Virtual-IT.pl - data center cloud computing SDx AI storage network cybersecurity

Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware
Broadcom upraszcza ofertę i model licencjonowania VMware

W ciągu ostatnich dwóch lat firma VMware podejmowała wysiłki mające na celu uproszczenie swojego portfolio rozwiązań i przejście z modelu licencji wieczystych na model subskrypcji, który branża przyjęła już jako standard korzystania z chmury. Firma zaznaczyła, że takie zmiany przyniosą klientom większe ko...

Czytaj więcej...

FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji
FRITZ!Box 6850 5G - router gotowy na sieć piątej generacji

Przed kilkoma tygodniami w skromnych progach naszej Virtual-nej redakcji pojawiła się przesyłka zawierająca router FRITZ!Box 6850 5G od firmy AVM. Router wprowadzony na rynek latem ubiegłego roku, za pomocą wbudowanego modemu obsługuje zakresy 5G w paśmie poniżej 6 GHz, a także LTE Advanced Pro we wszystkich obecnie wy...

Czytaj więcej...

Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy
Chcielibyśmy, żeby chmura…, czyli oczekiwania wobec dostawcy

Wyniki badania PMR dla Polskiej Chmury wskazują, że ponad 2/3 firm korzysta z rozwiązań chmurowych, a około 1/3 jest w trakcie ich wdrażania. Tym samym chmura to już stały element ekosystemu i działalności przedsiębiorstw w Polsce. Rynek ten dojrzał i firmy szukają w chmurze korzyści oraz rozwiązań dopasowanych wprost ...

Czytaj więcej...

Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7
Integracja AIOps w kompleksowym monitorowaniu IT: Site24x7

Środowiska IT stają się coraz bardziej rozbudowane. Firmy korzystają z infrastruktury on-premise jak również z rozwiązań chmurowych, często z wielu chmur (multicloud). W takiej sytuacji kluczem dla zapewnienia niezawodnego działania systemów IT jest monitoring infrastruktury. Właściwe rozwiązanie do monit...

Czytaj więcej...

Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję
Historia oszukiwania ludzi przez sztuczną inteligencję

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii rozwijają się również złośliwe schematy. Od niedawna do długiej listy oszustw dołączyła sztuczna inteligencja (Artificial Intelligence, AI). Wykorzystanie technologii sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego (Machine Learning, ML) przenosi phishing i inne oszustwa cyb...

Czytaj więcej...

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji
Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacji

Według opublikowanego przez Veeam raportu Data Protection Trends Report 2022, największym wyzwaniem dla firm związanym z cyfryzacją są braki wykwalifikowanej kadry IT i starzejące się systemy. Aż 1/3 przedsiębiorstw w razie awarii i braku dostępu do zasobów planuje przywracać działanie serwerów w trybie r...

Czytaj więcej...

Aktualności

EMC wspiera nowy system IBM zEnterprise

EMCPodczas konferencji SHARE firma EMC poinformowała o wsparciu dla nowego systemu IBM zEnterprise oraz o nowych funkcjach zarządzania informacją oraz jej ochroną w środowiskach IBM System z, które ułatwiają klientom szybsze wdrożenie infrastruktury typu private cloud.


Środowiska typu private cloud pozwalają na obniżenie kosztów i zwiększenie elastyczności infrastruktury informatycznej, co skłania klientów do wdrażania strategii konsolidacji i wirtualizacji centrów przetwarzania danych. Zgodnie z tą strategią systemy mainframe coraz częściej wykonują zadania mieszane, w szczególności z wieloma obrazami systemu Linux na System z. W ramach wieloletniej umowy z firmą IBM, dotyczącej licencji na technologie, EMC zapewnia nowe funkcjonalności pamięci masowych do systemów serii z, które są również dostępne dla zwirtualizowanych platform systemów otwartych.

"Systemy mainframe ogrywają kluczową rolę w procesie przechodzenia na infrastrukturę typu private cloud ze względu na ich możliwości konsolidacji i uproszczenia zarządzania przetwarzaniem w środowiskach wirtualnych. Takie same korzyści zapewniają systemy Symmetrix VMAX w zwirtualizowanym centrum przetwarzania danych.EMC od dawna tworzy nowatorskie rozwiązania pamięci masowych dla środowisk mainframe. Jesteśmy zadowoleni, że możemy wspierać nowy system zEnterprise i oferować nowe funkcje zarządzania i ochrony pamięci masowej. Połączenie wydajnego systemu Symmetrix VMAX, nowych funkcji oprogramowania mainframe EMC i systemu zEnterprise, to idealny zestaw, który może poprawić jakość usług i obniżyć koszty, a jednocześnie ułatwić zarządzanie centrami przetwarzania danych i zwiększyć ich elastyczność" - powiedział Brian Gallagher, prezes działu systemów Symmetrix i rozwiązań wirtualizacyjnych (Symmetrix and Virtualization Product Group) w firmie EMC.

EMC oferuje następujące nowe funkcje pamięci masowej dla systemów mainframe:
• EMC Solutions Enabler dla systemu operacyjnego Linux na systemie z, który upraszcza zarządzanie i poprawia efektywność przez udostępnienie pełnej gamy funkcji EMC Symmetrix VMAX, w tym FAST (Fully Automated Storage Tiering), Virtual Provisioning oraz Virtual LUN czyli migracji LUN dla partycji systemów Linux na System z.
• Deduplication Storage Expansion Option dla wirtualnych bibliotek taśmowych (EMC Disk Library) przeznaczonych dla systemów Mainframe, wprowadzona po raz pierwszy na początku czerwca, która radykalnie usprawnia procesy tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania z użyciem systemu pamięci masowej z deduplikacją Data Domain DD880 zapewniając wydłużenie czasu przechowywania danych, zoptymalizowaną replikację i obniżenie całkowitych kosztów dyskowej i taśmowej pamięci masowej.
• EMC z/OS Migrator, pierwsze w branży rozwiązanie, które pozwala uniknąć przerw w pracy aplikacji oraz utrzymać zdolność odtwarzania po awarii w okresie odświeżania technologii dzięki migracji danych niezakłócającej bieżącej pracy.
• Obsługa rozwiązań FICON Express8 oraz High Performance FICON (zHPF) i Extended Distance FICON przez Symmetrix VMAX umożliwia poprawę wydajności, przepustowości i wykorzystania łączy w środowiskach pamięci masowej dla System z.
• Enterprise Storage Platform (ESP) do macierzy Symmetrix VMAX zapewnia zaawansowany, wieloplatformowy dostęp do danych oraz ich ochronę. Platforma ESP, dostępna do systemów Symmetrix od 1996 r., a obecnie dostępna bezpłatnie do systemu Symmetrix VMAX, umożliwia tworzenie kopii zapasowych danych rozproszonych w oparciu o bezpośredni kanał mainframe z/OS dzięki partnerstwu EMC z firmą INNOVATION Data Processing z wykorzystaniem produktu FDRSOS.

Dodatkowo, z uwagi na fakt, że klienci nadal wykorzystują systemy mainframe w wirtualnych centrach przetwarzania danych, EMC planuje zapewnienie ciągłej dostępności i obsługi planowanego / nieplanowanego restartu dla środowisk z/VM.

Źródło: EMC
Skomentuj na forum

 

Logowanie i rejestracja