...

Czytaj więcej...

Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa
Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa

Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, bezpłatnie udostępnił pakiet zaawansowanych szkoleń z programu Network Security Expert dotyczących różnych zagadnień z zakresu cyberbezpieczeństwa. Udostępnione 24 szkolenia obejmują takie zagadnienia jak SD-WAN, ...

Czytaj więcej...

Dla większości firm DevOps to wciąż czarna magia
Dla większości firm DevOps to wciąż czarna magia

Aż 81 proc. menadżerów IT na świecie uważa, że wytwarzanie oprogramowania metodyką DevOps w sposób znaczący ogranicza czas potrzebny na stworzenie systemu IT lub aplikacji, a wdrożenie DevOps we własnej organizacji jest jednym z najważniejszych wyzwań dla ich firmy - wynika z badań firmy GitLab. Jednocześ...

Czytaj więcej...

Aktualności

Red Hat przyspiesza automatyzację w chmurach hybrydowych

AutomatyzacjaRed Hat zaprezentował kilka uaktualnień swojej platformy automatyzacji dla firm, w tym najnowszą wersję rozwiązania Red Hat Ansible Automation Platform z nowymi, certyfikowanymi kolekcjami treści Ansible, katalogiem usług automatyzacji i prywatnym repozytorium Automation Hub.

Niedawno firma Red Hat zaprezentowała integrację między rozwiązaniami Red Hat Advanced Cluster Management i Ansible Automation Platform, która eliminuje podział między tradycyjnymi środowiskami informatycznymi i chmurowymi rozwiązaniami opartymi na kontenerach. Łączy ona dwie najlepsze w branży platformy firmy Red Hat: Red Hat OpenShift i Ansible Automation Platform, aby wspierać automatyzację w całej otwartej chmurze hybrydowej.

"Oprogramowanie Ansible stało się de facto standardem w obszarze automatyzacji i - jak wynika z najnowszego badania - jest jednym z 10 największych projektów open source na świecie. Firma Red Hat stworzyła korporacyjną platformę automatyzacji, która ułatwia dostęp do treści Ansible oraz ich użytkowanie i współużytkowanie, a przez to znacznie przyspiesza automatyzację. Klienci przechodzą na kolejne etapy transformacji cyfrowej, a te wstępnie zintegrowane zasoby mogą zaspokoić typowe potrzeby, zoptymalizować zarządzanie i usprawnić wprowadzanie innowacji w infrastrukturze tradycyjnej i chmurowej" - powiedział Joe Fitzgerald, wiceprezes działu zarządzania w firmie Red Hat.

Dodatkowe certyfikowane kolekcje treści - łatwiejszy dostęp do potrzebnego kodu automatyzacji

Kolekcje treści Ansible zostały wprowadzone na rynek w 2019 r. Zapewniają zgodne ze standardem metody, które pozwalają programistom rozwiązań automatyzacyjnych tworzyć i budować pakiety treści, a pracownikom zajmującym się ich implementacją - korzystać z nich w przenośny i skalowalny sposób. Kolekcje Ansible nadają treściom automatyzacyjnym ramy i strukturę. Są połączone w kategorie dostosowane do domeny lub platformy automatyzacji. Kolekcje dostarczane w repozytorium Ansible Automation Hub są certyfikowane przez sieć partnerów Ansible i testowane, weryfikowane oraz objęte pełnym wsparciem dla środowisk produkcyjnych klasy korporacyjnej.

Najnowsza wersja platformy Ansible Automation Platform zawiera nowo certyfikowane kolekcje treści Ansible dla rozwiązań Red Hat OpenShift, Kubernetes Core i VMware vSphere REST API. Kolekcje te uwidaczniają nieprzerwane zaangażowanie firmy Red Hat w automatyzację chmur i platform Kubernetes z myślą o nowoczesnych środowiskach informatycznych. Chmury hybrydowe są coraz powszechniej stosowane, a certyfikowane kolekcje treści umożliwiają automatyzację różnych systemów do zarządzania kontenerami niezależnie od tego, czy chodzi o natywną technologię Kubernetes, czy o platformę Red Hat OpenShift.

Po dodaniu nowych kolekcji Automation Hub zawiera ponad 60 kolekcji treści Ansible przygotowanych przez firmę Red Hat i jej partnerów.

Tworzenie wewnętrznych społeczności treści automatyzacyjnych w prywatnym repozytorium Automation Hub

Ansible Automation Hub to zarządzana usługa chmurowa, która zapewnia klientom łatwy dostęp do certyfikowanych treści Ansible przygotowywanych przez firmę Red Hat i jej partnerów. Gdy automatyzacja wkracza do coraz liczniejszych obszarów przedsiębiorstwa, poszczególne działy często chcą włączyć ją w swoją ogólną strategię informatyczną. Szefom działów informatycznych zależy natomiast na zapewnieniu bezpieczeństwa i łatwym zarządzaniu treścią, która nie jest objęta wsparciem. Prywatne repozytorium Automation Hub udostępnia centralną lokalizację dla wewnętrznych społeczności zajmujących się automatyzacją. Umożliwia prywatne zarządzanie ich treściami Ansible i ich aktualizowanie w oparciu o wiarygodne treści firmy Red Hat, jej partnerów i wewnętrznych programistów.

