Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie
Inwestycje w chmurę będą rosły o blisko 19 proc. rocznie

Polskie firmy coraz powszechniej wdrażają rozwiązania oparte na chmurze obliczeniowej, doceniając korzyści oraz oszczędności w wydatkach na IT. Eksperci prognozują, że rynek ten będzie w najbliższych latach rósł skokowo, a technologia cloud computing wkrótce będzie w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe fir...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure
Altaro VM Backup 7.5 z backupem do chmury Azure

Firma Altaro zaktualizowała swoje flagowe rozwiązanie - Altaro VM Backup - przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hypervisorów Microsoft Hyper-V oraz VMware vSphere/ESXi. W nowej wersji Altaro VM Backup v7.5 wprowadzono wsparcie dla składowania kopii zapasowych w ...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm
Raport Veeam: ciągłość działania usług IT poważnym wyzwaniem dla polskich firm

Badanie firmy Veeam Software, innowacyjnego dostawcy rozwiązań, które zapewniają stałą dostępność na potrzeby przedsiębiorstw działających non stop (Availability for the Always-On Enterprise), pokazuje, że ponad połowa organizacji w Polsce zmaga się z przystosowaniem firmowej infrastruktury do wymogów now...

Czytaj więcej...

Aktualności

EMC wspiera nowy system IBM zEnterprise

EMCPodczas konferencji SHARE firma EMC poinformowała o wsparciu dla nowego systemu IBM zEnterprise oraz o nowych funkcjach zarządzania informacją oraz jej ochroną w środowiskach IBM System z, które ułatwiają klientom szybsze wdrożenie infrastruktury typu private cloud.


Środowiska typu private cloud pozwalają na obniżenie kosztów i zwiększenie elastyczności infrastruktury informatycznej, co skłania klientów do wdrażania strategii konsolidacji i wirtualizacji centrów przetwarzania danych. Zgodnie z tą strategią systemy mainframe coraz częściej wykonują zadania mieszane, w szczególności z wieloma obrazami systemu Linux na System z. W ramach wieloletniej umowy z firmą IBM, dotyczącej licencji na technologie, EMC zapewnia nowe funkcjonalności pamięci masowych do systemów serii z, które są również dostępne dla zwirtualizowanych platform systemów otwartych.

"Systemy mainframe ogrywają kluczową rolę w procesie przechodzenia na infrastrukturę typu private cloud ze względu na ich możliwości konsolidacji i uproszczenia zarządzania przetwarzaniem w środowiskach wirtualnych. Takie same korzyści zapewniają systemy Symmetrix VMAX w zwirtualizowanym centrum przetwarzania danych.EMC od dawna tworzy nowatorskie rozwiązania pamięci masowych dla środowisk mainframe. Jesteśmy zadowoleni, że możemy wspierać nowy system zEnterprise i oferować nowe funkcje zarządzania i ochrony pamięci masowej. Połączenie wydajnego systemu Symmetrix VMAX, nowych funkcji oprogramowania mainframe EMC i systemu zEnterprise, to idealny zestaw, który może poprawić jakość usług i obniżyć koszty, a jednocześnie ułatwić zarządzanie centrami przetwarzania danych i zwiększyć ich elastyczność" - powiedział Brian Gallagher, prezes działu systemów Symmetrix i rozwiązań wirtualizacyjnych (Symmetrix and Virtualization Product Group) w firmie EMC.

EMC oferuje następujące nowe funkcje pamięci masowej dla systemów mainframe:
• EMC Solutions Enabler dla systemu operacyjnego Linux na systemie z, który upraszcza zarządzanie i poprawia efektywność przez udostępnienie pełnej gamy funkcji EMC Symmetrix VMAX, w tym FAST (Fully Automated Storage Tiering), Virtual Provisioning oraz Virtual LUN czyli migracji LUN dla partycji systemów Linux na System z.
• Deduplication Storage Expansion Option dla wirtualnych bibliotek taśmowych (EMC Disk Library) przeznaczonych dla systemów Mainframe, wprowadzona po raz pierwszy na początku czerwca, która radykalnie usprawnia procesy tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania z użyciem systemu pamięci masowej z deduplikacją Data Domain DD880 zapewniając wydłużenie czasu przechowywania danych, zoptymalizowaną replikację i obniżenie całkowitych kosztów dyskowej i taśmowej pamięci masowej.
• EMC z/OS Migrator, pierwsze w branży rozwiązanie, które pozwala uniknąć przerw w pracy aplikacji oraz utrzymać zdolność odtwarzania po awarii w okresie odświeżania technologii dzięki migracji danych niezakłócającej bieżącej pracy.
• Obsługa rozwiązań FICON Express8 oraz High Performance FICON (zHPF) i Extended Distance FICON przez Symmetrix VMAX umożliwia poprawę wydajności, przepustowości i wykorzystania łączy w środowiskach pamięci masowej dla System z.
• Enterprise Storage Platform (ESP) do macierzy Symmetrix VMAX zapewnia zaawansowany, wieloplatformowy dostęp do danych oraz ich ochronę. Platforma ESP, dostępna do systemów Symmetrix od 1996 r., a obecnie dostępna bezpłatnie do systemu Symmetrix VMAX, umożliwia tworzenie kopii zapasowych danych rozproszonych w oparciu o bezpośredni kanał mainframe z/OS dzięki partnerstwu EMC z firmą INNOVATION Data Processing z wykorzystaniem produktu FDRSOS.

Dodatkowo, z uwagi na fakt, że klienci nadal wykorzystują systemy mainframe w wirtualnych centrach przetwarzania danych, EMC planuje zapewnienie ciągłej dostępności i obsługi planowanego / nieplanowanego restartu dla środowisk z/VM.

Źródło: EMC
Skomentuj na forum