Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Artykuły

Wybrane artykuły są dostępne wyłącznie dla zarejstrowanych użytkowników!

Minimalizowanie ryzyk fuzji i przejęć zacznij od IT

HackerŁączenie dwóch podmiotów gospodarczych rzadko jest łatwym zadaniem. Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę: od struktury, przez zespół aż po narzędzia czy różnice kulturowe. Wnikliwy proces due diligence jest niezbędny do zrozumienia, jak działają wszystkie elementy organizacji i jak ze sobą współpracują.

Czytaj więcej...

Polski biznes z potencjałem na otwarte oprogramowanie

Open SourceOpen source, czyli otwarte oprogramowanie rozwijane przez społeczności, obchodzi w tym roku swoje 21-lecie. Choć na początku kojarzony był głównie ze słabo działającymi pakietami biurowymi i nie wróżono mu sukcesu, z czasem zyskał zwolenników, a jego globalna wartość ma - według prognoz - osiągnąć w 2022 r. kwotę nawet 32,95 mld. dolarów. Mało kto wie, ale obecnie programiści pracujący nad rozwojem nowych aplikacji nawet w 80-90 proc. bazują na otwartych komponentach.

Czytaj więcej...

Prywatyzowanie chmury - bezpieczeństwo w erze inwigilacji i wycieków

Qnap QsyncRosnąca popularność publicznych „dysków” chmurowych pokazuje, jak duże jest zapotrzebowanie na usługi, pozwalające na łatwe, w pełni automatyczne synchronizowanie plików pomiędzy wszystkimi urządzeniami i serwisami, z których korzystamy na co dzień. Niestety, nie wszyscy użytkownicy zdają sobie sprawę z niektórych zagrożeń związanych z korzystaniem z takich platform - a niedawne wycieki danych pokazują, że ich przyczyną mogą być nie tylko ataki hakerów, ale również niefrasobliwość w posługiwaniu się takimi narzędziami.

 

Czytaj więcej...

Co biznes będzie miał z 5G? Plaster sieci dla każdego

Sieci 5GNieustający wzrost ilości danych mobilnych oraz Internetu Rzeczy zwiększa poziom wykorzystania sieci. Telekomy zmagają się z usprawnianiem zarządzania rosnącym ruchem i optymalizacją zasobów sieciowych. Szczęśliwie, jedną z głównych cech technologii 5G jest możliwość krojenia sieci. Wykrawanie dedykowanych plastrów dla poszczególnych funkcji sieciowych, konkretnych przypadków użycia czy klientów telekomów da przedsiębiorstwom wymierne korzyści.

 

Czytaj więcej...

5 wskazówek jak skutecznie odtwarzać dane z kopii zapasowych

BackupZ roku na rok obserwujemy coraz większe bogactwo danych i zasobów - rosną one w tempie nieobserwowanym wcześniej. Tak samo środowiska przetwarzania i przechowywania informacji stają się coraz bardziej złożone i wieloplatformowe, co sprawia, że zasoby informatyczne znajdują się  w bardzo wielu miejscach i tam też muszą być chronione.

Czytaj więcej...

10 przykazań backupu

backup qnapPrzy okazji Światowego Dnia Backupu - niezależnego, międzynarodowego "święta", którego zadaniem jest przypomnienie i uświadomienie użytkownikom komputerów, tabletów, smartfonów i wszystkich innych urządzeń generujących i przechowujących dane, jak ważne jest pamiętanie o tworzeniu kopii zapasowej swoich plików - eksperci z firmy QNAP postanowili podzielić się swoją wiedzą i przypomnieć 10 złotych zasad backupu danych.

Czytaj więcej...

Podkategorie