Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2019 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2019 roku

Bez wątpienia branża IT jest jednym z najmocniej rozwijających się sektorów gospodarki. Firmy dążą do zbudowania coraz lepiej wyedukowanej kadry. Specjaliści muszą nieustannie poszerzać horyzonty by uzyskać awans, brać udział w interesujących projektach, czy też zmienić pracę na lepszą. Posiadanie certyfikat&oac...

Czytaj więcej...

Cloud Computing motorem innowacji
Cloud Computing motorem innowacji

W ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld dolarów, donosi najnowszy raport opracowany przez IDC. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi prod...

Czytaj więcej...

Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa
Fortinet udostępnia bezpłatne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa

Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, bezpłatnie udostępnił pakiet zaawansowanych szkoleń z programu Network Security Expert dotyczących różnych zagadnień z zakresu cyberbezpieczeństwa. Udostępnione 24 szkolenia obejmują takie zagadnienia jak SD-WAN, ...

Czytaj więcej...

VMware: 5 powodów, które nie pozwolą CIO zapomnieć o chmurze
VMware: 5 powodów, które nie pozwolą CIO zapomnieć o chmurze

Z najnowszego raportu IDC wynika, że w ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld USD. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi produktami, usługami ora...

Czytaj więcej...

Jak firmy powinny sobie radzić ze zjawiskiem BYOD?
Jak firmy powinny sobie radzić ze zjawiskiem BYOD?

Wraz z postępującą cyfryzacją przedsiębiorstw na znaczeniu zyskuje zjawisko BYOD, czyli Bring Your Own Device. Polega na wykorzystaniu przez pracowników prywatnych urządzeń, np. smartfonów i tabletów, do łączenia się z firmową siecią. Zjawisko dotyczy już 87% organizacji  i może narażać je na ...

Czytaj więcej...

Dla większości firm DevOps to wciąż czarna magia
Dla większości firm DevOps to wciąż czarna magia

Aż 81 proc. menadżerów IT na świecie uważa, że wytwarzanie oprogramowania metodyką DevOps w sposób znaczący ogranicza czas potrzebny na stworzenie systemu IT lub aplikacji, a wdrożenie DevOps we własnej organizacji jest jednym z najważniejszych wyzwań dla ich firmy - wynika z badań firmy GitLab. Jednocześ...

Czytaj więcej...

Synology DiskStation DS412+ z obsługą VAAI


NAS Synology DiskStation DS412+

Kontynuując serię testów sieciowych serwerów NAS kierowanych do segmentu małych i średnich firm, przyjrzeliśmy się szczegółowo 4-kieszeniowemu Synology DiskStation DS412+, napędzanemu przez dwurdzeniowy procesor pracujący z częstotliwością 2.13 GHz.

Sprawdziliśmy czy serwer pracujący pod kontrolą systemu Synology Disk Station Manager (DSM) 4.1 jest w stanie sprostać aplikacjom intensywnie przetwarzającym dane i zastąpić  inne urządzenia w sieciowym środowisku biznesowym.

DS412+ to obecnie najtańsze z urządzeń Synology, które uzyskało certyfikację VMware vSphere 5 VAAI , dlatego też sprawdziliśmy czy NAS poradzi sobie w środowisku zwirtualizowanym.
 Budowa i wyposażenie

Wyjmując urządzenie z niebieskiego, estetycznego kartonu zwróciliśmy uwagę na jego wagę. Ważący bez dysków nieco ponad dwa kilogramy, DS412+ można uznać za urządzenie bardzo lekkie. Choć często w przypadku podzespołów komputerowych i urządzeń informatycznych, niska waga  jest utożsamiana z ich niską jakością to w tym wypadku jest zgoła inaczej.

