Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Synology DiskStation DS412+ z obsługą VAAI


NAS Synology DiskStation DS412+

Kontynuując serię testów sieciowych serwerów NAS kierowanych do segmentu małych i średnich firm, przyjrzeliśmy się szczegółowo 4-kieszeniowemu Synology DiskStation DS412+, napędzanemu przez dwurdzeniowy procesor pracujący z częstotliwością 2.13 GHz.

Sprawdziliśmy czy serwer pracujący pod kontrolą systemu Synology Disk Station Manager (DSM) 4.1 jest w stanie sprostać aplikacjom intensywnie przetwarzającym dane i zastąpić  inne urządzenia w sieciowym środowisku biznesowym.

DS412+ to obecnie najtańsze z urządzeń Synology, które uzyskało certyfikację VMware vSphere 5 VAAI , dlatego też sprawdziliśmy czy NAS poradzi sobie w środowisku zwirtualizowanym.
 Budowa i wyposażenie

Wyjmując urządzenie z niebieskiego, estetycznego kartonu zwróciliśmy uwagę na jego wagę. Ważący bez dysków nieco ponad dwa kilogramy, DS412+ można uznać za urządzenie bardzo lekkie. Choć często w przypadku podzespołów komputerowych i urządzeń informatycznych, niska waga  jest utożsamiana z ich niską jakością to w tym wypadku jest zgoła inaczej.

 

DS412+ Box


Czarny serwer w kształcie zbliżonym do sześcianu, przypominający minikomputer zamknięty w obudowie typu barebone prezentuje się okazale. Obudowa, choć wykonana z tworzywa sztucznego sprawia wrażenie solidnej i zaprojektowanej z duża starannością. Producent zdążył już przyzwyczaić użytkowników do wlotów powietrza na ścianach bocznych, w które został wkomponowany logotyp.

 

Synology DiskStation 412+ Photo

Z matowymi ścianami bocznymi i częścią wierzchnią kontrastuje przednia, błyszcząca plastikowa pokrywa maskująca kieszenie dysków twardych. Na pokrywie mogą pozostawać ślady palców, no ale przecież to nie jest urządzenie, które się bez przerwy dotyka.
 

Synology DS412Plus


Z przodu NAS-a umieszczono pięć diod LED, odpowiedzialnych za informowanie o statusie urządzenia oraz aktywności każdego z czterech dysków (Status, Disk 1, Disk 2, Disk 3, Disk 4). Poniżej znajduje się port USB 2.0 oraz przycisk zasilania.

2/3 tylnej ściany zajmują dwa 92 mm wentylatory odpowiedzialne za chłodzenie dysków i podzespołów zamontowanych na płycie głównej. Z poziomu systemu zarządzającego urządzeniem można zdefiniować prędkość wentylatora wybierając jeden z trybów: chłodzenia, cichy, niskiego poboru mocy. Bez względu na wybrany tryb, wiatraki generują cichy szum o niewielkim natężeniu.
 

DS412+


Poniżej wentylatorów umieszczono 2 porty LAN, 2 porty USB 3.0, złącze eSATA, przycisk Reset, gniazdo zasilania oraz Kensington Security Slot.


Projektując konstrukcję obudowy, producent zadbał o wytłumienie ewentualnych drgań przenoszonych na obudowę przez dyski twarde. Przednia osłona osadzona jest na gumowych 'kołkach', dzięki temu osadzona jest solidnie, a ponadto guma eliminuje ewentualne drgania.

W części spodniej urządzenia znajdują się liczne otwory wentylacyjne zapewniające przepływ powietrza, natomiast nóżki wykończono gumkami.

Wewnątrz urządzenia, na niewielkich rozmiarów płycie znajdują się dwa sloty PCIe. Do jednego z nich podłączony jest kontroler SATA, a do drugiego karta z dwoma portami USB 3.0 i jeden port eSATA.

Wydajność DS412+ na odpowiednim poziomie gwarantuje procesor Intel Atom 2.13GHz D2700 Dualcore i moduł pamięci RAM SO-DIMM 1GB DDR3. Za chłodzenie procesora z max. TDP równym 10 W odpowiada niewielkich rozmiarów pasywny radiator.

 

DiskStation płyta


Na płycie głównej znajduje się również mostek południowy Intel ICH10. Dwa gigabitowe kontrolery sieciowe Intel 82574L oferują wsparcie dla funkcjonalności Port Trunking i Jumbo frames.

Synology sprzedaje swoje NAS-y bez dysków twardych, pozostawiając użytkownikowi możliwość doboru napędów w zależności od potrzeb.

 

DS412+ HDD Case Hot Swap

 

DS412+


Zatem przed pierwszym uruchomieniem urządzenia należy przynajmniej jedną kieszeń wyposażyć w dysk. Kieszenie nie zostały zaopatrzone w zamki zabezpieczające przed dostępem do dysków. W trakcie montażu dysków w kieszeniach nie sposób nie zauważyć gumowych podkładek, których zadaniem jest tłumienie ewentualnych drgań wywołanych przez wibracje talerzy dysków.

 

DS412+ Accesories


Poza NAS'em w kartonie znajduje się zewnętrzny zasilacz z kablem zasilającym, 2 kable sieciowe (skrętka UTP CAT 5e), płyta z oprogramowaniem i podręcznikiem użytkownika w formacie PDF, śrubki do montażu dysków, broszura powitalna oraz informacje dotyczące zasad licencjonowania produktów Synology.

 

 

Logowanie i rejestracja