Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage data center

Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji
Wchodzisz w chmurę? Sprawdź umowę by uniknąć kosztownych perturbacji

Współpraca z niewłaściwym dostawcą usług chmurowych może mieć swoje nieprzyjemne konsekwencje. Ważne jest by potencjalni klienci wiedzieli dokładnie na co się decydują wybierając chmurę obliczeniową. Migracja do chmury, to kluczowa decyzja biznesowa, niosąca ze sobą długoterminowe skutki. Jeżeli chcesz skorzystać z ...

Czytaj więcej...

Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X
Microsoft PowerShell z otwartym kodem dla Linuksa i OS X

Po otwarciu źródeł .Net, wydaniu otwartego Visual Studio Code, udostępnieniu silnika Chakra Javascript, zapowiedzi wydania SQL Server dla systemów Linux i szerokiemu wsparciu maszyn wirtualnych z linuksami przez hypervisor Hyper-V i chmurę Azure, gigant z Redmond zrobił kolejny krok w stronę świata open source. Micr...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2015 roku

Certyfikacja IT stanowi niezbędny element w wielu obszarach. Chcąc aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje, a certyfikacja jest jedną z metod pozwalających na usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy. Posiadanie odpowiednich certyfikatów niejednokrotnie jest elementem wymaganym po...

Czytaj więcej...

XenServer ma 10 lat!
XenServer ma 10 lat!

Dokładnie 10 lat temu, końcem sierpnia 2006 roku firma XenSource, sponsorująca prace nad otwartoźródłowym hypervisorem Xen, wydała pierwszą komercyjną wersję produktu do wirtualizacji, skierowaną do firm każdej wielkości - XenEnterprise (nazwa kodowa 'Burbank') - bazującą na Xen 3.0.0.

Czytaj więcej...

Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?
Jak dbać o bezpieczeństwo chmury i usług chmurowych?

Jakie są realia współczesnej chmury? Co musiało ulec zmianie, by chmura nadawała się do zastosowań wymagających wysokiego stopnia bezpieczeństwa? I co jest wymagane oraz zalecane, aby krytyczne funkcje biznesowe oraz poufne dane były skutecznie chronione w chmurze? To tylko kilka z kluczowych pytań, które warto sobi...

Czytaj więcej...

Aktualności

EMC wspiera nowy system IBM zEnterprise

EMCPodczas konferencji SHARE firma EMC poinformowała o wsparciu dla nowego systemu IBM zEnterprise oraz o nowych funkcjach zarządzania informacją oraz jej ochroną w środowiskach IBM System z, które ułatwiają klientom szybsze wdrożenie infrastruktury typu private cloud.


Środowiska typu private cloud pozwalają na obniżenie kosztów i zwiększenie elastyczności infrastruktury informatycznej, co skłania klientów do wdrażania strategii konsolidacji i wirtualizacji centrów przetwarzania danych. Zgodnie z tą strategią systemy mainframe coraz częściej wykonują zadania mieszane, w szczególności z wieloma obrazami systemu Linux na System z. W ramach wieloletniej umowy z firmą IBM, dotyczącej licencji na technologie, EMC zapewnia nowe funkcjonalności pamięci masowych do systemów serii z, które są również dostępne dla zwirtualizowanych platform systemów otwartych.

"Systemy mainframe ogrywają kluczową rolę w procesie przechodzenia na infrastrukturę typu private cloud ze względu na ich możliwości konsolidacji i uproszczenia zarządzania przetwarzaniem w środowiskach wirtualnych. Takie same korzyści zapewniają systemy Symmetrix VMAX w zwirtualizowanym centrum przetwarzania danych.EMC od dawna tworzy nowatorskie rozwiązania pamięci masowych dla środowisk mainframe. Jesteśmy zadowoleni, że możemy wspierać nowy system zEnterprise i oferować nowe funkcje zarządzania i ochrony pamięci masowej. Połączenie wydajnego systemu Symmetrix VMAX, nowych funkcji oprogramowania mainframe EMC i systemu zEnterprise, to idealny zestaw, który może poprawić jakość usług i obniżyć koszty, a jednocześnie ułatwić zarządzanie centrami przetwarzania danych i zwiększyć ich elastyczność" - powiedział Brian Gallagher, prezes działu systemów Symmetrix i rozwiązań wirtualizacyjnych (Symmetrix and Virtualization Product Group) w firmie EMC.

EMC oferuje następujące nowe funkcje pamięci masowej dla systemów mainframe:
• EMC Solutions Enabler dla systemu operacyjnego Linux na systemie z, który upraszcza zarządzanie i poprawia efektywność przez udostępnienie pełnej gamy funkcji EMC Symmetrix VMAX, w tym FAST (Fully Automated Storage Tiering), Virtual Provisioning oraz Virtual LUN czyli migracji LUN dla partycji systemów Linux na System z.
• Deduplication Storage Expansion Option dla wirtualnych bibliotek taśmowych (EMC Disk Library) przeznaczonych dla systemów Mainframe, wprowadzona po raz pierwszy na początku czerwca, która radykalnie usprawnia procesy tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania z użyciem systemu pamięci masowej z deduplikacją Data Domain DD880 zapewniając wydłużenie czasu przechowywania danych, zoptymalizowaną replikację i obniżenie całkowitych kosztów dyskowej i taśmowej pamięci masowej.
• EMC z/OS Migrator, pierwsze w branży rozwiązanie, które pozwala uniknąć przerw w pracy aplikacji oraz utrzymać zdolność odtwarzania po awarii w okresie odświeżania technologii dzięki migracji danych niezakłócającej bieżącej pracy.
• Obsługa rozwiązań FICON Express8 oraz High Performance FICON (zHPF) i Extended Distance FICON przez Symmetrix VMAX umożliwia poprawę wydajności, przepustowości i wykorzystania łączy w środowiskach pamięci masowej dla System z.
• Enterprise Storage Platform (ESP) do macierzy Symmetrix VMAX zapewnia zaawansowany, wieloplatformowy dostęp do danych oraz ich ochronę. Platforma ESP, dostępna do systemów Symmetrix od 1996 r., a obecnie dostępna bezpłatnie do systemu Symmetrix VMAX, umożliwia tworzenie kopii zapasowych danych rozproszonych w oparciu o bezpośredni kanał mainframe z/OS dzięki partnerstwu EMC z firmą INNOVATION Data Processing z wykorzystaniem produktu FDRSOS.

Dodatkowo, z uwagi na fakt, że klienci nadal wykorzystują systemy mainframe w wirtualnych centrach przetwarzania danych, EMC planuje zapewnienie ciągłej dostępności i obsługi planowanego / nieplanowanego restartu dla środowisk z/VM.

Źródło: EMC
Skomentuj na forum