Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

EMC wspiera nowy system IBM zEnterprise

EMCPodczas konferencji SHARE firma EMC poinformowała o wsparciu dla nowego systemu IBM zEnterprise oraz o nowych funkcjach zarządzania informacją oraz jej ochroną w środowiskach IBM System z, które ułatwiają klientom szybsze wdrożenie infrastruktury typu private cloud.


Środowiska typu private cloud pozwalają na obniżenie kosztów i zwiększenie elastyczności infrastruktury informatycznej, co skłania klientów do wdrażania strategii konsolidacji i wirtualizacji centrów przetwarzania danych. Zgodnie z tą strategią systemy mainframe coraz częściej wykonują zadania mieszane, w szczególności z wieloma obrazami systemu Linux na System z. W ramach wieloletniej umowy z firmą IBM, dotyczącej licencji na technologie, EMC zapewnia nowe funkcjonalności pamięci masowych do systemów serii z, które są również dostępne dla zwirtualizowanych platform systemów otwartych.

"Systemy mainframe ogrywają kluczową rolę w procesie przechodzenia na infrastrukturę typu private cloud ze względu na ich możliwości konsolidacji i uproszczenia zarządzania przetwarzaniem w środowiskach wirtualnych. Takie same korzyści zapewniają systemy Symmetrix VMAX w zwirtualizowanym centrum przetwarzania danych.EMC od dawna tworzy nowatorskie rozwiązania pamięci masowych dla środowisk mainframe. Jesteśmy zadowoleni, że możemy wspierać nowy system zEnterprise i oferować nowe funkcje zarządzania i ochrony pamięci masowej. Połączenie wydajnego systemu Symmetrix VMAX, nowych funkcji oprogramowania mainframe EMC i systemu zEnterprise, to idealny zestaw, który może poprawić jakość usług i obniżyć koszty, a jednocześnie ułatwić zarządzanie centrami przetwarzania danych i zwiększyć ich elastyczność" - powiedział Brian Gallagher, prezes działu systemów Symmetrix i rozwiązań wirtualizacyjnych (Symmetrix and Virtualization Product Group) w firmie EMC.

EMC oferuje następujące nowe funkcje pamięci masowej dla systemów mainframe:
• EMC Solutions Enabler dla systemu operacyjnego Linux na systemie z, który upraszcza zarządzanie i poprawia efektywność przez udostępnienie pełnej gamy funkcji EMC Symmetrix VMAX, w tym FAST (Fully Automated Storage Tiering), Virtual Provisioning oraz Virtual LUN czyli migracji LUN dla partycji systemów Linux na System z.
• Deduplication Storage Expansion Option dla wirtualnych bibliotek taśmowych (EMC Disk Library) przeznaczonych dla systemów Mainframe, wprowadzona po raz pierwszy na początku czerwca, która radykalnie usprawnia procesy tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania z użyciem systemu pamięci masowej z deduplikacją Data Domain DD880 zapewniając wydłużenie czasu przechowywania danych, zoptymalizowaną replikację i obniżenie całkowitych kosztów dyskowej i taśmowej pamięci masowej.
• EMC z/OS Migrator, pierwsze w branży rozwiązanie, które pozwala uniknąć przerw w pracy aplikacji oraz utrzymać zdolność odtwarzania po awarii w okresie odświeżania technologii dzięki migracji danych niezakłócającej bieżącej pracy.
• Obsługa rozwiązań FICON Express8 oraz High Performance FICON (zHPF) i Extended Distance FICON przez Symmetrix VMAX umożliwia poprawę wydajności, przepustowości i wykorzystania łączy w środowiskach pamięci masowej dla System z.
• Enterprise Storage Platform (ESP) do macierzy Symmetrix VMAX zapewnia zaawansowany, wieloplatformowy dostęp do danych oraz ich ochronę. Platforma ESP, dostępna do systemów Symmetrix od 1996 r., a obecnie dostępna bezpłatnie do systemu Symmetrix VMAX, umożliwia tworzenie kopii zapasowych danych rozproszonych w oparciu o bezpośredni kanał mainframe z/OS dzięki partnerstwu EMC z firmą INNOVATION Data Processing z wykorzystaniem produktu FDRSOS.

Dodatkowo, z uwagi na fakt, że klienci nadal wykorzystują systemy mainframe w wirtualnych centrach przetwarzania danych, EMC planuje zapewnienie ciągłej dostępności i obsługi planowanego / nieplanowanego restartu dla środowisk z/VM.

Źródło: EMC
Skomentuj na forum