Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

VMware: 5 powodów, które nie pozwolą CIO zapomnieć o chmurze
VMware: 5 powodów, które nie pozwolą CIO zapomnieć o chmurze

Z najnowszego raportu IDC wynika, że w ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld USD. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi produktami, usługami ora...

Czytaj więcej...

Chmura napędza sprzedaż serwerów
Chmura napędza sprzedaż serwerów

Rynek serwerów, po kilku latach kurczenia się, od paru kwartałów utrzymuje sporą, dwucyfrową dynamikę sprzedaży. Dzieje się tak na skutek szeregu czynników: wymiany sprzętu na nowy, wykorzystywania serwerów jako podstawowych elementów składowych infrastruktury definiowanej z oprogramo...

Czytaj więcej...

Dziewięć etapów cyberataku na firmę
Dziewięć etapów cyberataku na firmę

Cyberprzestępcy są w stanie w krótkim czasie wykraść z firmowej sieci znaczące ilości cennych danych. Zrozumienie tego, jak przebiega cyberatak i jakie podatności są wykorzystywane przez hakerów, może zminimalizować ryzyko, że firma padnie jego ofiarą. Świadomość tych zagrożeń pozwala organizacjom wdrożyć...

Czytaj więcej...

Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa
Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa

Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, bezpłatnie udostępnił pakiet zaawansowanych szkoleń z programu Network Security Expert dotyczących różnych zagadnień z zakresu cyberbezpieczeństwa. Udostępnione 24 szkolenia obejmują takie zagadnienia jak SD-WAN, ...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2019 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2019 roku

Bez wątpienia branża IT jest jednym z najmocniej rozwijających się sektorów gospodarki. Firmy dążą do zbudowania coraz lepiej wyedukowanej kadry. Specjaliści muszą nieustannie poszerzać horyzonty by uzyskać awans, brać udział w interesujących projektach, czy też zmienić pracę na lepszą. Posiadanie certyfikat&oac...

Czytaj więcej...

Cloud Computing motorem innowacji
Cloud Computing motorem innowacji

W ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld dolarów, donosi najnowszy raport opracowany przez IDC. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi prod...

Czytaj więcej...

Aktualności

Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa

cybersecurity edukacjaFortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, bezpłatnie udostępnił pakiet zaawansowanych szkoleń z programu Network Security Expert dotyczących różnych zagadnień z zakresu cyberbezpieczeństwa. Udostępnione 24 szkolenia obejmują takie zagadnienia jak SD-WAN, bezpieczeństwo publicznej chmury czy zasady bezpiecznego dostępu do zasobów IT.

Większość kursów pochodzi z oficjalnego programu szkoleń Network Security Expert Institute, który wcześniej był dostępny bezpłatnie tylko dla partnerów firmy Fortinet.

Do końca 2020 r. szkolenia będą dostępne dla wszystkich. Fortinet chce w ten sposób pomóc przedsiębiorstwom, które potrzebują wsparcia w zabezpieczeniu danych przetwarzanych przez pracowników wykonujących swoje obowiązki zdalnie. Kursy będą przydatne także dla studentów oraz osób, które zamierzają rozpocząć zawodową karierę w obszarze bezpieczeństwa IT - umożliwią podniesienie umiejętności technicznych oraz zapewnią szeroko pojętą wiedzę o cyberbezpieczeństwie.

Uczestnicy szkoleń zdobędą umiejętności w zakresie obrony sieci przed zagrożeniami, a także poznają takie rozwiązania firmy Fortinet jak zapory sieciowe FortiGate oraz narzędzia kontroli dostępu do zasobów FortiNAC i zarządzania stanem bezpieczeństwa FortiManager. Nagrane demonstracje laboratoryjne dla tych kursów będą dostępne do wglądu na żądanie i uzupełniane o regularnie prowadzone przez certyfikowanych szkoleniowców Fortinet prezentacje na żywo oraz sesje pytań i odpowiedzi.

Każdego zainteresowanego szkoleniami w szerszym zakresie Fortinet zaprasza do kontaktu z przedstawicielami globalnej sieci Autoryzowanych Centrów Szkoleniowych (ATC), oferujących kursy w różnych formatach dotyczące oferty producenta.

Praca zdalna zwiększa ryzyko naruszenia bezpieczeństwa
Według badania przeprowadzonego niedawno przez międzynarodowe konsorcjum certyfikacji bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych ISC2, prawie dwie trzecie firm nie posiada wykwalifikowanego personelu, który potrafiłby skutecznie działać w obszarze cyberbezpieczeństwa. Tymczasem nowe realia sprawiły, że zespoły IT bardziej niż kiedykolwiek wcześniej potrzebują szerokich kwalifikacji dotyczących ochrony cyfrowych zasobów.

