Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center
Altaro Free VM Backup for VMware and Hyper-V

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2018 roku
15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2018 roku

Nikt nie ma wątpliwości, że IT można zaliczyć do najszybciej rozwijających się branż. Osoby wchodzące w świat IT zadają sobie pytanie jak zrobić ten pierwszy krok, a specjaliści mocno zakorzenieni w branży często myślą na kolejnym krokiem, na drodze do wymarzonego stanowiska. Dobrym sposobem na wprowadzenie zmian, jest...

Czytaj więcej...

Chmura obliczeniowa wyprze tradycyjne centra danych
Chmura obliczeniowa wyprze tradycyjne centra danych

Wyniki najnowszego badania Cisco Global Cloud Index koncentrującego się wokół wirtualizacji centrów danych i chmury obliczeniowej wskazują, że do 2021 roku przesył danych związany z chmurą będzie wynosił 19,5 ZB (zettabajtów), a co ważne będzie stanowił 95 procent całkowitego ruchu w centrach danyc...

Czytaj więcej...

Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę
Dwie trzecie firm z sektora MŚP już wybrało chmurę

Z raportu "Chmura w MŚP. Zaufanie czy ostrożność przedsiębiorców?" opracowanego przez Onex Group wynika, że już 67 procent małych i średnich firm w Polsce korzysta z rozwiązań chmurowych. W porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przed rokiem odnotowano 16 procentowy wzrost. Choć na pierwszy rzut oka taki...

Czytaj więcej...

Kogo roboty wyrzucą na bruk?
Kogo roboty wyrzucą na bruk?

Chirurg, marketing menedżer, analityk systemów komputerowych - oni mogą spać spokojnie. Tych, którzy zarabiają na życie jako ekonomiści, księgowi czy taksówkarze, algorytm skreśli z listy płac. Prawie połowa obecnie istniejących zawodów może zostać zautomatyzowana i wkrótce zniknąć z ...

Czytaj więcej...

Veeam umacnia pozycję lidera w obszarze zarządzania danymi w chmurze
Veeam umacnia pozycję lidera w obszarze zarządzania danymi w chmurze

Podczas konferencji Veeam Velocity 2019 odbywającej się w tym tygodniu w Orlando, Veeam Software podkreślając swoje mocne zaangażowanie w usprawnienie zarządzania danymi w chmurze, integracji chmury, przenoszeniu obciążeń między lokalizacjami i podniesieniu możliwości związanych z bezpieczeństwem zaprezentował Veeam Av...

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?
Bezpieczeństwo IT - w chmurze czy lokalnie?

Jak wskazuje Gartner jednym z głównych trendów w gospodarce światowej jest dziś Cloud Shift, czyli coraz silniejszy nacisk na wykorzystanie chmury obliczeniowej. Analitycy tej firmy twierdzą, że do 2020 roku niewykorzystywanie chmury będzie w przedsiębiorstwach zjawiskiem tak rzadkim, jak obecnie brak dos...

Czytaj więcej...

Aktualności

Platforma Red Hat OpenStack 15 już dostępna

Red Hat Open StackRed Hat poinformował o udostępnieniu Red Hat OpenStack Platform 15 - najnowszej wersji wysoce skalowalnego i elastycznego rozwiązania chmurowego typu „infrastruktura jako usługa” (Infrastructure-as-a-Service - IaaS). Rozwiązanie Red Hat OpenStack Platform 15, oparte na wersji społecznościowej „Stein”, zostało uzupełnione o rozszerzenia zwiększające wydajność i bezpieczeństwo przetwarzania w chmurze. Rozszerza ono również ekosystem urządzeń obsługiwanych przez wcześniejsze wersje tej platformy.

Dzięki unowocześnieniom platforma umożliwia firmom i działom informatycznym szybsze i bardziej bezpieczne przetwarzanie wymagających obciążeń produkcyjnych. Ponieważ system operacyjny Linux został tu wykorzystany jako podstawa chmury hybrydowej, klienci mogą również korzystać z bezpieczniejszego, elastyczniejszego i inteligentniejszego systemu operacyjnego Linux - Red Hat Enterprise Linux 8.

"Red Hat OpenStack Platform 15 to wysoce skalowalna infrastruktura chmury prywatnej przygotowana do działania w chmurze hybrydowej. Jest oparta na wiodącej platformie linuksowej dla przedsiębiorstw. Łączy innowacyjność z inteligentnym systemem operacyjnym. Pozwala firmom osiągać maksymalne korzyści z przyszłościowych technologii chmur hybrydowych" - powiedział Joe Fernandes, wiceprezes działu produktów i platform w firmie Red Hat.

Gdy przedsiębiorstwa przeprowadzają transformację cyfrową, o ich sukcesie może zdecydować elastyczność i wydajność rozwiązań informatycznych. Najnowsza wersja platformy Red Hat OpenStack Platform ma pomóc im w tej transformacji. Integruje ona innowacje tworzone przez społeczność open source ze stabilnością i wsparciem, które są niezbędne w przypadku produktów dla przedsiębiorstw. Firmy i instytucje korzystające z rozwiązania Red Hat OpenStack Platform mogą szybciej wprowadzać innowacje, co ułatwi im uzyskanie przewagi nad konkurencją, oraz pozwoli efektywniej dostosowywać się do nowych wymagań klientów.