 

DS412+ Box


Czarny serwer w kształcie zbliżonym do sześcianu, przypominający minikomputer zamknięty w obudowie typu barebone prezentuje się okazale. Obudowa, choć wykonana z tworzywa sztucznego sprawia wrażenie solidnej i zaprojektowanej z duża starannością. Producent zdążył już przyzwyczaić użytkowników do wlotów powietrza na ścianach bocznych, w które został wkomponowany logotyp.

 

Synology DiskStation 412+ Photo

Z matowymi ścianami bocznymi i częścią wierzchnią kontrastuje przednia, błyszcząca plastikowa pokrywa maskująca kieszenie dysków twardych. Na pokrywie mogą pozostawać ślady palców, no ale przecież to nie jest urządzenie, które się bez przerwy dotyka.
 

Synology DS412Plus


Z przodu NAS-a umieszczono pięć diod LED, odpowiedzialnych za informowanie o statusie urządzenia oraz aktywności każdego z czterech dysków (Status, Disk 1, Disk 2, Disk 3, Disk 4). Poniżej znajduje się port USB 2.0 oraz przycisk zasilania.

2/3 tylnej ściany zajmują dwa 92 mm wentylatory odpowiedzialne za chłodzenie dysków i podzespołów zamontowanych na płycie głównej. Z poziomu systemu zarządzającego urządzeniem można zdefiniować prędkość wentylatora wybierając jeden z trybów: chłodzenia, cichy, niskiego poboru mocy. Bez względu na wybrany tryb, wiatraki generują cichy szum o niewielkim natężeniu.
 

DS412+


Poniżej wentylatorów umieszczono 2 porty LAN, 2 porty USB 3.0, złącze eSATA, przycisk Reset, gniazdo zasilania oraz Kensington Security Slot.


Projektując konstrukcję obudowy, producent zadbał o wytłumienie ewentualnych drgań przenoszonych na obudowę przez dyski twarde. Przednia osłona osadzona jest na gumowych 'kołkach', dzięki temu osadzona jest solidnie, a ponadto guma eliminuje ewentualne drgania.

W części spodniej urządzenia znajdują się liczne otwory wentylacyjne zapewniające przepływ powietrza, natomiast nóżki wykończono gumkami.

Wewnątrz urządzenia, na niewielkich rozmiarów płycie znajdują się dwa sloty PCIe. Do jednego z nich podłączony jest kontroler SATA, a do drugiego karta z dwoma portami USB 3.0 i jeden port eSATA.

Wydajność DS412+ na odpowiednim poziomie gwarantuje procesor Intel Atom 2.13GHz D2700 Dualcore i moduł pamięci RAM SO-DIMM 1GB DDR3. Za chłodzenie procesora z max. TDP równym 10 W odpowiada niewielkich rozmiarów pasywny radiator.

 

DiskStation płyta


Na płycie głównej znajduje się również mostek południowy Intel ICH10. Dwa gigabitowe kontrolery sieciowe Intel 82574L oferują wsparcie dla funkcjonalności Port Trunking i Jumbo frames.

Synology sprzedaje swoje NAS-y bez dysków twardych, pozostawiając użytkownikowi możliwość doboru napędów w zależności od potrzeb.

 

DS412+ HDD Case Hot Swap

 

DS412+


Zatem przed pierwszym uruchomieniem urządzenia należy przynajmniej jedną kieszeń wyposażyć w dysk. Kieszenie nie zostały zaopatrzone w zamki zabezpieczające przed dostępem do dysków. W trakcie montażu dysków w kieszeniach nie sposób nie zauważyć gumowych podkładek, których zadaniem jest tłumienie ewentualnych drgań wywołanych przez wibracje talerzy dysków.

 

DS412+ Accesories


Poza NAS'em w kartonie znajduje się zewnętrzny zasilacz z kablem zasilającym, 2 kable sieciowe (skrętka UTP CAT 5e), płyta z oprogramowaniem i podręcznikiem użytkownika w formacie PDF, śrubki do montażu dysków, broszura powitalna oraz informacje dotyczące zasad licencjonowania produktów Synology.

 

 

Logowanie i rejestracja