Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro World Backup Day Contest

IDC: sztuczna inteligencja zdominuje świat (technologii)
IDC: sztuczna inteligencja zdominuje świat (technologii)

Utwory z czołówek list przebojów komponowane przez sztuczną inteligencję, wirtualna rzeczywistość, którą przetestuje 100 mln osób czy automatyczne sterowanie domem w oparciu o dane z naszych inteligentnych zegarków - według IDC, w takiej rzeczywistości będziemy funkcjonować już niebaw...

Czytaj więcej...

5 mitów na temat robotów, w które wciąż wierzymy
5 mitów na temat robotów, w które wciąż wierzymy

Maszyna imitująca człowieka to marzenie naszych dalekich przodków. Naukowcy i wynalazcy już wieki temu poszukiwali rozwiązań, które wyręczą nas w codziennych obowiązkach. Dziś roboty są częścią naszej rzeczywistości, wspierają nas w pracy i w domu. Przedstawiamy 5 mitów na ich temat, w które...

Czytaj więcej...

Chmura wciąga developerów - PaaS coraz popularniejsze
Chmura wciąga developerów - PaaS coraz popularniejsze

Usługa „Platform as a Service”, tzw. PaaS, polegająca na udostępnieniu programistom wirtualnego środowiska pracy w chmurze, jest coraz bardziej powszechna wśród międzynarodowych korporacji i lokalnych firm. Przedsiębiorstwa, które już wdrożyły jakieś rozwiązanie PaaS, szybko przekonują się o z...

Czytaj więcej...

Trzy aspekty bezpieczeństwa firmowej chmury
Trzy aspekty bezpieczeństwa firmowej chmury

Rozwiązania chmurowe stale zyskują na popularności. Według firmy badawczej Forrester całkowity rynek chmury publicznej osiągnął w 2018 roku wartość 178 miliardów dolarów - to ponad o 32 miliardy więcej niż rok wcześniej. Z kolei analitycy IDC przewidują, że 90% przedsiębiorstw będzie korzystać z co najmni...

Czytaj więcej...

VMware: 5G to nie tylko kolejne „G”
VMware: 5G to nie tylko kolejne „G”

Internet działający jak nigdy wcześniej, leczenie na odległość, szeroka adaptacja Internetu Rzeczy i oczywiście SI - to wszystko wydarzy się już niebawem. Zawsze jednak, gdzieś w tle, majaczy technologia 5G. Przyszłość trudno wyobrazić sobie bez nadchodzącej sieciowej rewolucji, a rok 2019 z pewnością jest momentem prz...

Czytaj więcej...

Opanuj VMware vSphere z ebookiem od Altaro
Opanuj VMware vSphere z ebookiem od Altaro

Jeśli pracujesz z VMware vSphere to musisz koniecznie przeczytać bezpłatnego ebooka od Altaro - Mastering vSphere | Best Practices, Optimizing Configurations & More - dzięki któremu dowiedz się, jak wykorzystać najlepsze praktyki dotyczące najpopularniejszych funkcji zawartych w platformie vSphere i jak zwię...

Czytaj więcej...

Aktualności

Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa

cybersecurity edukacjaFortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, bezpłatnie udostępnił pakiet zaawansowanych szkoleń z programu Network Security Expert dotyczących różnych zagadnień z zakresu cyberbezpieczeństwa. Udostępnione 24 szkolenia obejmują takie zagadnienia jak SD-WAN, bezpieczeństwo publicznej chmury czy zasady bezpiecznego dostępu do zasobów IT.

Większość kursów pochodzi z oficjalnego programu szkoleń Network Security Expert Institute, który wcześniej był dostępny bezpłatnie tylko dla partnerów firmy Fortinet.

Do końca 2020 r. szkolenia będą dostępne dla wszystkich. Fortinet chce w ten sposób pomóc przedsiębiorstwom, które potrzebują wsparcia w zabezpieczeniu danych przetwarzanych przez pracowników wykonujących swoje obowiązki zdalnie. Kursy będą przydatne także dla studentów oraz osób, które zamierzają rozpocząć zawodową karierę w obszarze bezpieczeństwa IT - umożliwią podniesienie umiejętności technicznych oraz zapewnią szeroko pojętą wiedzę o cyberbezpieczeństwie.

Uczestnicy szkoleń zdobędą umiejętności w zakresie obrony sieci przed zagrożeniami, a także poznają takie rozwiązania firmy Fortinet jak zapory sieciowe FortiGate oraz narzędzia kontroli dostępu do zasobów FortiNAC i zarządzania stanem bezpieczeństwa FortiManager. Nagrane demonstracje laboratoryjne dla tych kursów będą dostępne do wglądu na żądanie i uzupełniane o regularnie prowadzone przez certyfikowanych szkoleniowców Fortinet prezentacje na żywo oraz sesje pytań i odpowiedzi.