Red Hat OpenStack Platform 15 zapewnia następujące korzyści:
• Efektywna platforma przygotowana do obsługi dużych obciążeń opartych na nowych technologiach, takich jak sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe, oraz procesorów graficznych GPU NVIDIA i wirtualnych procesorów graficznych. Umożliwia to podejmowanie decyzji na podstawie informacji dostępnych w czasie rzeczywistym.
• Rozszerzone funkcje zabezpieczeń, które nie obniżają wydajności systemu. Efekt osiągnięto dzięki ulepszonemu odciążaniu kryptograficznemu IPSec VPN do kart sieciowych, zapewniając zarówno większą skalę, jak i przepustowość dla dużych obciążeń produkcyjnych.
• Większa wydajność sieci dzięki rozszerzonemu stosowi TCP spełnia wymagania nowoczesnych aplikacji sieciowych. Wydłuża czas pracy aplikacji bez przestojów oraz zwiększa bezpieczeństwo obciążeń.
• Większa liczba dostępnych architektur zapewnia klientowi większy wybór, umożliwia obsługę sprzętu IBM POWER9 LE PowerVM i wprowadza więcej opcji zwiększających odporność infrastruktury.
• Moduł HSM (Hardware Security Module) wspomaga system backendowy za pomocą rozszerzonych funkcji generowania kluczy i zarządzania nimi, a obsługa dedykowanych rozwiązań sprzętowych umożliwia bezpieczniejsze i bardziej scentralizowane wysyłanie zaszyfrowanych wiadomości.

"Sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe to technologie nowej generacji, które ułatwiają przedsiębiorstwom transformację. Pełne wykorzystanie tych nowych możliwości wymaga jednak zaawansowanych technologii przetwarzania równoległego. NVIDIA oferuje efektywną platformę obliczeniową o przyspieszonym działaniu, która przeznaczona jest do obsługi nowoczesnych obciążeń. Współpracujemy z firmą Red Hat, ponieważ chcemy udostępniać naszą platformę przyśpieszonego przetwarzania na wysoce skalowalnej platformie Red Hat OpenStack Platform, uzupełniając ją o nasze innowacje oraz ekosystem partnerów w zakresie oprogramowania sztucznej inteligencji" - mówi Justin Boitano, dyrektor ds. produktów dla przedsiębiorstw i urządzeń brzegowych w firmie NVIDIA.

Integracja z platformą Red Hat Enterprise Linux 8

Rozwiązanie Red Hat OpenStack Platform 15 jest oparte na systemie Red Hat Enterprise Linux 8 - najnowszej wersji wiodącej platformy linuksowej dedukowanej przedsiębiorstwom. Red Hat Enterprise Linux 8 to inteligentny, elastyczny i bezpieczny system operacyjny zaprojektowany z myślą o chmurach hybrydowych. Stanowi solidną podstawę, na której można tworzyć innowacje oparte na technologii OpenStack i, co ważne, zapewnia spójność operacji w różnych systemach informatycznych używanych w przedsiębiorstwie. Red Hat Enterprise Linux 8 pozwala na wykorzystanie zarówno najnowszej wersji OpenStack15, jak również Red Hat OpenStack Platform 13 long-life release.

Przyszłość rozwiązania Red Hat OpenStack Platform

W miarę rozwoju technologii OpenStack tempo wprowadzania innowacji powinno odzwierciedlać zdolność i chęć działów informatycznych przedsiębiorstw do wdrażania i używania nowych wersji. Aby jeszcze lepiej odpowiadać potrzebom klientów korzystających z platformy Red Hat OpenStack, jej przyszłe wersje będą wydawane jako wersje o długim okresie wsparcia. Red Hat OpenStack Platform 15 to ostatnia wersja ze wsparciem przewidzianym na rok.
Korzyści i udogodnienia dla klientów z różnych branż

Red Hat OpenStack Platform w połączeniu z rozwiązaniami open source firmy Red Hat zapewnia spójny sposób zarządzania, który obejmuje usługi, wsparcie techniczne, modele używania i zarządzanie cyklem eksploatacji. Pomaga to działom informatycznym firm z różnych branż w samodzielnej realizacji wielu zadań. Kilkuset klientów wykorzystuje platformę Red Hat OpenStack Platform w swoich chmurach hybrydowych i prywatnych do obsługi wielu rozwiązań. Przykładem takich rozwiązań są np. Rakuten, Public Health England, Turkcell, Cathay Pacific, IAG, Massachusetts Open Cloud, Paddy Power Betfair i Tata Communications.
Dostępność

"Przyszłość systemów informatycznych przedsiębiorstw wiąże się z chmurami hybrydowymi. Linux i chmury prywatne stanowią kluczowe elementy tej transformacji. Red Hat OpenStack Platform 15 to wysoce skalowalna infrastruktura chmury prywatnej przygotowana do działania w chmurze hybrydowej. Jest oparta na wiodącej platformie linuksowej dla przedsiębiorstw. Łączy innowacyjność z inteligentnym systemem operacyjnym. Pozwala firmom osiągać maksymalne korzyści z przyszłościowych technologii chmur hybrydowych" - powiedział Joe Fernandes, wiceprezes działu produktów i platform chmurowych w Red Hat.

Platforma Red Hat OpenStack Platform 15 zostanie udostępniona w najbliższych dniach na portalu Red Hat Customer Portal klientom z aktywnymi subskrypcjami.

Źródło: Red Hat

Logowanie i rejestracja