Przedsiębiorstwa na całym świecie musiały szybko dostosować swoją infrastrukturę sieciową, aby zorganizować przejście pracowników z tradycyjnego środowiska pracy na wykonywanie obowiązków zdalnie. Administratorzy w działach IT są przeciążeni, ponieważ muszą zapewnić wszystkim pracownikom bezpieczny dostęp do kluczowych danych i aplikacji w sieci firmowej, co jest niezbędne dla utrzymania ciągłości biznesowej. Z kolei cyberprzestępcy wykorzystują bezprecedensowy wzrost popularności zdalnego dostępu do poufnych informacji poprzez modyfikowanie strategii swojego działania i aktywne wyszukiwanie luk w zabezpieczeniach zdalnych środowisk.

Inne możliwości zabezpieczenia powierzchni ataku
Fortinet wspiera klientów i partnerów nie tylko poprzez bezpłatne szkolenia, ale także funkcje wbudowane w firewalle nowej generacji FortiGate, w tym przeznaczone dla pracowników zdalnych, z których można korzystać bez dodatkowych opłat licencyjnych. Zasilane przez dodatkowe procesory wspierające procesy zabezpieczające (SPU), zapory sieciowe FortiGate mogą być skalowane do znacznie większych niż w konkurencyjnych rozwiązaniach pojemności.

Ponadto, w każdym urządzeniu FortiGate obecna jest funkcja Fortinet Secure SD-WAN, która zapewnia niezawodną i ekonomiczną łączność dla pracowników oddziałów firm, a jednocześnie poprawia wydajność aplikacji. Natomiast bezpłatne oprogramowanie FortiClient można zainstalować na urządzeniach biznesowych i osobistych, aby utworzyć szyfrowane połączenia VPN z siecią firmową.

Historia NSE Institute
Bezpłatne udostępnienie kursów to kolejny etap w ramach dotychczasowych działań edukacyjnych, podejmowanych przez Fortinet w celu zmniejszenia luki kompetencyjnej w zakresie cyberbezpieczeństwa. W 2015 roku Fortinet wyodrębnił w swojej strukturze NSE Institute, w ramach którego udostępnił program szkoleń i certyfikacji Network Security Expert, a także programy Fortinet Network Security Academy (działania edukacyjne dla studentów oraz placówek non-profit) oraz FortiVet (wsparcie dla weteranów wojennych i ich rodzin). Ponadto, w 2019 r. firma Fortinet otrzymała tytuł "Professional Certification Program of the Year" (Profesjonalny Program Certyfikacyjny Roku) w konkursie CyberSecurity Breakthrough Awards. Do tej pory w ramach NSE Institute wydano ponad 300 tys. certyfikatów.

W ramach bezpłatnego programu szkoleniowego Fortinet oferuje każdemu podstawowe kursy z zakresu cyberbezpieczeństwa na poziomie NSE 1 i NSE 2. Niedawno udostępnione zostało szkolenie FortiGate Essentials jako dodatkowy kurs dla wszystkich zainteresowanych korzystaniem z zapór sieciowych, narzędzi do uwierzytelniania użytkowników, routingu oraz SSL VPN.

"Obecna rzeczywistość zmusiła wiele przedsiębiorstw do przechodzenia na pracę zdalną, a w konsekwencji - do stawienia czoła szybkim zmianom i nowym zagrożeniom. Zespoły IT znajdują się pod presją skutecznego zabezpieczania firmowych zasobów, co wymaga szerokiego wachlarza umiejętności z zakresu bezpieczeństwa. Jako firma technologiczna oraz placówka edukacyjna, udostępniamy bezpłatnie nasze internetowe zaawansowane szkolenia, aby każdy specjalista IT mógł na bieżąco poszerzać wiedzę i umiejętności, a dzięki temu skutecznie chronić swoją firmę" - powiedział John Maddison, EVP of products i CMO, Fortinet.

Informacje na temat Fortinet NSE Institute, w skład którego wchodzą program szkoleniowy i certyfikacyjny Network Security Expert (NSE), program Network Security Academy, oraz program FortiVet znajdziesz pod tym adresem.

Informacje o szkoleniu FortiGate Essentials znajdziesz na tej stronie.

Źródło: Fortinet

Logowanie i rejestracja