Każdego zainteresowanego szkoleniami w szerszym zakresie Fortinet zaprasza do kontaktu z przedstawicielami globalnej sieci Autoryzowanych Centrów Szkoleniowych (ATC), oferujących kursy w różnych formatach dotyczące oferty producenta.

Praca zdalna zwiększa ryzyko naruszenia bezpieczeństwa
Według badania przeprowadzonego niedawno przez międzynarodowe konsorcjum certyfikacji bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych ISC2, prawie dwie trzecie firm nie posiada wykwalifikowanego personelu, który potrafiłby skutecznie działać w obszarze cyberbezpieczeństwa. Tymczasem nowe realia sprawiły, że zespoły IT bardziej niż kiedykolwiek wcześniej potrzebują szerokich kwalifikacji dotyczących ochrony cyfrowych zasobów.

Przedsiębiorstwa na całym świecie musiały szybko dostosować swoją infrastrukturę sieciową, aby zorganizować przejście pracowników z tradycyjnego środowiska pracy na wykonywanie obowiązków zdalnie. Administratorzy w działach IT są przeciążeni, ponieważ muszą zapewnić wszystkim pracownikom bezpieczny dostęp do kluczowych danych i aplikacji w sieci firmowej, co jest niezbędne dla utrzymania ciągłości biznesowej. Z kolei cyberprzestępcy wykorzystują bezprecedensowy wzrost popularności zdalnego dostępu do poufnych informacji poprzez modyfikowanie strategii swojego działania i aktywne wyszukiwanie luk w zabezpieczeniach zdalnych środowisk.

Inne możliwości zabezpieczenia powierzchni ataku
Fortinet wspiera klientów i partnerów nie tylko poprzez bezpłatne szkolenia, ale także funkcje wbudowane w firewalle nowej generacji FortiGate, w tym przeznaczone dla pracowników zdalnych, z których można korzystać bez dodatkowych opłat licencyjnych. Zasilane przez dodatkowe procesory wspierające procesy zabezpieczające (SPU), zapory sieciowe FortiGate mogą być skalowane do znacznie większych niż w konkurencyjnych rozwiązaniach pojemności.

Ponadto, w każdym urządzeniu FortiGate obecna jest funkcja Fortinet Secure SD-WAN, która zapewnia niezawodną i ekonomiczną łączność dla pracowników oddziałów firm, a jednocześnie poprawia wydajność aplikacji. Natomiast bezpłatne oprogramowanie FortiClient można zainstalować na urządzeniach biznesowych i osobistych, aby utworzyć szyfrowane połączenia VPN z siecią firmową.

Historia NSE Institute
Bezpłatne udostępnienie kursów to kolejny etap w ramach dotychczasowych działań edukacyjnych, podejmowanych przez Fortinet w celu zmniejszenia luki kompetencyjnej w zakresie cyberbezpieczeństwa. W 2015 roku Fortinet wyodrębnił w swojej strukturze NSE Institute, w ramach którego udostępnił program szkoleń i certyfikacji Network Security Expert, a także programy Fortinet Network Security Academy (działania edukacyjne dla studentów oraz placówek non-profit) oraz FortiVet (wsparcie dla weteranów wojennych i ich rodzin). Ponadto, w 2019 r. firma Fortinet otrzymała tytuł "Professional Certification Program of the Year" (Profesjonalny Program Certyfikacyjny Roku) w konkursie CyberSecurity Breakthrough Awards. Do tej pory w ramach NSE Institute wydano ponad 300 tys. certyfikatów.

W ramach bezpłatnego programu szkoleniowego Fortinet oferuje każdemu podstawowe kursy z zakresu cyberbezpieczeństwa na poziomie NSE 1 i NSE 2. Niedawno udostępnione zostało szkolenie FortiGate Essentials jako dodatkowy kurs dla wszystkich zainteresowanych korzystaniem z zapór sieciowych, narzędzi do uwierzytelniania użytkowników, routingu oraz SSL VPN.

"Obecna rzeczywistość zmusiła wiele przedsiębiorstw do przechodzenia na pracę zdalną, a w konsekwencji - do stawienia czoła szybkim zmianom i nowym zagrożeniom. Zespoły IT znajdują się pod presją skutecznego zabezpieczania firmowych zasobów, co wymaga szerokiego wachlarza umiejętności z zakresu bezpieczeństwa. Jako firma technologiczna oraz placówka edukacyjna, udostępniamy bezpłatnie nasze internetowe zaawansowane szkolenia, aby każdy specjalista IT mógł na bieżąco poszerzać wiedzę i umiejętności, a dzięki temu skutecznie chronić swoją firmę" - powiedział John Maddison, EVP of products i CMO, Fortinet.

Informacje na temat Fortinet NSE Institute, w skład którego wchodzą program szkoleniowy i certyfikacyjny Network Security Expert (NSE), program Network Security Academy, oraz program FortiVet znajdziesz pod tym adresem.

Informacje o szkoleniu FortiGate Essentials znajdziesz na tej stronie.

Źródło: Fortinet