Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro VM Backup

#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability
#VeeamON2017 - Rozszerzenie platformy Veeam Availability

Firma Veeam Software, w trakcie konferencji VeeamON 2017, poinformowała o rozszerzeniu platformy Veeam ‘Always-On Cloud’ Availability Platform o nowy framework Universal Storage API oraz rozszerzenie ekosystemu partnerów strategicznych.

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2016 roku

Certyfikacja wśród specjalistów z branży IT jest elementem często pożądanym przez pracodawców. By aktywnie uczestniczyć w rynku pracy, należy stale podnosić swoje kwalifikacje. Odpowiednie certyfikaty idąc w parze z posiadanymi i rozwijanymi umiejętnościami oraz determinacja związana ze zdobywaniem wiedzy, niejednok...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)
Altaro VM Backup 6 dla Hyper-V i VMware - przegląd i instalacja (cz. 1)

Wraz z rozwojem technologii wirtualizacji i wynikającymi z tego zmianami krajobrazu środowisk IT, zmienia się podejście do ochrony danych. Z wirtualizacją przegrało wiele rozwiązań zaprojektowanych z myślą o środowiskach fizycznych. Na rynku pojawiły się nowe rozwiązania, opracowane z myślą o środowiskach wirtualnyc...

Czytaj więcej...

Pięć głównych zasad zarządzania danymi
Pięć głównych zasad zarządzania danymi

Obecnie centralnym elementem każdej działalności biznesowej są dane. Firmy chcą z nich aktywnie korzystać bez względu na miejsce, w którym dane te są przechowywane. W przemówieniu inaugurującym konferencję Commvault GO 2016, Robert Hammer, prezes i dyrektor generalny firmy Commvault, przedstawił pięć podstawowych za...

Czytaj więcej...

Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security
Czy ufamy chmurze? - Raport Intel Security

Tylko jedna trzecia (34%) osób przebadanych w ramach nowego projektu Intel Security uznała, że członkowie najwyższego kierownictwa w ich organizacjach w pełni rozumieją kwestie bezpieczeństwa chmury obliczeniowej. Kompletne wyniki ankiety wskazują na ogromną, wręcz krytyczną potrzebę zwiększania poziomu zaufania do ...

Czytaj więcej...

Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!
Altaro VM Backup dla dostawców usług IT!

Altaro Software, dostawca rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, znany głównie ze swojego flagowego produktu VM Backup, pozwalającego na tworzenie kopii zapasowych maszyn wirtualnych działających w środowisku Microsoft Hyper-V i VMware vSphere, udostępnił portal online, zbudowany specjalnie z myślą o dostawcach us...

Czytaj więcej...

Aktualności

Wirtualne rozwiązania sieciowe od Citrix

CitrixCitrix Systems wprowadza wirtualne urządzenie (Virtual Appliance) do optymalizacji łączności WAN - Citrix Branch Repeater VPX oraz Citrix Access Gateway VPX, wirtualne urządzenie do zabezpieczania dostępu.


Wirtualne rozwiązania sieciowe przyspieszają i zabezpieczają dostarczanie wirtualnych desktopów i aplikacji z korporacyjnych centrów danych oraz systemów bazujących na przetwarzaniu cloud computing do użytkowników. Wersje VPX Citrix Branch Repeater oraz Access Gateway wraz z Citrix NetScaler VPX - wirtualnym urządzeniem do przyspieszania aplikacji i równoważenia obciążenia - tworzą kompletny system łączności sieciowej łącząc zalety sprzętowych urządzeń sieciowych z prostotą, elastycznością i ekonomiką rozwiązań programowych.

Wirtualizacja sieci zwiększa także opłacalność modelu cloud computing, oferując elastyczną i ekonomiczną formę wdrażania dostosowanych usług sieciowych. Zwirtualizowane urządzenia sieciowe upraszczają zarządzanie środowiskami „chmurowymi” obsługującymi wielu klientów. Rozwiązanie Citrix pozwala dostawcom oferować usługi o wartości dodanej, takie jak przyspieszanie aplikacji, bezpieczny dostęp i optymalizację łączności WAN, każdemu klientowi z osobna. Mogą oni skorzystać
z oferty cenowej w ramach subskrypcji Citrix Service Provider, by oferować swoim klientom usługi sieciowe na żądanie, co ogranicza wydatki kapitałowe i zwiększa elastyczność oraz zyskowność świadczenia usług.

Wersja VPX to elastyczne rozwiązanie, które współpracuje z bieżącymi technologiami stosowanymi w sieciach i oddziałach firm, umożliwiając klientom zwiększenie wartości istniejących inwestycji. Stosowanie wirtualnych urządzeń sieciowych powoduje ze usługi IT stają się znacznie bardziej ekonomiczne i elastyczne, dzięki wykorzystaniu standardowego sprzętu serwerowego oraz wirtualizacji w infrastrukturze sieci. Wirtualizując infrastrukturę oddziałową i sieciową, organizacje mogą uprościć swoje systemy IT obniżając łączny koszt ich użytkowania, zarówno w oddziałach, jak i w centrach danych.

Poprzez wirtualizację usług sieciowych i wdrożenie rozwiązania Citrix VPX na dowolnym standardowym sprzęcie firmy mogą zmniejszyć koszty pasma sieciowego, uprościć infrastrukturę oddziałową, a także zwiększyć wydajność i bezpieczeństwo. Najważniejsze korzyści z rozwiązania VPX to:

• Elastyczne wdrożenia: elastyczne opcje wdrożeń w centrach danych i oddziałach firm, wymagające minimalnych zmian w istniejącej infrastrukturze sieciowej.
• Przydzielanie na żądanie: zwiększona elastyczność, skalowalność, wydajność i dostępność usług poprzez dynamiczne tworzenie i usuwanie wirtualnych urządzeń sieciowych.
• Niższe łączne koszty użytkowania sprzętu: gwarancja oszczędności kosztów dzięki standaryzacji sprzętu, niższemu zużyciu energii i szybszemu tworzeniu nowych oddziałów.
• Elastyczny i ekonomiczny model cenowy: model Pay-As-You-Grow (płać w miarę rozwoju) pozwala usługodawcom oraz firmom dostarczać usługi zabezpieczenia i przyspieszania w zależności od popytu.

Oprogramowanie Citrix Access Gateway VPX jest już dostępne, natomiast Citrix Branch Repeater VPX zostanie wydane w tym miesiącu. Również w tym roku rozwiązania Access Gateway VPX Express i Branch Repeater VPX Express zostaną udostępnione bezpłatnie pod adresem http://www.citrix.com/downloads.

Źródło: Citrix
Skomentuj na forum