Takie repozytorium pozwala twórcom treści w przedsiębiorstwach współpracować i publikować zaufane, zweryfikowane zasoby z jednego źródła. Pomaga to doskonalić kod Ansible w organizacji i tworzyć przewodniki dla użytkowników, którzy stawiają w dziedzinie automatyzacji pierwsze kroki. Bardziej zaawansowanym zespołom treści te przydadzą się jako podstawy do automatyzacji, a całe przedsiębiorstwo uzyska możliwość kontroli cyklu życia treści automatyzacyjnych Ansible wraz ze wzrostem potrzeb w chmurze hybrydowej.

Wspieranie niestandardowej automatyzacji w otwartej chmurze hybrydowej

Zaprezentowany na konferencji Red Hat Summit 2020 katalog usług automatyzacji udostępnia zespołom zajmującym się infrastrukturą i aplikacjami oraz użytkownikom biznesowym dostosowane do przedsiębiorstw, wstępnie zatwierdzone i aktualizowane funkcje automatyzacyjne. Zapewnia to administratorom środowiska informatycznego i zespołom ds. zabezpieczeń lepszy wgląd w automatyzowane obszary bez spowalniania działań automatyzacyjnych w przedsiębiorstwie. Dzięki dodaniu technologii konektorów do katalogu klienci mogą teraz wprowadzić katalog usług automatyzacji bezpośrednio i bezpieczniej do własnej infrastruktury prywatnej, poprawiając w ten sposób kontrolę nad używanymi procedurami automatyzacji.

Technologia konektorów pozwala też firmom dbać o biznesowe narzędzia kontroli i mechanizmy zapewniania zgodności, a programiści uzyskują szybszy dostęp do potrzebnych im informacji. Dzięki nowym funkcjom integracji na potrzeby zarządzania usługami informatycznymi (Information Technology Service Management - ITSM) katalog usług automatyzacji obejmuje teraz takie platformy jak BMC Remedy i ServiceNow. Zmniejsza to tarcia w proaktywnej realizacji zadań opartych na zestawach reguł i standardach ITSM. Może to pomóc zwiększyć efektywność zespołów, które chcą uczynić automatyzację Ansible kluczowym elementem swojej ogólnej strategii biznesowej, a nie tylko odseparowanym komponentem informatycznym.

Automatyzacja to dla przedsiębiorstw konieczność

Firma Red Hat przejęła Ansible w 2015 r. Od tego czasu w świecie IT sporo się zmieniło. Przedsiębiorstwa zdają sobie teraz sprawę z tego, że automatyzacja może umożliwiać im szybsze reagowanie na zmieniające się wymagania biznesowe i że możliwa jest automatyzacja liczniejszych aspektów działalności firmy pod kątem wspierania realizacji przyszłych planów. Jak wynika z raportu firmy Forrester, który sporządzono w 2020 r. na zlecenie firmy Red Hat, automatyzacja to po prostu konieczność. 3 na 5 respondentów stwierdziło, że automatyzacja należy do najważniejszych inicjatyw w ich przedsiębiorstwach i jest traktowana priorytetowo nawet na tle konkurencyjnych ważnych kwestii, takich jak wdrożenie chmury, kontenery i zarządzanie zabezpieczeniami.

Konieczność automatyzacji zwiększa dynamikę rozwoju oprogramowania Ansible i sprawia, że staje się ono obecnie liderem wśród platform do automatyzacji infrastruktury:
- Z rozwiązania Ansible Automation Platform korzysta ponad 87% departamentów wykonawczych USA i 83% linii lotniczych z rankingu Fortune 500.
- Przedsiębiorstwa z różnych branż używają Ansible Automation Platform do zarządzania operacjami w skali globalnej, aby odciążyć firmowych informatyków i pozwolić im skupić się na transformacji cyfrowej i innowacjach biznesowych.
- Wiedza na temat automatyzacji technologii informatycznych jest teraz często wymieniana wśród najbardziej poszukiwanych umiejętności pracowników.

Najnowsza wersja platformy Red Hat Ansible Automation Platform ma pojawić się w listopadzie i będzie zawierać prywatne repozytorium Automation Hub w wersji lokalnej lub w wybranej przez klienta chmurze. Technologia konektorów w katalogu usług automatyzacji również zostanie udostępniona w przyszłym miesiącu jako Technology Preview. Nowe kolekcje treści Ansible są dostępne już teraz na stronie cloud.redhat.com. Dodatkowe kolekcje będą publikowane na bieżąco.

Źródło: Red Hat

Czytaj również:
-> Jak rozpocząć proces automatyzacji w swojej firmie?